cee'd

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
Ajax26
Posts: 481
Joined: 15 May 2007, 10:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ajax26 »

asta e usor :

http://www.autoaccesorii.ro/standard_ca ... ?parent=30
care cum va place ..eu as opta pt Top Gear pe negru
Kia Cee'd 1,4 GSL Piston Grey
Base + some stuff
B-04-AJX

sorin_bluewave
Posts: 71
Joined: 18 May 2007, 15:15
Auto:

Post by sorin_bluewave »

Ajax...esti demential omule...habar nu aveam
ura ura ura....nu mai vreau maciulie
POSESOR KIA CEE'D 1 4 BENZINA BASE PLUS OPTIONALE:)

Ajax26
Posts: 481
Joined: 15 May 2007, 10:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ajax26 »

Pai daca n-au vrut aia de la Baneasa sa-mi ia 91 de euro fara TVA si sa ma faca fericit trebuie sa ma fac singur. Si am de gand sa mi-o fac cum vreau eu. Inca sunt in cautari pt alte chestii ca senzori de parcare, alarma, folie etc .
Sa vina odata masinile sa ne apucam de treaba !!!!!
Kia Cee'd 1,4 GSL Piston Grey
Base + some stuff
B-04-AJX

pompilius
Posts: 122
Joined: 21 Jun 2007, 21:59
Auto:
Location: Calarasi

Post by pompilius »

Motorul diesel are turbina?

sonty
incercator
Posts: 734
Joined: 02 Jun 2007, 14:25
Auto:
Location: craiova

Post by sonty »

pompilius wrote:Motorul diesel are turbina?
sus in pagina e o bula cu o lupa. langa ea scrie cautare. s-a discutat, s-a observat, s-a conchis ca nu se mai fac diesel-uri fara turbina. si-n cazul de fatza e vorba tot de-un turbo diesel.
oltCEE'D 1.4 BEST, machine silver. cu roti si volan.
comanda 26.06. serie 4.09. achitat 7.09. livrare 20.09. toate in 2007.
DJ 50NTY
oltcit special, 0.652. de-o varsta cu mine.

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Da, atat cele 1.6 cat si cel 2.0

Cum a zis si sonty mai sus, in general diesel'urile non'turbo nu mai echipeaza masini noi. Din cate stiu, doar la grupul VAG mai sunt cateva SDI'uri, insa sunt pe cale de disparitie si acolo


Iata si cum se arata bancheta spate rabatata

Image Image Image
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

sorin_bluewave
Posts: 71
Joined: 18 May 2007, 15:15
Auto:

Post by sorin_bluewave »

Eu sunt de a dreptul revoltat....am fost mintt ordinar cu pliantul publicitar....
sa ma explic:
Eram convins ca la LX base exista 2 displayuri...unul pentru computerul de bord si unul pentru radio cd...al treilea fiind pentru climatronic, care la 1 4 base nu se putea pune.
Aseara am vazut masina lui koko;ino si am vazut ca are doar un singur display...cel de sus pe care e tot...s afsajul datelor de pe computerul de bord...care ndica un consum de 14,7.jur, si afisajul comenzlor audio....
Voi stiati asta?
Ca e un singur display?...eu sincer as cam renunta....sunt prea multe!
POSESOR KIA CEE'D 1 4 BENZINA BASE PLUS OPTIONALE:)

gcristi
Posts: 140
Joined: 15 May 2007, 14:48
Auto:

Post by gcristi »

Al doilea display este pt. navigatie.
Primul display afiseaza si informatyiile necesare Radio-CD-ului inclusiv cele ale USB-ului.
CRDI 90LP Base+optionale(ESP, proiectoare ceata, etc) - pewter beige

Ajax26
Posts: 481
Joined: 15 May 2007, 10:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ajax26 »

@sorin - Tu ai facut drive-test? Sau macar ai fost la o reprezentanta sa te uiti la vre-o masina ? Eu pana acum nu am vazut display-ul de la mijloc dacat la tv si in pliante si nici nu cred ca o sa-l vad prea curand la cineva pt ca pt navigatie. Daca te informai corect nu mai erai asa revoltat acum.
Kia Cee'd 1,4 GSL Piston Grey
Base + some stuff
B-04-AJX

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

@sorinbluewave

Daca tot te uiti la pozele din pliant de ce nu ai rabdare sa si citesti TOT ce scrie in pliant. Adica si coperta 4?
TOTI producatorii au aceeasi strategie si anume de a edita pliante cu varful de gama al dotarilor, in pliantul Cee'd daca tot zici ca esti revoltat ai sa observi ca mai ai si tapiterie din piele, jante aliaj si nu scrie ca masina prezentata este un LX
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

sorin_bluewave
Posts: 71
Joined: 18 May 2007, 15:15
Auto:

Post by sorin_bluewave »

intr o revista am vazut ca criticau faptul ca informatiile sistemului audio sunt ingesuite si aratau displayul central!....
e drept ca am vazut la reprezentanta o varianta mai tare....dar avea 2 displayuri nu unul!.
Ma simt pacalit, nimeni nu mi a spus ca ar fi un singur display, dealerul ar fi trebuit sa o faca, asa era decent din partea lui.
Jur ca urmatoarea masina care va fi peste 3 ani nu o mai iau pana nu stiu tot despre ea....
POSESOR KIA CEE'D 1 4 BENZINA BASE PLUS OPTIONALE:)

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Pai ... si la masina de drive'test (un Classic) ... nu aveam decat 2 display'uri ... din care unul era ptr climatronic. Chiar nu inteleg de unde ai ramas tu cu impresia ca ar fi 2 display'uri pe Base.
Ce ai vazut tu la reprezentanta ... nu cumva era tot cu disply'ul normal si cel de climatronic? Nu cred ca nu avea climatronic, ci navigatie, ca sa te induca in eroare.

Si iarasi subliniez ... reprezentantul de vanzari nu poate ghici gandurile fiecarui cumparator. Tie ar fi trebuit sa'ti spuna ca nu vine decat cu un display, lui ida01ro ar fi trebuit sa ii spuna ca nu se poate regla intensitatea luminii in bord la Base, mie sa'mi spuna daca se pot sau nu derula melodiile de pe stick etc etc

Eu unul as zice ca te'ai amagit singur ... fara suparare :)
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

sorin_bluewave
Posts: 71
Joined: 18 May 2007, 15:15
Auto:

Post by sorin_bluewave »

Andrei ai dreptate...ar trebui sa fie fachiri sa le stie pe toate ...cititori in stele.....dar eu tot sunt suparat...
o sa mi treaca !
sa vina mai repede si fara ALTE surprize ca am senzatia ca ii ma fuge de pe ea cate ceva in fiecare zi!
POSESOR KIA CEE'D 1 4 BENZINA BASE PLUS OPTIONALE:)

gcristi
Posts: 140
Joined: 15 May 2007, 14:48
Auto:

Post by gcristi »

Primele simptome ale asteptarii indelungate... a masinii!
Probabil ca pina ne vin masinile vom mai circoti multe lucruri.
Apropo e pe lant sau curea ?????? :twisted:
CRDI 90LP Base+optionale(ESP, proiectoare ceata, etc) - pewter beige

sorin_bluewave
Posts: 71
Joined: 18 May 2007, 15:15
Auto:

Post by sorin_bluewave »

Curea frate!, se vede cu ochiul liber. Am vazut aseara la masina lui kokolino! lui i a zis ca revizia la benzina e la 15 mii de km!......
POSESOR KIA CEE'D 1 4 BENZINA BASE PLUS OPTIONALE:)

Post Reply

Return to “Generalităţi”