cee'd

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
vasilica_ion
Posts: 39
Joined: 20 Jun 2007, 23:15
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by vasilica_ion »

Stati usor... e ok sa platesc in avans etc... o plateam si toata...

Ce am vrut eu este sa atrag atentia ca de penalizarile mele se vorbeste foarte clar insa de termenul de livrare nimic nimic nimic... in aceste conditii, in care fiecare dealer spune diverse termene in diverse unitati de masura (lucratoare/nelucratoare), poate peste un 5 luni/1 an nu mai am chef de masina asta si vreau banii inapoi.. ca doar oricum e incert cind vine masina... numai ca ghici ce... io pierd banii aia deoarece m-am plictisit asteptind...

Am eu o impresie asa vaga ca importatorul nu prea isi da interesul, sau e cam depasit de situatie, implicit si dealerii...

Ca o sinteza as fi vrut ceva negru pe alb, mare sa mic, care sa imi spuna cind voi avea masina... un termen maxim... nimic mai mult...

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Unii au cuprins in contract si termen de livrare. Nu stiu insa cum arata contractele respective si unde este precizat termenul de livrare ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

@andrei0241
la mine este stipulat in protocolul de livrare, unde e trecut si ce am comandat, model, optionale.
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

gcristi
Posts: 140
Joined: 15 May 2007, 14:48
Auto:

Post by gcristi »

Ce parere aveti de http://www.kia-auto.it/configura_ceed/index.htm
Pt fiecare model au reducere de la 1000 - 2100 de euro.
Nu inteleg daca pretul este cu TVA sau nu, dar banuiesc ca da altfel era specificat acest lucru.
Pe site apar in dotarea standard indiferent de echipare(LX, EX, TX) ESP chiar si TCS - la noi nu se face nici o referire la acest lucru(TCS).
Foarte clare versiunile de echipare.
Sa mergem in Italia fratilor!!!!

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Da, dar cu tot cu reducere de 1300 euro, un LX e 13900 (vopseaua metalizata e 400euro). In plus are intr'adevar ESP, TCS si jante pe 16", daca nu ma insel. Nu zic ca e mult sau putin, dar la banii aia multi dintre noi nu s'ar mai fi orientat catre Cee'd :) Frati'miu vroia initial ceva la 10k euro si s'a intins pana la urma la 12.3. Insa pana la 13.9 ... mai era cale luuunga :D
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

gcristi
Posts: 140
Joined: 15 May 2007, 14:48
Auto:

Post by gcristi »

De studiat parerea altora despre CEED http://www.kia-forums.com/other-kia-models/

Alexandru
International Motors Group Bucureşti
Posts: 12
Joined: 18 May 2007, 09:18
Auto:
Location: BucureÅŸti

Post by Alexandru »

Din informatiile pe care le detin eu momentan stiu ca nu se pot comanda jantele de tip C pe 1,4 gsl

gcristi
Posts: 140
Joined: 15 May 2007, 14:48
Auto:

Post by gcristi »

Un "tutorial" in engleza de instalat - cruise control pe modele KIA
http://www.kia-forums.com/cerato-2004-5 ... post175228

gcristi
Posts: 140
Joined: 15 May 2007, 14:48
Auto:

Post by gcristi »


User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Roata de rezerva

Post by Vietnam »

Ca sa nu ne plictisim .... :lol: dintre cei care au primit masina ...a incercat vreunul sa puna o roata normala in locul rezervei ? Ca pe mine ma calca pe nervi rotita aia subtire. Dupa ce primesc masinuta trag ceva ture cu ea dupa care incep sa ma ocup de piticutii care imi stau mie pe creier: senzori parcare, potentiometru, inlocuirea rotii de rezerva cu una normala ( o incapea in portbagaj?), schimbatorul de viteze cromat si eventual volan imbracat in piele ( poate le iau la pachet 91 Euro+TVA) ... si om mai vedea
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Nu ai cum sa iei pachetul ala la 91 euro. Nu cred sa fie disponibil la reprezentanta. Si chiar daca ar fi, manopera ar mai costa inca p'atata, aproape sigur. Gandeste'te ca daca e de schimbat volanul cate operatiuni sunt de facut ... sigur trebuie umblat si la sistemul de airbag. Ceea ce nu e placut. Mai ales la un model nou, cu care mecanicii inca nu's familiarizati :D
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

pai pielea se pune doar pe ... covrig adica pe margine nu are treaba cu airbag-ul. nici eu nu cred ca se poate pune acel pachet de 91 euro in service ...dar piele pe volan si un schimbator de viteze cromat sigur se poate si fara prea mult efort
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Asta e altceva. Insa tu spusesei de pachetul de 91 + TVA. Si ala ala vine si conturul cromat al comenzilor de pe volan, deci inseamna practic alt volan
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

gcristi
Posts: 140
Joined: 15 May 2007, 14:48
Auto:

Re: Roata de rezerva

Post by gcristi »

Vietnam wrote:Ca sa nu ne plictisim .... :lol: dintre cei care au primit masina ...a incercat vreunul sa puna o roata normala in locul rezervei ?
Ar trebui sa incapa nu? ... daca schimbi roata defecta cu cea de rezerva ....... pe cea defecta unde o pui??? (si ai bagaje in portbagaj)
CRDI 90LP Base+optionale(ESP, proiectoare ceata, etc) - pewter beige

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

O roata normala nu m'ar mira daca nu s'ar incadra perfect in spatiul destinat rotii de rezerva. La unele marci stiu ca s'a optat ptr roata de rezerva temporara tocmai pentru ca ocupa mai putin spatiu si asa puteau oferi un portbagaj mai voluminos (desi chiar nu inteleg ce mare spatiu se castiga prin chestia asta)
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Post Reply

Return to “Generalităţi”