Comanda septembrie

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
abarbu
Posts: 10
Joined: 01 Dec 2007, 14:22
Auto:

Post by abarbu »

a veniiiiiiiit. Dealerul a fost jos palaria. Masina a venit cu o saptamana inainte de termen. Succes forumistilor care inca mai asteapta.
Kia Cee'd 2.0 DSL TX, Machine Silver

manucu01
Posts: 722
Joined: 02 Aug 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi

Post by manucu01 »

a durat mult!
Cee'd 1,4 LX BEST black pearl IS-&9-MFM - 250000km
Opel Mokka 4x4, 1.4l 140CP
jurnal de bord: viewtopic.php?t=1126

cmg_george

Post by cmg_george »

Lume lume... azi (pentru ca era ultima zi din saptamana cand a spus dealerul ca vine masina) m-a sunat dealerul si imi spune ca s-au trezit de dimineata masina!!!!!!

Marti cica pot sa merg sa o ridic!(abea atunci vin numerele rosi!)

Se pare ca masina a venit mai repede cu 2 zile decat termenul de 90 de zile (au avut grija unii sa-mi si scoata ochii :) ).
Presimt eu ca astea 3 zile or sa fie mai grele ca cele 85 dar ce mai conteaza? este aici!

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Post by spdblue »

Este cam adevarat ce spui cmg_george, dar totul se uita cand te urci in ea. Probabil daca faci o excursie, o vei vedea cum te asteapta cuminte. Te astept cu drag la jurnalul de bord si in trafic. Asteptare usoara. :lol:
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

cmg_george

Post by cmg_george »

spdblue nu vreau sa merg sa vad cum sta in parcare la nenea dealerul ca numai imi fac inima rea... plus ca este si departe :)

Oricum incerc sa-mi iau liber marti sa o alerg putin... poate reusesc si sa-i pun geamurile fumuri...

bungee
Posts: 14
Joined: 21 Sep 2007, 19:43
Auto:

Post by bungee »

Azi am ridicat si eu masina, inca n-am reusit s-o testez, la ora 16.00 am ridicat-o cand incepe nebunia in oras. Ca prima impresie: imi place interiorul, cum suna boxele, etc. Despre motor pot sa zic ca e foarte silentios si pana la 3000 rot. nu vrea sa traga orice as face, dar dupa 3000 se trezeste (asa cum e de asteptat de la un motor de 1.4 benzina).

User avatar
moguai
Posts: 401
Joined: 04 Sep 2007, 21:40
Auto: Subaru WRX STI
Location: Bucuresti
Contact:

Post by moguai »

la ora 18 am ridicat o si eu - mit aviatorilor
prima livrare la acest dealer.
impresii la jurnal de bord.
va salut si asteptare usoara :)
Ex: Ceed 1.4 Best, Kompass Blue
Ex: Subaru Impreza 2.0S, Pearl White
Now: Subaru Impreza WRX STI 2.5T, Rally Blue & Ceed 1.4 City

Johnny27

Post by Johnny27 »

Maine dimineata, la ora 9:05 ma prezint pentru a ridica masina...Nu dau eu de baut :P ....Asa ca de maine o sa ne regasim la jurnal

Alina
Posts: 11
Joined: 05 Dec 2007, 08:12
Auto:
Location: Tg.Mures
Contact:

Post by Alina »

Se pare ca eu sunt cea mai norocoasa de pe aici.Am facut comanda in 24 sept si in 2 decembrie am luat-o.bafta

cmg_george

Post by cmg_george »

Johnny27 deci trebuie sa dau eu da? azi am luat-o :D
Baietii de au fost jos palaria, imi cer scuze pentru tot ce am zis de rau pentru ei (desi nu a fost nimic personal ci pentru sistemul celor de la Kia). Masina a venit inainte de termen si le multumesc pentru asta, si de asemenea apreciez efortul lor legat de numere.

Sunt lucuri pe care nu le stim legate de ei si le aflam prea tarziu uneori. Ramane de lucrat la cei de la import si transport asta este clar. Scuze incaodata daca am suparat pe cineva.
Despre masina mai multe la jurmal de bord maine... si poze:D

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

Intreb aici deoarece ati trecut prin asta: astazi mi-a venit seria si mi-a fost facuta factura proforma. Pe proforma scrie Kia C'eed 1,4 GSL LX MT.

Mentionez ca eu am comandat varianta Best, inclusiv pretul este ptr best.

Intrebarea mea este, de ce nu se specifica pe proforma ca e varianta Best? La voi au specificat acest aspect?

THX.
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

cmg_george

Post by cmg_george »

La mine daca nu ma insel da a aparut si varianta de echipare dar nu am avut best. :) se poate ca ceea ce ti-a trecut tie sa fie tot best sub o alta denumire?!?!

Am si eu o intrebare... ce este lumina aia rosie care blincane in fata bordului? de la ce este?

Bograz
bug
Posts: 38
Joined: 06 Oct 2007, 18:23
Auto: kia

Post by Bograz »

@Suzzy: george are dreptate: ceea ce ti-a trecut tie este varianta best sub o alta denumire.
@cmg_george: o poza ca sa vedem si noi la ce te referi mai exact
Kia Cee'd 1.4 GSL

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Post by spdblue »

@cmg_george ma bucur din tot sufletul pentru tine. Te astept acolo unde a-i mentzionat. Enjoy! Sa fie intr-un ceas bun.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

zc
Posts: 50
Joined: 31 May 2007, 21:54
Auto:

Post by zc »

Suzzy, la mine tot LX MT scrie pe factura si am comandat BEST. nu cred ca e vreo problema.

Post Reply

Return to “Generalităţi”