Sa-mi mai cumpar CEE'D???

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
dabo2006
Posts: 82
Joined: 10 Aug 2007, 13:17
Auto:
Location: Bucuresti

Post by dabo2006 »

kia ceed, oil blue, 1,6 crdi, high power base+ESP, jante, proiectoare ceata
B-18-KIA

sonty
incercator
Posts: 734
Joined: 02 Jun 2007, 14:25
Auto:
Location: craiova

Post by sonty »

dabo2006 wrote:imi place al naibii de mult marca si in plus...nu vreau sa fiu snob. Intr-o prezentare a Ceed-ului, cei de la Top Gear au incheiat articolul astfel: "Daca esti snob, nu alege KIA CEED!!!"
la naiba, daca stiam... io vreau sa fiu snob si uite cum nu-mi iese :twisted:
oltCEE'D 1.4 BEST, machine silver. cu roti si volan.
comanda 26.06. serie 4.09. achitat 7.09. livrare 20.09. toate in 2007.
DJ 50NTY
oltcit special, 0.652. de-o varsta cu mine.

SoareMrs
Posts: 6
Joined: 30 Sep 2007, 15:12
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Se Merita Sau Nu sa cumpar un kia Ceed?

Post by SoareMrs »

Am citit cam tot ce era de cititi pe acest forum despre kia ceed. Vreau sa`mi cumpar un ceed,motor 1,4 benzina. Am tot citit ca in general problemele sunt cu sonorizarea?este zgomotoasa? prefer o masina silentioasa.
Deci...se merita sau nu sa o cumparam?
I am who I am

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

asta e problema de gust...recomand un test drive
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

SoareMrs
Posts: 6
Joined: 30 Sep 2007, 15:12
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by SoareMrs »

masina imi place cum arata...si la design,dar tot am auzit de mici probleme...si de asta am vrut sa deschis subiectul asta...daca merita sau nu...Eu sunt din Pitesti.
Culorile sunt dragutze...dar am ales un OIL BLUE ...cred ca asa se numeste
I am who I am

cornel300
Posts: 48
Joined: 29 Sep 2007, 11:20
Auto:
Location: Braila

Post by cornel300 »

Salut!Masina este silentioasa ,abia i se aude motorul.Cit despre sonorizare,este f buna.Cred ca te referi la cum se aude muzica la radio-cd, nu?Eu,inainte sa mi-o cumpar,am citit tot ce era de citit despre ea ,de pe net,plus toate discutiile de pe topicuri.Totul a culminat in momentul in care am vazut-o.

SoareMrs
Posts: 6
Joined: 30 Sep 2007, 15:12
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by SoareMrs »

ehh...cd playeru nu`i problema...am citit si eu despre ea,totzi o lauda,m`am urcat in ea,am vazut`o,am atins`o,mi`a placut...
am citit niste discutii pe aici,ba probleme coloana de directie,ca se aud sunete,ori cand mergi la relantii sau mergi pe drum denivelat....masina imi vine la jumateatea lunii noiembrie,dar deja m`am pregatit de iarna sa zic asa... mi`am dat comanda de un kit tuning,jenti...esapament :D
I am who I am

cornel300
Posts: 48
Joined: 29 Sep 2007, 11:20
Auto:
Location: Braila

Post by cornel300 »

Intra putin in topicurile celor din club Opel astra sau de la alte masini mai de fite si ai sa vezi ca si acolo au asemenea discutii.Crezi ca ei nu au asemenea probleme?Oricum nu se intimpla la fiecare masina aceste lucruri.Eu cred ca fiecare dintre noi o sa devenim putin paranoici cind o sa conducem masina.

mihai.ciornei
Posts: 114
Joined: 11 Jul 2007, 21:12
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Post by mihai.ciornei »

Pana la urma depinde de ce suma de bani ai vrea sa invetesti in masina.
Ar trebui sa te gandesti ce masina mai poti achizitiona cu suma de bani pe care o ai, apoi sa mergi sa faci un drive cu fiecare din ele.
Apoi sa te interesezi ce probleme ar putea aparea. Apoi sa zici: Da se merita!.
Pentru mine, cel putin, la banii pe care ii aveam kia cee'd ii cea mai buna alegere.
*****
Cee'd 1.4 BEST Piston grey
this is it: http://mishmages.blogspot.com/2007/11/my-ceed.html
*****

pompilius
Posts: 122
Joined: 21 Jun 2007, 21:59
Auto:
Location: Calarasi

Post by pompilius »

Ar trebui sa te gandesti si daca esti dispus sa te lasi mintit si sa astepti mai mult decat ti se spune.
Cee'd 1,4 LX Best Pewter Beige
CL-19-RIP

SoareMrs
Posts: 6
Joined: 30 Sep 2007, 15:12
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by SoareMrs »

Am dat comanda de ea,am mers cu a unui prieten,nu am facut drive test ca cica nu aveau kia ceed ptr drive test cand m`am dus eu...
mi`am luat 1,4,OIL Blue... mi`am mai pus trapa si boxe in plus...mi`am luat modul 1,4 mai ieftin ca sa am bani si ptr kit`ul de tuning...m`a dus 2000 de euro :(
I am who I am

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Post by spdblue »

Buna alegere. Cred ca acest autoturism are raportul pret-calitate-dotare mai mult decat bun. Simplul fapt ca a luat 5 stele la testul de coliziune, ca este candidata la masina anului o recomanda. Mai mult decat atat, nu exista pe stoc si se vinde ca painea calda (cel putin la noi).
Eu nu am niciun motiv care sa ma determine sa-mi schimb alegerea.
Numai bine.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

SoareMrs wrote: mi`am luat 1,4,OIL Blue... mi`am mai pus trapa si boxe in plus...mi`am luat modul 1,4 mai ieftin ca sa am bani si ptr kit`ul de tuning...m`a dus 2000 de euro :(
La ce te referi cu boxe in plus? Ce configuratie ai ales de fapt? LX/EX/TX?
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

SoareMrs
Posts: 6
Joined: 30 Sep 2007, 15:12
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by SoareMrs »

LX MT ... dar le`am zis sa mai puna 4 boxe si trapa...m`a costat 700 de euro mi se pare...trapa e in jur de 550...
I am who I am

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Ceva nu se leaga totusi. Singurele boxe care pot fi adaugate sunt cele care vin odata cu oglinzile electrice.
Te intrebam de configuratie pentru ca pe LX nu este disponibila trapa. Si ma mir ca inca sunt dealeri care preiau comanda de asa ceva, pentru ca mai tarziu sa isi anunte clientul ca nu se poate
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Post Reply

Return to “Generalităţi”