Nedumeriri la configurare.

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

Am lista cu optionalele pentru Cee`d ,dar nu pot sa o pun aici,va rog sa ma ajutati.

.indie.
Posts: 332
Joined: 25 Oct 2007, 17:55
Auto:

Post by .indie. »

Cu ce va ajuta lumina la parasolar ?

Sau voi va referiti la plafoniera de langa oglinda retrovizoare?

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

"Lumini parasolar" este de fapt consola de lumini din dreptul oglinzii retrovizoare, un fel de lampi de citit, consola care incorporeaza si un suprot de acheari ... si da destul de bine (iar pretul de 20euro il face o recomandare ptr oricine pune optionale)

S'a mai discutat de problema cablajului si eu nu's f convins ca tre sa existe. De ce ar trage cablu de la panoul de sigurante pana sus acolo daca oricum nu are alti consumatori in zona?
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

.indie.
Posts: 332
Joined: 25 Oct 2007, 17:55
Auto:

Post by .indie. »

Stiu de luminile centrale (nu credeam ca sunt masini fara asa ceva) dar exista si lumini pe parasolar, langa oglinda care mi se par total inutile, de-aia va intrebam de ce v-ati pune asa ceva.

Oricum, din pacate modificarile astea costa mult daca le faci dupa aia la serviceurile oficiale.
Poate pe la diverse chestii 3rd party.

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

lumini centrale sunt, nu-i o problema. lumina de la parasolar cum se numeste plafoniera ( :lol: ) este extraordinara daca vrei sa faci ceva in fata fara sa-i deranjezi pe ceilalti. copilotul sa studieze o harta noaptea, sau sa nu trezesti copii din spate, etc. plus ca lumineaza infinit mai bine consola centrala si spre picioare daca ai pierdut ceva si cauti.
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

helici_florin
Posts: 314
Joined: 13 Jun 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Post by helici_florin »

indie, ai la masina asa ceva (lumini acolo langa oglinda de la parasolar) ???
De ce spui ca sunt inutile ?! Eu am si sunt chiar f utile. Adica daca ai ceva de mesterit la fatza (femeile de ex) , lumina de la oglinda e mult mai utila si bate "mai bine" decat cea centrala, de pe plafon. Stii cum se numeste oglinda aia nu ? E oglinda de machiaj. Iar daca are si beculetz la ea , e mult mai practica.

Deci, ai asa ceva la c4 :D ?
Cee'd Pewter Beige , 1.6 DSL 115 cp BASE + optionale
uneori Vw Passat '02 1.9 TDI 131 CP
Albume

.indie.
Posts: 332
Joined: 25 Oct 2007, 17:55
Auto:

Post by .indie. »

Pe versiunea mea de echipare nu am lumini la oglinda parasolarului, am vazut pe alta masina (nu mai stiu care)

Mi se par inutile pentru ca aprind un bec de la plafoniera (plafoniera mea fata are 3 becuri, unul mai mare central si 2 mai mici laterale) si obtii fix acelasi efect.

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Si mie mi se par inutile luminile de la parasolar (ptr oglinda de machiaj). De cate ori stai sa te uiti in oglinda in masina si de cate ori ai nevoie si de oglinda?
Daca vin standard, sunt binevenite, dar daca ar fi optionale nu as da banii pe ele
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

wert
Posts: 20
Joined: 01 Nov 2007, 17:17
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by wert »

Cate tipuri de jante pe 16 sunt disponibile? Dealerul mi-a zis ca pot opta doar pt AC6. Aveti careva poze cu aceste jante?
Iar pt interior cate culori sunt disponibile. Daca aveti poze cu interioare pe diferite culori, va rog sa le postati sa stiu ce sa aleg :lol:
Merci!
Pe cale de a comanda cee'd 1.6 DSL HP + optionale

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Doar un tip de jante pe 16". Le gasesti si aici.
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

@wert
Am eu lista completa pentru Cee`d (toate nivelurile de echipare),si optionalele.De pe lista asta am dat si eu comanda luna asta.Da un semn si timit un email.
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

wert
Posts: 20
Joined: 01 Nov 2007, 17:17
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by wert »

merci andrei pt poza cu janta.
daca aveti si niste poze cu interiorul pe cele 3 (cred) variante de culori...
Pe cale de a comanda cee'd 1.6 DSL HP + optionale

helici_florin
Posts: 314
Joined: 13 Jun 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Post by helici_florin »

@andrei, de unde stii ca numai un tip de janta este la 16" ? Pai de ce in noua lista de optionale apar ca disponibile toate cele 3 tipuri ?!!? Eu de ex am comandat la SV tipul C (ab6 parca) si nu a zis nimic. Adica i-am zis eu ca atat timp cat in noua lista apare ca disponibil, el sa il treaca acolo in precontract. Si asa a trecut. Si culoare interioara rainbow blush.

Mi-ar parea rau sa nu se poata aduce si jante de tip C, ca pana acum toate ceedurile (99%) au ori janta de 16 tip a, ori capacul clasic. :)
Cee'd Pewter Beige , 1.6 DSL 115 cp BASE + optionale
uneori Vw Passat '02 1.9 TDI 131 CP
Albume

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Din cate stiu, tot numai tipul ala de jante sunt disponibile ptr 16", numai ca acum s'a schimbat modificarea :P
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

ciprian75

Post by ciprian75 »

am gasit un topic care se potrivea subiectului::))
va rog sa ma verificati si anume, pe siteul kia.ro la mine cel putin la motorizarea 1,4 gsl se mai poate pleca doar de la varianta start, cu alte cuvinte varianta de echipare clasic nu mai apare in configurator desi in lista de preturi este prezenta
am zis ca e de la netul sau calculatorul meu dar de doua zile aceeasi poveste ...

Post Reply

Return to “Generalităţi”