[INFO] KAR - Kia Asistenta Rutiera

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
robotboy
Posts: 7
Joined: 31 Aug 2008, 15:36
Auto:

am primit si eu cardul

Post by robotboy »

am primit si eu cardul pt asistenta rutiera de la kia
si mi-am reparat si masina
daca-mi spuneti cum postez niste poze si daca va intereseaza niste preturi am si devizul de la service

akm
Posts: 152
Joined: 04 Mar 2008, 10:13
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by akm »

Vesti bune stimati colegi, daca ce se scrie in articol e adevarat

http://www.evz.ro/articole/detalii-arti ... la-masini/

Se pare ca beneficiem cu totii de asistenta rutiera!
Sa speram ca nu vom avea niciodata nevoie de ea !
Numai bine!
Mare e gradina Domnului, dar multi i-au sarit gardul!
B-14-PVB Ceed 1.4 Best "Alba ca Zapada" comandat pe 12.03.2008 ridicat pe 13.03.2008 volan, 4+1/2 roti (cauciucuri incluse),becuri cu "gaze rare" si troncaneli rebele
Jurnal de bord:viewtopic.php?f=5&t=1825

vjnookie
Posts: 42
Joined: 24 Jun 2008, 14:34
Auto:
Location: Bucuresti

KAR - Kia Asistenta Rutiera

Post by vjnookie »

salutare,

se fac aproape 3 luni de cand mi-a venit masinuta si nu am primit niciun card de asistenta rutiera (asa cum mai nou vad ca se precizeaza si in reclama tv).

Sunt sanse sa primesc sau trebuie sa fac demersuri?

multumesc
KIA Ceed 1.4 Customized Edition 2008

Image

puiutu81
iarnambani
Posts: 108
Joined: 28 Oct 2008, 22:35
Auto:
Location: Vaslui

Re: card kia asistenta?

Post by puiutu81 »

fa demersuri.
eu nici nu stiam de acest card. am aflat de el pe acest forum. luasem masina cand am aflat.
am sunat la dealer si l-am intrebat ce e cu cardul asta. m-a intrebat daca vreau sa plec in strainatate. i-am spus ca da. a zis ca daca vreau sa plec in strainatate face demersurile sa imi vina cardul mai repede. mai tarziu cu cateva zile cardul imi venise. asta s-a intamplat pana sa se implineasca o luna de cand cumparasem masina.
kia cee'd 1.4 city - pearl black
http://puiutu81.mybrute.com

ionutz
Posts: 446
Joined: 09 Jun 2008, 23:05
Auto: KIA CEED
Location: Pitesti

Re: card kia asistenta?

Post by ionutz »

Eu pe 26 am facut 4luni de cand am ridicat masina si nu am primit cardul...am tot sunat la ei si degeaba....mi-au sp ca sa sun la KiaRomauto...am sunat mi-a rasp o tipa,mi-a facut legatura la unu si ala mi-a cerut seria,nr de tel si mi-a sp ca in 5 min ma suna el...au trecut 3 sapt de atunci si nu m-a mai sunat,dar nici nu am reusit sa mai prind linia libera sa ii mai pot suna...imi suna ocupat mereu!asta e...sper doar sa nu am nevoie de acel card :(
Kia Ceed (2008) 1,4 GSL - BEST culoare: Black Pearl
Kia Sportage (2018) FL 1,6 T-GDI, AT 4x4, GT-Line culoare :Penta Metal

dansergiu
Posts: 48
Joined: 10 Sep 2008, 11:31
Auto:

Re: card kia asistenta?

Post by dansergiu »

Acel card nu este numai pentru strainatate. Este valabil si in tara. Odata cu primirea lui trebuie sa se primeasca si o carticica, unde se explica in ce conditii se poate folosi. Eu am primit acel card cam dupa 3 luni. Cand am preluat masina cei de la kia mi-au spus ca voi primi si acest card. Si nu a trebuit sa fac nici un demers, m-au sunat ei, iar eu am fost si l-am ridicat.
Kia Cee'd 1.4 Best SO Red 25.05.2008
Cateva poze cu kiutza mea http://picasaweb.google.com/dansergiu/2008_08_15#

User avatar
b76bgaarh
Posts: 1319
Joined: 02 Dec 2008, 14:40
Auto:

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by b76bgaarh »

cumparat masina in august 2008 primit cardul in jurul datei de 15 noiembrie 2008
masina familie Kia SPORTAGE 2.0 DSL 4wd CITY

User avatar
Bonzai2
Master Of Puppets
Posts: 811
Joined: 11 Jun 2008, 02:28
Auto: Mazda Cx5
Location: All around the world
Contact:

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by Bonzai2 »

Eu am cumparat masina in iulie 2008 si la o saptamana am primit cardul de asistenta prin curierat acasa.
Mazda Cx5 2.2 D AWD 175 CP Revolution - Red Soul
Ex : Kia Cee'd 2.0 GSL Style- Kompass Blue
http://picasaweb.google.com/Bonzai222/ElCid#
Nu conteaza cat de lung ai parul, important e ce si cum gandesti

Misu
pensionar
Posts: 482
Joined: 01 Feb 2008, 11:22
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by Misu »

pentru masinile cumparate inainte de 01.04.2008
"Buna ziua,

Masina dvs achizitionata in luna fabruarie nu era la vremea respectiva acoperita de programul Kia Asistenta Rutiera, program care a demarat pentru masinile vandute dupa 01.04.2008.

Asa cum a declarat dl. Bogdan Pasa, am demarat negocierile pentru a oferi programul KAR tuturor clientilor cu masini in primii 3 ani de garantie.

Partenerul nostru, Europe Assistance, trebuie sa asigure logistica pentru un parc suplimentar de aprox 8000 de masini.

Pe de alta parte, procesul de tiparire a cardurilor necesita ceva timp.

Sper ca pana la sfarsitul anului sa apara un comunicat de presa din partea dlui Pasa, prin care sa fie clar explicata procedura prin care puteti intra in posesia cardului.

Cu stima,

Ciprian Galatchi
Administrator Garantii
KIA ROMAUTO
Tel : 021/312.50.05/06
Fax : 021/305.72.80
Mobil : 0730.10.20.10
ciprian.galatchi@kiaromania.ro"
2008 HB Best Kompass Blue 1.4 109

alaexus
Posts: 203
Joined: 17 Nov 2007, 18:56
Auto:
Location: Bucuresti

Re: card kia asistenta?

Post by alaexus »

Ce ziceti de chestia asta? A reusit vreun posesor mai vechi sa intre in posesia cardului?


Pentru a rezolva situaţia celor care şi-au cumpărat maşini Kia înainte de 1 aprilie 2008, conducerea Kia Romauto a decis înscrierea în programul KAR (Kia Asistenţă Rutieră) a tuturor maşinilor care se află în primii trei ani de garanţie. „În urma numeroaselor sesizări primite în ceea ce priveşte participarea la programul KAR, am decis împreună cu partenerul nostru, Europ Assistance, să introducem în acest program şi maşini achiziţionate înainte de 1 aprilie 2008. Mai exact, maşinile care se află în primii trei ani de garanţie. Ne cerem scuze pentru eventualele neplăceri create clienţilor, dar a fost o negociere de durată pentru că am dorit să putem oferi participarea gratuită la programul KAR“, afirmă Bogdan Paşa, marketing şi PR Manager la Kia Romauto. Cei care îndeplinesc condiţiile pentru a participa la programul de asistenţă rutieră gratuită pot să contacteze dealerii de unde au cumpărat maşinile.
sursa: http://www.evz.ro/articole/detalii-arti ... la-masini/
1,4 GSL EX CLASSIC, OIL BLUE
B-73-POW
Album foto: http://picasaweb.google.ro/alaexus/

florin-adrian
Posts: 305
Joined: 16 Jul 2008, 16:04
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by florin-adrian »

Pentru cei care ati ridicat masinile de la IMG, inceputul lui Septembrie, ati primit cardurile?
Kia Ceed varianta BEST, 1.4 109cp, Black Pearl -

unciu
Posts: 186
Joined: 09 Jun 2008, 09:21
Auto:
Location: Arad
Contact:

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by unciu »

Masina luata pe 31 iulie in Arad, nici pina in ziua de azi nu a sosit cardul. Ciudat pare, ca unii care au luat mai tirziu de aceasta data, au primit, altii nu.
Cee'd SW 1,4 Best Piston Grey 2008 - AR-09-ETP // Matiz E AC 2004 - AR-07-DUO -"matusha"
http://ro.fotoalbum.eu/unciu - sunt citeva poze si de la Bran
viewtopic.php?f=5&t=2750 - jurnal de bord

Misu
pensionar
Posts: 482
Joined: 01 Feb 2008, 11:22
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by Misu »

pai daca masina se vinde singura de ce sa se mai agita importatorul/dealerul?ajungem ca inainte de '89 cand trebuia cumparatorul sa dea atentie ca sa i se vanda si lui ceva :twisted:
2008 HB Best Kompass Blue 1.4 109

BogdanTimisoara
Posts: 231
Joined: 23 Jun 2008, 12:59
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by BogdanTimisoara »

BogdanTimisoara wrote:Am intrebat azi dealerul din Timisoara, mi-a zis ca urmeaza sa il primesc, mai devreme sau mai tarziu. Acum se elibereaza pentru cei care si-au luat masina prin iunie, dar si acolo intr-un stil mai haotic, fara o cronologie precisa. Deci eu - cu 20 iulie - mai am de asteptat o vreme.
Si inca astept..., desi mesajul anterior l-am scris acum vreo doua luni
Kia Cee'D SW Pyston Grey, 1.4 GSL Best
TM 74 KIA ODO +86.000 km

dansergiu
Posts: 48
Joined: 10 Sep 2008, 11:31
Auto:

Re: card kia asistenta?

Post by dansergiu »

Depinde ce intelegi prin vechi. Cel care are kia de mai bine e un an?
Kia Cee'd 1.4 Best SO Red 25.05.2008
Cateva poze cu kiutza mea http://picasaweb.google.com/dansergiu/2008_08_15#

Post Reply

Return to “Generalităţi”