Lista aşteptare maşina -2008-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Locked
bogdan4ice
Posts: 98
Joined: 20 Apr 2008, 21:32
Auto:
Location: Bucuresti

Post by bogdan4ice »

Presurile o sa le primesti gratuit in principiu.
Trebuia sa intrebi ianinte de comanda daca iti pot acorda un discount in accesorii.
KIA Cee'd 1.6 115CP BASE, ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Pewter Beige.
http://picasaweb.google.ro/bogdan.ionas/4iceCeeD#

Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Orlando_LR »

Ce norocos esti...
Eu am facut comanda de o luna si mai am o luna si ceva de asteptat...ce e drept eu nu am luat pachetul base sau best
Asteptare placuta :D
Pro_ceed Classic+optionale.Comandata pe 10 iulie.Primita pe 29 septembrie.Mars red. 1.4 poze: http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red
R.I.P. Micutzu :cry:

Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Orlando_LR »

Eu am facut comanda pe 10 iulie si mi-a dat termen de livrare 15 sept.
Eu mi-am comandat cu mai multe optionale...dar stiu ca atunci cand am facut comanda mai era cineva care si-a comandat unul argintiu daca nu ma insel best...si i-a zis ca o sa ii vina tot in acelasi timp cu masina mea...acum nu stiu ce sa iti zic.Eu am facut comanda tot la MIT Motors...nu cred ca ar fi treaba de spaga...
Pe contract,atunci cand l-am semnat scrie clar "termen de livrare 60 de zile lucratoare" nu stiu daca tu ai vazut lucrul asta...eu m-am uitat bine de tot cand l-am semnat...deci ei se pot folosi de timp berechet.
Numai bine si asteptare usoara.
Pro_ceed Classic+optionale.Comandata pe 10 iulie.Primita pe 29 septembrie.Mars red. 1.4 poze: http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red
R.I.P. Micutzu :cry:

lazar2007
ProCeeder
Posts: 152
Joined: 25 Apr 2008, 20:26
Auto:
Location: Bucuresti/Tunari
Contact:

Post by lazar2007 »

Stiu ca veti spune "ce-ti pasa? tie ti-a venit masina!" insa nu va impacientati. Mie mi-a venit seria cu o saptamana si un pic inainte de livrare iar dealerii nu au stiut nimic de masina mea chiar pana in ziua livrarii!!!Nici macar cu o zi inainte nu se stia pe unde se afla. Deci nu ramane decat asteptarea...pe care v-o doresc cat mai usoara! :?
Kia Pro cee'd 1,6 GSL MT Black pearl B-83-LZR
http://picasaweb.google.com/bogdanlazar2007/KIAProCeeD
Jurnal: viewtopic.php?t=2427

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Stiu ca si anul trecut a fost vorba de o perioada in care fabrica nu a produs, fiind intr'un fel de inspectie tehnica, inspectie care este anuala, din cate am inteles eu atunci. Deci e posibil ca dealerul sa nu minta, insa, oricum, chestia asta cu revizia el trebuia sa o stie de mult si sa isi anunte clientii de asa ceva ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

inczelacc
Posts: 32
Joined: 24 Jul 2008, 11:11
Auto:
Location: m-ciuc
Contact:

Post by inczelacc »

din cate stiu ar trebui sa sune dealerul..ca de ex mie mi s-a spus ca trebe sa platesc diferenta de la 15 la 50% cand imi vin seriile, care ar trebui sa fie saptamana asta, conform celor spuse ieri de dealer (martax brasov)..

..ci pot sa-mi pregatesc banii ca in principiu cel tarziu saptamana viitoare trebuie sa platesc ..
1.4 Best, Oil Blue

olimat
Posts: 6
Joined: 05 Aug 2008, 10:12
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Comanda

Post by olimat »

Am facut si eu comanda vineri 01.08. iar ieri am achitat masina integral.... Dealerul mi-a promis ca o sa am masina in maxim 14 zile de la data confirmarii platii... adica de astazi. Sper ca se tin de cuvant
Kia Cee'D, 1,4 GSL MT Best, Hike Green

bbarlea
Posts: 53
Joined: 19 Jul 2008, 20:26
Auto:
Location: Târgu Mures
Contact:

Re: Comanda

Post by bbarlea »

@olimat

Buna olimat. Si eu am asteptat cam 2 saptamani pt Bestul meu. Variantele best sunt comandate inainte pentru showroom pentru ca se vand destul de bine si riscul ca sa ramana cu ele pe cap e aproape nul. Ai toate sansele sa o primesti la timp. Asteptare usoara!
Kia Cee'd 1.4 GSL Best, Machine Silver
Comanda la Mit Motors Tg. Mures: 16 Iulie 2008
Proforma cu Serie Sasiu: 17 Iulie 2008
Livrata: 2 August 2008
ODO: 32000 Km

shpid3r
The One
Posts: 569
Joined: 02 Aug 2008, 21:14
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by shpid3r »

Am dat comanda pe 21 iulie. (1.4 BEST). In contract scrie 45-55 zile pana la livrare. Dealeru` ii dadea inainte ca vine aproape sigur pana pe 20-25 august. Mi-a promis luna de pe cer si seria pana pe 10 august.

Am contractat un credit auto intre timp. Mi-a venit "go"-ul de la banca, dar odata cu telefonul care imi vestea banii mi-a venit si o suprare. Dealeru` zice ca pana pe 20-25 nu vine seria.

Deja incep sa ma gandesc... ce sa imi doresc daca expira cele 55 de zile din contract si eu nu am volanul samantei in maini... Alarma si proiectoarele montate "courtesy present" sau .... Trist ma.... trist... ucigatoare asteptarea asta...
--------------------
1.4 BEST . Kompass Blue

inczelacc
Posts: 32
Joined: 24 Jul 2008, 11:11
Auto:
Location: m-ciuc
Contact:

Post by inczelacc »

eu am platit avansul pe 14.iulie si mi-a zis ieri ca saptamana asta o sa am seriile..
1.4 Best, Oil Blue

inczelacc
Posts: 32
Joined: 24 Jul 2008, 11:11
Auto:
Location: m-ciuc
Contact:

Post by inczelacc »

macar cade Euro..si mai alina ceva din durerea asteptarii..
1.4 Best, Oil Blue

User avatar
costimanea
Posts: 44
Joined: 05 Aug 2008, 14:17
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by costimanea »

Am dat un avand minim ieri pe 4 august sa o tina pana cand rezolv cu banca, de venit cica vine peste 3 saptamani, in jurul datei de 21 august. Sper sa rezolv cu banca ca altfel am inteles ca pierd banii aia de avans.
Cee'd 1.4 GSL varianta BEST - culoare Black Pearl

catt
Posts: 200
Joined: 07 Jul 2008, 00:04
Auto: KIA
Location: Iasi
Contact:

Post by catt »

@inczelacc

am lansat comanda pe 14 iul la MIT Iasi (rezervarea de pe 10 iul de la klado am anulat-o) si masina am ridicat-o pe 30 iul
800km , mai un pic si scap de 'rodaj'
cee'd 2008 piston grey
CEED 2019 1.4 t-gdi Star Dark Pentametal

alex84
Posts: 16
Joined: 15 Jun 2008, 16:34
Auto:

Post by alex84 »

Salut,

Si au am facut comanda in jur de 10 iunie pentru un Cee'd 1.4 Start + ceva optionale. Dealerul mi-a spus ca vine in a doua jumatata a lunii august(am facut comanda la reprezentata de pe Aviatorilor).
Acum astept seria de la sasiu 8-[ . Ecineva care a primit deja seria?

Multzam

Kia Ieftin
Posts: 13
Joined: 30 Jun 2008, 12:50
Auto:

Post by Kia Ieftin »

CATT - esti norocos.. :) Noi cei care vrem masina "mobilata" va trebui sa asteptaaaam

Lipsa de rabdare este una dintre defectele mele... acum este testat la maximum. :x

Azi am vorbit cu dealerul, o persoana foarte amabila - si mi-a spus ca prin 10 - 15 Sept. primisc nr sasiu etc.. Livrarea la max 14 zile de la comunicarea datelor.

Plata la livrare...

ASTEPT..... :twisted:
Kia Cee'd 1.6 CRDI 115 HP Base, Mars Red, + optionale:
- ESP, Cheie cu telecomanda + pliabila
- Scaune cu tetiere active, reglabil pe inaltime si cu incalzire; Faruri de ceata; Pachet crom etc

Locked

Return to “Generalităţi”