Nedumeriri la configurare.

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
marinero
Posts: 251
Joined: 10 Oct 2007, 21:42
Auto:
Location: Satu Mare

Post by marinero »

Zeppyk ce contine pachetul respectiv ,ce dotari ?

Zeppyk
Developer
Posts: 99
Joined: 25 Oct 2007, 23:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Zeppyk »

Nu e vb de pachet anume, de exemplu am vrut sa pun ESP, dar oricum cred ca nu o sa am nevoie pentru ca nu sunt un vitezoman inrait.

Sau geamuri electrice spate, cheie cu buton , etc ..

Oricum din ce mi s-a spus, doar o singura optiune / pachet se poate pune, nu toate :-s
Kia Cee'd LX BEST - 1.4 - Pewter Beige
Comandã: 28.08.2007 - Livrare: 14.11.2007
B 30 KRO

marinero
Posts: 251
Joined: 10 Oct 2007, 21:42
Auto:
Location: Satu Mare

Post by marinero »

Deci sa inteleg ca la best se poate pune optiunea cheie cu buton si numa o singurta optiune ?

etienne
POSEDAT
Posts: 122
Joined: 22 Jul 2007, 12:38
Auto:
Location: Cluj Napoca

Post by etienne »

ESP-ul nu e neaparat pentru vitezomani...eu l-as fii luat pentru conditiile de circulatie iarna pe gheatza/zapada cand te duci si daca nu ai viteza sau pentru pietonii inconstienti care iti sar in fata si multe astfel de situatii neprevazute
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Piston Gray comanda 24 august ..ridicat 8 noiembrie..2007...in curs de dezvoltare a puterii.... http://picasaweb.google.com/mehedinti.st/AlbumFRTitlu#

Zeppyk
Developer
Posts: 99
Joined: 25 Oct 2007, 23:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Zeppyk »

@marinero : ceva de genul asta am inteles, dar ramane la decizia dealerului daca pune o vorba buna pentru tine sau nu ... ( dpdv tehnic orice se poate , daca se vrea )
Kia Cee'd LX BEST - 1.4 - Pewter Beige
Comandã: 28.08.2007 - Livrare: 14.11.2007
B 30 KRO

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

cristian wrote:Comform listei de optionale se pot pune geamuri electrice spate la LX dar nu cele cu siguranta.
Da ... din lista aia asa reiese, numai ca e lista initiala, care a suferit niste modificari ulterior. Pe LX nu se pot pune geamurile electrice spate (nici trapa)

Cat despre asta cu un pachet s'ar putea pune pe LX ... asta probabil doar daca dai comanda direct la MIT ... si la cine trebuie. Fii sigur ca daca as solicita asta la dealer'ul din CT, de la Buc o sa li se transmita ca nu se poate ... asa ca eu zic ca mai bine nu va faceti sperante (desi, intr'adevar, ar fi frumos sa poti pune ESP sau cheia cu 2 butoane sau pachetul crom+piele :D)
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Nick3i
Posts: 187
Joined: 09 Oct 2007, 17:40
Auto:
Location: Iasi / Vaslui

Post by Nick3i »

Zeppyk wrote:Nu e vb de pachet anume, de exemplu am vrut sa pun ESP, dar oricum cred ca nu o sa am nevoie pentru ca nu sunt un vitezoman inrait.

Sau geamuri electrice spate, cheie cu buton , etc ..

Oricum din ce mi s-a spus, doar o singura optiune / pachet se poate pune, nu toate :-s
Asa l-ai luat pe al tau Best + un pachet ?? sau ai auzit pe la careva ??
Si daca l-ai luat asa ... de unde :D?

Zeppyk
Developer
Posts: 99
Joined: 25 Oct 2007, 23:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Zeppyk »

Nu l`am luat asa, sincer, nu mi-au trebuit "in mod special" optionale in plus ( mai ales ca nu se incadra in suma pe care eram dispus sa o ofer pentru masina )

Informatia o am de la MIT MOROS BANEASA , de la un consultant de vanzari ( repet: acest consultant imi este prieten, probabil ca mie mi-a spus ca se poate din cauza asta, nu stiu nimic extrem de sigur, dar nu avea rost sa ma minta ) eu doar am intrebat daca se pot pune optionale iar raspunsul lui a fost urmatorul:

"Pe orice model BEST ( care are optionale incluse la cel mai mic pret ) nu se pot pune optionale, dar daca vrei ceva in plus , pot vorbi sa iti pun ce vrei , dar un singur optional / pachet.

Am spus ca ma mai gandesc, vroiam geamuri electrice spate si cheie cu buton, dar pt cheie - o sa aibe telecomanda optiune de inchidere/deschidere automata si geamuri ,oricum nu le folosesc eu in spate , asa ca .... nu are rost.
Kia Cee'd LX BEST - 1.4 - Pewter Beige
Comandã: 28.08.2007 - Livrare: 14.11.2007
B 30 KRO

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Zeppyk wrote: dar pt cheie - o sa aibe telecomanda optiune de inchidere/deschidere automata
Ce anume ai vrut sa zici? ... ca eu nu reusesc sa inteleg :D
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Zeppyk
Developer
Posts: 99
Joined: 25 Oct 2007, 23:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Zeppyk »

Adica pot incuia / descuia usile din telecomanda.
Kia Cee'd LX BEST - 1.4 - Pewter Beige
Comandã: 28.08.2007 - Livrare: 14.11.2007
B 30 KRO

marinero
Posts: 251
Joined: 10 Oct 2007, 21:42
Auto:
Location: Satu Mare

Post by marinero »

Te referi la cheie cu telecomanda incorporata ?

Zeppyk
Developer
Posts: 99
Joined: 25 Oct 2007, 23:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Zeppyk »

Ma refer ca LX BEST are inchidere centralizata , corect ?

Deci cand montez alarma , pot pune un modul care atunci cand armezi/dezarmezi alarma , incuie/descuie usile automat, fara a mai fi nevoie de a deschide usa cu cheia.
Kia Cee'd LX BEST - 1.4 - Pewter Beige
Comandã: 28.08.2007 - Livrare: 14.11.2007
B 30 KRO

marinero
Posts: 251
Joined: 10 Oct 2007, 21:42
Auto:
Location: Satu Mare

Post by marinero »

Toate alarmele au aceasta functie daca inchiderea este centralizata iar la best este centralizata

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Pai ... ai omis sa mentionezi ca te reefri la telecomanda de la alarma :D D'aia nu intelegeam eu despre ce telecomanda e vorba/
Geamuri electrice oricum nu puteai pune ... insa eu as fi optat ptr pachetul de piele + crom, care face diferenta la interior (si nici nu e scump totusi)
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

marinero
Posts: 251
Joined: 10 Oct 2007, 21:42
Auto:
Location: Satu Mare

Post by marinero »

Pe best nu poti alege optionale .

Post Reply

Return to “Generalităţi”