Lista asteptare masina -2007-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

scuze pentru off topic, dar dupa aproape 3 luni incep sa nu mai am rabdare
in contractul meu scrie 60 zile de la data intrarii banilor in contul importatorului si diferenta platita in 5 zile de la aducerea masinii. Apoi nu este prea normal "60 de zile de la data centralizarii comenzilor", poate dealerul sau importatorul centralizeaza dupa 3 luni.
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

vlad2215
Posts: 67
Joined: 26 Jun 2007, 18:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by vlad2215 »

Andrei Burcea wrote:Deci ganditi eronat si total pe dinafara.......... in momentul in care se cere seria de motor se face o instintare in care se specifica seria de sasiu , model, culoare, utilizator, precum si ca masina este in BUCURESTI asta indiferent daca nu este si se da un termen de livrare de 14 zile lucratoare din momentul efectuarii platii...
PEntru cei care cred ca trebuie seria de motor am sa va intreb cine va da autoritate de a rupe foaie de secretizare ................ in cazul in care nu stiati peste seria de motor se pune o foaie de secretizare seria de sasiu fiind vizibila in partea stanga a parbrizului ( jos in colt) ..... nu doresc sa intru in polemica cu uni sau altii ...
Domnule Burcea, seria caroseriei se cunoaste dinainte de a se asambla masina, caroseria fiind fabricata, si asteapta in magazia de caroserii intrarea in fluxul de vopsire si apoi montaj. Doar la montaj se intalneste cu motorul. O masina iesita de pe linia de montaj are si serie de caroserie si serie motor pe foaia de identificare.
Corectati-ma daca gresesc...
la data cand aflati seria din Slovacia si ne chemati sa platim masinile am impresia ca ce platim abia incepe sa se fabrice.
Cee'd 1.4. LX Best... SO RED...B-46-CER

Andrei Burcea
Posts: 79
Joined: 18 May 2007, 11:50
Auto:

Post by Andrei Burcea »

daca avem seria de sasiu inseamna ca masina este produsa deja.... Cu riscul de a ma repeta nu doresc sa creez polemica insa pana acuma va pot spune ca nu mi s-a cerut seria de motor la nici un UTILIZATOR care a achizitionat masina printr-un credit auto.... o singura tentativa a fost cu cei de la Alpha Bank care s-au calmat imediat dupa aceea.
Tin sa va mentionez ca am lucrat cu toate bancile posibile din bucuresti care acorda credite auto pana si cu CEC ... la inceput si ei au cerut insa dupa ce am luat legatura cu doamna de acolo a inteles exact situatia si nu a mai fost nevoie decat de o intintare de plata totala, dupa aceea nici o alta companie care acorda astfel de credite nu a mai cerut asa ceva...
Nu stiu ce sa zic...... o sa ma interesez si eu mai in detaliu poate gresesc eu pe undeva ... am sa incerc sa vin cu o lamurire cat mai rapida.

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

Am vb cu domnu Jurca de la Constanta. masinile, o parte sunt pe trailert de pe data de 18. Asteapta ca azi maine sa fie sunat de la bucuresti iar apoi cam in 3-4 zile se livreaza masinile.

User avatar
GOvidiu
Posts: 330
Joined: 20 May 2007, 08:30
Auto:
Location: Constanta

Post by GOvidiu »

@1qSkyppy ai aflat daca se gaseste si a ta printre cele care sunt pe trailer ?
Kia Cee'd 1,4 base+ Piston grey
Dauna totala 2010

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

asa mi s-a spus. cica cei care au platit integral si mai din timp au prioritate. astept sa vad.

traiangm
Cee'd rider
Posts: 108
Joined: 28 May 2007, 22:57
Auto:
Location: Tirgu Mures
Contact:

Post by traiangm »

Azi am achitat si eu avansul pentru KIA CEED 1.4 LX BEST piston grey.
Dealerul din Mures e "varza", noroc cu discutiile de pe acest forum :wink: .

Termen de livrare: sigur - octombrie
poate - septembrie

Oricum am ramas dezamagit de "forta" de vanzari a dealerului KIA. Daca ar fi sa depinda de ei vanzarea autoturismelor ar da faliment. :twisted:

Multumesc tuturor de pe forum si cat mai multi kilometri fara probleme!

P.S.: Sa vedem cat mai multe XX-XX-BAU

Hansolo1
Posts: 120
Joined: 24 May 2007, 17:50
Auto:
Location: Timisoara

Post by Hansolo1 »

Ce a-ti mai auzit? A ajuns transportul la bucuresti? O sa ne bucuram in weekend de mashinutzele noastre?
Cee'd 1.4LX Base sau (Best mai nou) Silver - fara optionale...comanda 11.05.2007 a venit 25.07.2007

boglaw
Moderator
Posts: 197
Joined: 11 Jun 2007, 10:35
Auto:
Location: Bucuresti

Post by boglaw »

nup, nici o veste
hansolo : un mic indreptar gramatical, fara suparare, ati se scrie legat in contextul din mesajul tau, este forma verbului de la conjugarea la persoana a doua plural, "am plecat" nu se scrie a-m plecat sau a-i plecat sau a-u plecat etc ;)
Kia Cee'd GSL 1.4, b-67-VVI, 2008, ~110.000 km

apa plata
Posts: 80
Joined: 17 Jul 2007, 10:35
Auto:
Location: Bucuresti

Post by apa plata »

andrei0241 wrote: @apa plata ... sa inteles ca ai comandat 1.6 benzina?
La varianta aia e posibil sa fie termen mai mare de asteptare pentru ca pentru majoritatea pietelor auto din Vest motorul asa e baza, pe benzina mai fiind doar 2.0.
Insa nu cred totusi ca va fi vorba de 3 luni de asteptare ... desi nici dealer'ul nu avea motiv sa'ti dea termen de asteptare asa mare, mai ales la o comanda ca a ta, cum nu prind ei prea des :)
Da, e 1.6 benzina, 122 CP, TX + majoritatea optionalelor in afara de trapa electrica. Sper totusi ca livrarea sa nu atinga jumatatea lui octombrie asa cum a spus initial dealer-ul. Poate nu vroia sa ma supere prin septembrie daca se intampla sa intarzie si si-a luat o marja de vreo 2 saptamani.

Dar si cand vine, imi iau 5 zile concediu si nu ma mai opresc decat la prima revizie...:D
1.6 GSL TX MT, 90kW, So Red

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

cred ca omul se gandea la "ce-ati", dar e binevenita corectarea...poate cineva sa corecteze si "cee'd" :lol: , masina e super, dar numele...hm...mergea si fara '
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

Hansolo1
Posts: 120
Joined: 24 May 2007, 17:50
Auto:
Location: Timisoara

Post by Hansolo1 »

receptionat
Cee'd 1.4LX Base sau (Best mai nou) Silver - fara optionale...comanda 11.05.2007 a venit 25.07.2007

Hansolo1
Posts: 120
Joined: 24 May 2007, 17:50
Auto:
Location: Timisoara

Post by Hansolo1 »

Este ora 15:30 cred ca am putea afla de la domnul Andrei Burcea daca a sosit transportul din 18 iulie 2007.
Cee'd 1.4LX Base sau (Best mai nou) Silver - fara optionale...comanda 11.05.2007 a venit 25.07.2007

kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Post by kokolino »

boglaw wrote:nup, nici o veste
hansolo : un mic indreptar gramatical, fara suparare, ati se scrie legat in contextul din mesajul tau, este forma verbului de la conjugarea la persoana a doua plural, "am plecat" nu se scrie a-m plecat sau a-i plecat sau a-u plecat etc ;)
Bine domnule profesor!! Bravo! Vezi ca la semnatura "cee'd" se scrie cu "C" mare pentru ca este un nume... :D

adrian.tuhut
Posts: 278
Joined: 24 May 2007, 16:31
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by adrian.tuhut »

Hansolo1 wrote:Este ora 15:30 cred ca am putea afla de la domnul Andrei Burcea daca a sosit transportul din 18 iulie 2007.
chiar asa....a sosit???
Kia Cee'd 1.6 CRDI Pewter Beige (GL 83 THT)
ODO: 137.111km
poze: https://picasaweb.google.com/1129296780 ... 44/KiaCeed

Post Reply

Return to “Generalităţi”