Lista asteptare masina -2007-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
kyky
Posts: 51
Joined: 09 Nov 2007, 23:34
Auto:
Location: iasi

Post by kyky »

va multumesc pentru urari. din pacate nu am timp sa deschid jurnal de bord, ca suntem prea ocupati sa o plimbam. aseare la Kaufland in parcare a mai venit una si a parcat-o linga a noastra. va salutam pe toti care aveti cee'd-uri.revin cu poze. sarbatori fericite!!!! :D
1,4 best MARS RED
comanda 12 oct 2007
ridicata 20.12.2007

deea83
Posts: 5
Joined: 04 Dec 2007, 17:19
Auto:
Location: Neamt

Post by deea83 »

DaDiRo: Multumesc pentru poze, acum m-am prins si eu cum sta treaba
Ai dreptate cu lumina, la un moment dat credeam ca e alta masina
Sper ca in realitate sa arate la fel de bine

Bogdang
Posts: 258
Joined: 27 Oct 2007, 13:02
Auto:
Location: Cluj Napoca
Contact:

Post by Bogdang »

Salutare,

Tocmai mi-am dat si eu comanda ....best..pweeter bej. Super incantat de suportul obtinut din partea persoanei din show room, sper ca si seriiciile post vanzare sa fie macar la acelasi nivel.
Cee'd best Pweter Beige - CJ-81-RAK

mistery_ro
Posts: 5
Joined: 13 Dec 2007, 14:45
Auto:
Location: Cluj - Napoca
Contact:

Post by mistery_ro »

AM ridicat si eu masina din CLuj de la Willy & CO. Am apucat sa fac si eu vreo 30 de km cu ea in oras si ce pot sa spun, este foarte sprintena, si desi din ce am citit, asteptam suspensii mai rigide, mie mi se par foarte moi.
In rest sunt extrem de entuziasmat de ea.

Astept ziua de maine pentru un drum de vreo 300 KM sa vedem ce poate.

Sarbatori fericite la toti.
Cee'd , Abyss Blue, 1.6 DSL 115 CP LX - BASE + opt (proiectoare + cheie pliabila)

manucu01
Posts: 722
Joined: 02 Aug 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi

Post by manucu01 »

am ridicat si eu maina acum o ora :) neagra, neagra!
Cee'd 1,4 LX BEST black pearl IS-&9-MFM - 250000km
Opel Mokka 4x4, 1.4l 140CP
jurnal de bord: viewtopic.php?t=1126

crisbeta2002
Posts: 56
Joined: 14 Dec 2007, 18:50
Auto:
Location: Bucuresti

Post by crisbeta2002 »

Felicitari !

Sa o folosesti sanatos !

Drumuri bune si fara incidente !

PS : Acum urmeaza jurnal de bord si bineinteles pozeeee :lol:
Posibil viitor posesor de Kia Cee'd SW

razvan2002
Ministru'
Posts: 157
Joined: 02 Jul 2007, 22:07
Auto:
Location: Bucuresti

Post by razvan2002 »

@helici_florin

Nu am comandat-o pentru ca am vazut niste poze si nu am fost impresionat. In plus inafara de butonul de deschidere portbagaj (care parca am citit pe aici unii altii sau mai plans ... neimportant) si faptul ca e pliabila (lucru care ma lasa rece) nu castig nimic ... Ma asteptam sa se imbunatatesca cu ceva functii sistemul de alarma (daca il poti numi asa) dar cum nu am zis si eu pas.

As fi vrut sa imi pun in schimb magazia de CD-uri (nu ca as avea nevoie de ea) dar speram sa aiba ecranul care e livrat cu navigatia ... dar cum nimeni nu ma lamurit daca e sau nu ecranul ala ... am renuntat. In rest inafara de senzorii de presiune (la drumurile noastre nu am riscat) nu cred ca mi-a mai scapat ceva din ce putem sa montez .... daca am omis ceva sigur am avut argumente ... am plecat de la prenisa pun tot ... si tai dupa ... nu am ales ceva de la inceput!!

danx
Posts: 175
Joined: 24 Oct 2007, 13:50
Auto:
Location: Bucuresti, cimitir al tineretii mele
Contact:

Post by danx »

Va urasc.
Eu am vazut masina, dar o pot ridica abia luni.
Ca cica nu au timp sa ii faca verificarea in seara asta...inebunesc.
Si eu care aveam de gand sa dau o mica atentie....acuma mare teapa mare, daca se mai asteapta cineva la ceva.
Don Rodrigo Diaz de Bivar aka El Cee'd! 1.4 GSL LX MT Start + optionale, mars red

DrHigh
W££D
Posts: 105
Joined: 03 Oct 2007, 19:54
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by DrHigh »

pfff ce aiurea ... asta e cel mai aiurea sa se joace cu inimile noastre :(
daca ziceau de la inceput luni alfel era ... asa :x
Kia Cee'd 1.4 GSL LX Best - Black Pearl
Kia Sportage 2.0 GSL Premium+P2 - Greyish Silver (tata)
B xx XiY

JB

High's Pearl

florin001
Posts: 76
Joined: 29 Aug 2007, 11:07
Auto:
Location: Bucuresti

Post by florin001 »

Da asa e tare nasol e sa stii ca masina e la ei su nu poti sa o ridici ca nu au facut ei actele, tot luni sunt programat si eu sa o iau, chiar in ajun, la fix chiar cand vine Mosul :D
Kia cee'd 1,4 BEST Silver
15000 km

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

mistery_ro wrote:... si desi din ce am citit, asteptam suspensii mai rigide, mie mi se par foarte moi. ..
felicitari pt masina, sa o stapanesti si sa te bucuri de ea sanatos! :smt041

xcum esti primul pe care l-am auzit ca are suspensii moi !! :shock: poate entuziasmul inerent :D ...sau tu ai o ..constitutie deosebita ! :wink: chiar astept cu nerabdare impresii dupa un drum mai lung....

SARBATORI FERICITE !!
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

danx wrote:Va urasc....

wooow ! uite un om sincer! =D> sa fii sanatos! las' ca mai e putin si .... :supz: :partyman:
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

danx
Posts: 175
Joined: 24 Oct 2007, 13:50
Auto:
Location: Bucuresti, cimitir al tineretii mele
Contact:

Post by danx »

florin001 wrote:Da asa e tare nasol e sa stii ca masina e la ei su nu poti sa o ridici ca nu au facut ei actele, tot luni sunt programat si eu sa o iau, chiar in ajun, la fix chiar cand vine Mosul :D
Beton, ne intalnim luni pe la 10 in fata la mit motors baneasa, in caz ca ai si tu de ridicat de acolo?
Eu aduc pancarta cu "MIT MOTORS SUXX".
Don Rodrigo Diaz de Bivar aka El Cee'd! 1.4 GSL LX MT Start + optionale, mars red

florin001
Posts: 76
Joined: 29 Aug 2007, 11:07
Auto:
Location: Bucuresti

Post by florin001 »

Beton, ne intalnim luni pe la 10 in fata la mit motors baneasa, in caz ca ai si tu de ridicat de acolo?
Eu aduc pancarta cu "MIT MOTORS SUXX".

Nu stiu daca vin la 10:00 ca trebuie sa mai dau un telefon luni dimineata, sa stabilesc ora, fac si eu o pancarta si mai cuviincioasa, :D
Kia cee'd 1,4 BEST Silver
15000 km

Andrey
Posts: 93
Joined: 02 Nov 2007, 18:54
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Andrey »

Eu am trecut azi pe la dealer pentru proforma, luni o sa achit si masina o iau pe 4-5 ianuarie.
Ma bucur pentru cei ce au luat masina, nu va urasc cum spunea cineva mai devreme :lol:

Mai actualizati tabelul sa stim care cum e!
Kia Ceed 1.4 LX + optionale, Kompass Blue, cumparata ianuarie 2008

Post Reply

Return to “Generalităţi”