Kia Cee'd facelift

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Re: Kia Cee'd facelift

Post by arka »

si eu, pacat . Am inteles ca nici nu se mai fabrica varianta veche.
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia Cee'd facelift

Post by RLK »

Si eu prefer varianta veche. Grila asta e fff misto, insa pe oricare alt model KIA, nu pe Cee'd :lol:
Mamica unui Cee'd 1.4 BEST 109 cai, SO RED = B 41 RLM POZE AICI
DACA RASPUNSUL NU E CLUBKIA, INSEAMNA CA NU AI PUS INTREBAREA CARE TREBUIE...
Image

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia Cee'd facelift

Post by Ogy »

Asa ca, sa tinem cat putem de ele. Cine vrea cee'd-ul meu, il dau dar la licitatie incepand cu 20000e :)

danx
Posts: 175
Joined: 24 Oct 2007, 13:50
Auto:
Location: Bucuresti, cimitir al tineretii mele
Contact:

Re: Kia Cee'd facelift

Post by danx »

mie nu imi displace asta nou, dar tot pe rodrigo il prefer.
Daca ar fi motorasul ala de 1,6 Turbo 180 de cai, chiar m-as gandi la un schimb.
Don Rodrigo Diaz de Bivar aka El Cee'd! 1.4 GSL LX MT Start + optionale, mars red

edddie_m
Posts: 250
Joined: 17 Dec 2008, 20:02
Auto:

Re: Kia Cee'd facelift

Post by edddie_m »

Exterioru e mai fain la asta vechi dar interioru la cel nou.... :smt007

AlexCeed
Posts: 27
Joined: 08 Feb 2009, 16:04
Auto:

Re: Kia Cee'd facelift

Post by AlexCeed »

Alte poze gasite: http://news.auto.cz/?sekce=foto&ga_uid= ... 5a4d702e87
Mie nu-mi displace exteriorul la facelift, insa interiorul e clar ai frumos :).

shatena20
Posts: 138
Joined: 03 Sep 2008, 18:36
Auto:
Location: Sibiu
Contact:

Re: Kia Cee'd facelift

Post by shatena20 »

:( pacat ca nu au stiut sa continuie sa puna masina mai mult in valoare ...au inceput fff bine ... sper ca in viitor sa isi revina .... cu ledurile iedea este ok ...dar restul exteriorului este varza ... #-o au stricat tot ce iubeam la masina ... trebuia ceva mai agresiv .... sa continuie si sa imbunatateasca ce au inceput .... in schimb super tare la interior ...

poate isi vor da seama .... eu sper din tot sufletul ...pt ca imi ador masina :wink: ...si vreau sa continui tot cu ceed sau firma kia in viitor ...


Pentru toti iubitori si posesorii KIA tineti pumnii stransi ... pe viitor ... sa le vina mintea la cap ...
SPERANTA MOARE ULTIMA :p

KIA CEE'D RULES !!!

edddie_m
Posts: 250
Joined: 17 Dec 2008, 20:02
Auto:

Re: Kia Cee'd facelift

Post by edddie_m »

Oare volanul si consola aia centrala nu se potrivesc si la a noastre? Fiindca casco meu acopera si vadalismul..... :-"
Au facut pana si clamele cu care se deschid usile (sau cum so numi) gri exact cum vroiam eu... :(

bumblebee
Posts: 720
Joined: 03 Dec 2008, 17:28
Auto:

Re: Kia Cee'd facelift

Post by bumblebee »

Foarte neinspirata la exterior.
Si eu care ziceam ca Cee'd actual e usor fara personalitate...asta e complet fada.
Kia Cee'd 1.4 best

bumblebee
Posts: 720
Joined: 03 Dec 2008, 17:28
Auto:

Re: Kia Cee'd facelift

Post by bumblebee »

La ce clame gri te referi?
Kia Cee'd 1.4 best

singlecrys
fidelu'
Posts: 649
Joined: 01 Sep 2008, 14:48
Auto: Kia Ceed 2018 si Sportage 2019
Location: Tulcea

Re: Kia Cee'd facelift

Post by singlecrys »

e si pro cee`d-ul acolo, dar nu se intelege mare lucru
Image
Dentist pasionat de mountainbike
JURNAL BORD:TL 08 SRS
*INSCRIE-TE AICI ...pentru Harta posesorilor de cee`d/ceed din Romania
,,La noi, dintii fac diferenta"

edddie_m
Posts: 250
Joined: 17 Dec 2008, 20:02
Auto:

Re: Kia Cee'd facelift

Post by edddie_m »

bumblebee wrote:La ce clame gri te referi?
Manerele interioare are usilor.

hazzu
Posts: 101
Joined: 25 Aug 2009, 13:09
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia Cee'd facelift

Post by hazzu »

Pararea mea este ca exteriorul conteaza mai mult sau mai putin, important este confortul interior si satisfactia ochilor. Ideea este ca trebuie sa te simti bine cand mergi cu ea.....nu pe langa ea :lol:
KIA CEE'D 1.4 CITY GSL FL, oglinzi pliabile cu semnalizare, ECM, parbriz UV, senzori de ploaie, cheie pliabila etc...Pewter Beige
Album photo
Jurnal de bord

Image
Image
Image

User avatar
asdfgh
Posts: 488
Joined: 15 Jun 2007, 15:12
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Kia Cee'd facelift

Post by asdfgh »

http://www.kia-world.net/index.php/2009 ... and-forte/

the new cee’d will also be equipped with Kia’s fuel-stretching ISG technology on both, gasoline and diesel engines. Under the hood, there will be an all-new 126 horsepower 1.6L diesel engine mated to the six-speed manual transmission. According to Kia, the combination of technical enhancements and new technology will significantly reduce the fuel consumption (-5%) of the car, while at the same time cut the CO2 emmissions to only 110g/km.

si asta e intersant....The new Sorento Hybrid is powered by an all-new powertrain, with Kia’s new U2 1.6-litre diesel engine fitted with twin-turbochargers to generate more than 163 ps (120 kW). The diesel engine is mated to an electric motor and drives the front wheels via a new double-clutch transmission offering a choice of fully-automatic, or manual sequential gear changes. CO2 emissions are reduced to just 119 g/km.
Kia Cee'd 1.4 Best, Pearl Black (2 oct 2007) 206.000KM -> vandut
Kia Sportage 2.0CRDI Style 136cp 4x2 (7 oct 2016) 75.000KM +
Kia Ceed 1.4TGDI 7DCT GTLine(7 feb 2020) 4000KM +

Misu
pensionar
Posts: 482
Joined: 01 Feb 2008, 11:22
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Kia Cee'd facelift

Post by Misu »

Ceed vine în această lună
Importatorul mărcii coreene Kia în România, Kia Romauto, va lansa, în această toamnă, o variantă restilizată a modelului C'eed, noua generaţie a SUV-ului Sorento şi modelul Soul, automobil nou în gama constructorului, au declarat, marţi, agenţiei MEDIAFAX, oficialii companiei importatoare.

Familia restilizată de modele C'eed, care cuprinde o variantă de caroserie cu cinci uşi, alta cu trei uşi şi un break, va fi disponibilă în România în a doua parte a lunii septembrie. Varianta cu trei uşi a suferit modificări doar la interior, în timp ce celelalte două versiuni au fost restilizate şi la exterior.

Tot la sfârşitul lunii septembrie sau cel mai târziu la începutul lunii octombrie va fi lansat şi modelul Soul, care trebuie să intre pe piaţa românească în luna februarie a acestui an. Întârzierea începerii comercializării modelului a fost provocată de faptul că importatorul şi constructorul nu au ajuns la un acord privind preţul maşinii, potrivit oficialilor Kia Romauto.

Noua generaţie a SUV-ului Sorento va fi lansată în România în luna octombrie.

Toate aceste modele vor fi prezentate la Salonul Auto de la Frankfurt, care va avea loc la jumătatea lunii septembrie.

Kia Sorento

La salon vor fi dezvăluite, totodată, modelul Kia Venga şi un model hibrid alimentat cu GPL şi curent electric, denumit Kia Forte LPI Hybrid Sedan.

Kia Venga va fi lansată în România cel mai probabil în ianuarie 2010, potrivit oficialilor companiei importatoare.

Kia Venga

Vânzările de automobile Kia în România au scăzut cu 26,6% în iulie, la 743 unităţi, pe o piaţă a autoturismelor care a avut un declin de 58,5%, la 12.211 unităţi.

În primele şapte luni din acest an livrările de maşini Kia au scăzut cu 28%, la 3.610 maşini, declinul pieţei fiind de 52,2% în perioada analizată, la 82.821 unităţi.
sursa:http://www.mediafax.ro/economic/kia-va- ... ul-4834189
2008 HB Best Kompass Blue 1.4 109

Post Reply

Return to “Generalităţi”