Nedumeriri la configurare.

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

AC e standard
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

sonic
Posts: 255
Joined: 05 Sep 2007, 16:43
Auto:
Location: Bucuresti

Post by sonic »

in oferta pe care o am eu ac nu e pe basede asta am intrebat daca e standard atunci cred ca nu mai iau best si iau base cu optionale
Kia cee'd 1,4 GSL LX BEST Kompas Blue

gogu
Moderator General
Posts: 439
Joined: 02 Jun 2007, 01:47
Auto:
Location: New York

Post by gogu »

pe LX simplu nu ai AC, scrumiera, oglinzi electrice/geamuri electrice fata si nici USB. ai grija cum dai comanda.
LX 1.4 GSL OilBlue/Rainbow Blue cu varii optiuni
>>Poze cu masina mea<<
Image

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Sonic, faci confuzie. Best si Base nu sunt disponibile pe aceeasi motorizare. De fapt, Best e doar la 1.4 si Base la celelalte motorizari.
Ca si dotari, Best si Base sunt echivalente. Singura deosebire e ca pe Best nu se pot adauga optionale, iar pe Base se poate acest lucru.
Pe 1.4, ca sa poti adauga optionale, trebuie sa pleci de la LX care, fata de LX Best, nu are dotarile spuse de gogu mai sus. LX este 9887 CIP, iar LX Best 9961 CIP. Diferenta de dotari dintre cele 2 este de ~700 euro CIP insa

Iti sugerez sa te uiti mai atent la oferta pe care o ai si daca intr'adevar e cum zici tu ... inseamna ca e gresita ;)
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Nick3i
Posts: 187
Joined: 09 Oct 2007, 17:40
Auto:
Location: Iasi / Vaslui

Post by Nick3i »

Ce ar fi mai avantajos un Base + optionale sau Best (pe care am inteles ca nu se pot pune optionale - daca gresesc sa ma corecteze cineva). Adica a facut careva un calcul cu aceleasi optionale daca le pui pe BASE = dotarile de pe BEST si e acelasi ca pret ... sau difera ?

etienne
POSEDAT
Posts: 122
Joined: 22 Jul 2007, 12:38
Auto:
Location: Cluj Napoca

Post by etienne »

start(base nu mai exista la versiunea 1.4)+optionale=Best dar cu aprox 700euro mai scump
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Piston Gray comanda 24 august ..ridicat 8 noiembrie..2007...in curs de dezvoltare a puterii.... http://picasaweb.google.com/mehedinti.st/AlbumFRTitlu#

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Optiunile tale sunt de fapt LX + optionale sau LX Best, daca e vorba de motorul de 1.4.

LX Best, fata de LX, are in plus Oglinzi electrice si in culoarea caroseriei, Difuzoare pentru frecvente inalte si Geamuri electrice fata (toate la pachet de 104 euro), Scrumiera plus bricheta cu iluminare (13 euro), Dispozitiv USB 2.0 + AUX (72 euro) si A/C manual cu spatiu refrigerare in torpedou (520 euro). Preturile de mai sus NU includ TVA.

Asta in timp ce LX este 9887 CIP, iar LX Best 9961 CIP (dar fata posibilitatea de a mai adauga optionale), iar un LX, dotat similar cu un LX Best ajunge la 10596 CIP
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Nick3i
Posts: 187
Joined: 09 Oct 2007, 17:40
Auto:
Location: Iasi / Vaslui

Post by Nick3i »

Am urmatoarea configuratie - sunt compatibile ?? se pot pune pe 1.4 LX Start

- Consola centrala tip DLX (2 compartimente de stocare;cotiere + suport pahare spate (tip retractabil): 26.00 Euro
- Oglinzi exterioare tip convex, reglaj electronic, incalzire, vedere panorama: 104.00 Euro
- Oglinzi exterioare in culoarea exterioara caroseriei: 0.00 Euro
- Difuzoare pentru frecvente inalte (2EA) - fata (disponibil cu oglinzi electrice): 0.00 Euro
- Proiectoare ceata: 65.00 Euro
- Cheie de contact pliabila, deschidere de la distanta (3 butoane, lama interioara): 26.00 Euro
- Geamuri electrice fata + siguranta (sus & jos cu senzor): 0.00 Euro
- Geamuri electrice spate: 39.00 Euro
- Aer conditionat manual (include spatiu refrigerare in torpedou): 520.00 Euro
- Comenzi audio pe volan, maner TGS, buton frana de mana - cromate: 91.00 Euro
- Volan, maner TGS, maneta frana de mana, consola podea - imbracate in piele: 0.00 Euro
- Cheia cu 3 butoane, tip briceag si lampa lectura la parasolar : 20 euro
- Lampa lectura la parasolar: 20 Euro
- Jante si anvelope - 195/65 R15H (Otel 5.5J) - benzina (1.4/1.6/2.0): 26 Euro
- Geamuri fumurii (usa spate, partea din spate, lumina spate): 26 Euro
- Spatiu depozitare sub podea portbagaj: 33 Euro
- Claxon dual: 13 Euro

Pretul dupa ce am socotit eu : 12967 cu TVA

Ce nu se poate pune din ce am eu pe LX in combinatia asta ? ( sau ce mai recomandati sa adaug / scot )

etienne
POSEDAT
Posts: 122
Joined: 22 Jul 2007, 12:38
Auto:
Location: Cluj Napoca

Post by etienne »

adauga ESP ..face toti banii si dupa nu se mai poate pune :(
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Piston Gray comanda 24 august ..ridicat 8 noiembrie..2007...in curs de dezvoltare a puterii.... http://picasaweb.google.com/mehedinti.st/AlbumFRTitlu#

gogu
Moderator General
Posts: 439
Joined: 02 Jun 2007, 01:47
Auto:
Location: New York

Post by gogu »

Nick3i wrote:Am urmatoarea configuratie - sunt compatibile ?? se pot pune pe 1.4 LX Start

- Cheie de contact pliabila, deschidere de la distanta (3 butoane, lama interioara): 26.00 Euro
- Geamuri electrice spate: 39.00 Euro
- Geamuri fumurii (usa spate, partea din spate, lumina spate): 26 Euro

Ce nu se poate pune din ce am eu pe LX in combinatia asta ? ( sau ce mai recomandati sa adaug / scot )
nu poti sa pui geamuri electrice spate in combinatia cu pachetul PWF-P - adica pachetul cu oglinzi electrice, tweetere si geamuri electrice fata. pe LX poti sa pui geamuri electrice pe spate doar daca renunti la oglinzile electrice si tweetere, ceea ce nu recomand.

nu poti sa pui geamurile fumurii decat de la EX in sus.

pentru cheia pliabila trebuie sa cumperi si optiunea de cheie cu 2 butoane. cea de 3 e un "upgrade" al celei cu 2 butoane.

ar merita sa mai pui ESP si scaune incalzite.
LX 1.4 GSL OilBlue/Rainbow Blue cu varii optiuni
>>Poze cu masina mea<<
Image

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

"- Cheia cu 3 butoane, tip briceag si lampa lectura la parasolar : 20 euro " ... aici te'ai incurcat pe undeva. Probabil era vorba doar de lampa lectura la parasolar (care de fapt e consola centrala de lumini + suport ochelari)

Cheia cu 3 butoane e 104 euro CIP, de fapt. 26 euro cei din lista + 78 euro (cheia cu 2 butoane, care include si un sistem simplu de alarma)

ESP'ul, daca ai bani, ti'l recomand si eu. E de ajuns o data sa iti intre'n actiune si sa te ajute si si'a scos banii inzecit (ca sa nu mai zic ca poate salva vieti)
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Zeppyk
Developer
Posts: 99
Joined: 25 Oct 2007, 23:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Zeppyk »

Dealerul de la care am comandat eu BEST-ul ( ffind un prieten ) mi-a spus ca se poate vorbi la fabrica pentru a pune doar 1 pachet optional pe LX BEST in plus ( ma refer la 1.4 LX BEST MT ).

Probabil daca insistati la dealer , o sa vi se permita si un pachet de optionale, desi majoritatea nu prea au o foarte mare utilitate.
Kia Cee'd LX BEST - 1.4 - Pewter Beige
Comandã: 28.08.2007 - Livrare: 14.11.2007
B 30 KRO

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Nu e exclus sa fie adevarat ce zici, insa nu cred ca se va complica vreun dealer sa faca asta, pentru ca ar iesi invalmaseala mare dup'aia ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Zeppyk
Developer
Posts: 99
Joined: 25 Oct 2007, 23:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Zeppyk »

Probabil ca fac si ei exceptii pentru unii. Nici eu nu stiu sigur, pentru ca nu mi-am luat nimic in plus, nu pentru ca nu se putea, dar nu am nevoie de mai mult, si trebuia sa ma incadrez si intr-o anumita suma de bani.
Kia Cee'd LX BEST - 1.4 - Pewter Beige
Comandã: 28.08.2007 - Livrare: 14.11.2007
B 30 KRO

cristian
Posts: 190
Joined: 21 Aug 2007, 09:51
Auto:
Location: Iasi

Post by cristian »

Comform listei de optionale se pot pune geamuri electrice spate la LX dar nu cele cu siguranta.

Post Reply

Return to “Generalităţi”