Lista aşteptare maşina -2008-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Locked
User avatar
virusvex
Posts: 627
Joined: 29 Jul 2008, 02:03
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: COMANDA GRESITA

Post by virusvex »

@iulian2007
pai daca e sa imi aduca aceeasi masina care am comandato ca doamne ajuta e una pe stoc, nu mai cer nimik.....dar daca e masina si nu e culoarea dorita de mine....ce sa cer ? covoare.....numere rosii si pachet legislativ moaca?
Kia Pro Ceed 1.6 GSL CITY- Machine Gray , GL 28 REF , odo 65.500 km . Chestii adaugate/modificate : filtru panel K&n,inlocuit traseu gaze carter>admisie cu 2 mini filtre conice aftermarket de un capat si de altul , magnet MFS, bujii ngk iridium ix ,becuri H7, H1 ( NightGuide= s-au ars dupa juma de an urmeaza kit bixenon cu angeleye si leduri ) si W5W ( blue vision= s-a ars unul chiar inainte sa ma duc la ITP :)) ) , sticker "clubkia.ro" pe luneta si "coastra de est" pe usa sofer ( mai am ink vre-o 3 stikere pe usa la sofer) . Urmeaza METABOND in ulei si benzina, apoi CHIPTUNING la TCM TURBO ,aprox 200euro .
http://picasaweb.google.com/virusvex
sau http://picasaweb.google.com/virusvex6 ->>INTALNIRI CLUBKIA
Filmulet cu masina http://www.youtube.com/watch?v=oRyiiwNmEic

User avatar
alexandruu
Posts: 210
Joined: 18 Oct 2008, 17:34
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: COMANDA GRESITA

Post by alexandruu »

incearca la alt dealer , poate te ajuta cu ceva ce urmeaza sa vina in curand, sa astepti pana in feb e cam nasol. vrei neaparat culoarea aia ?
POZE Pro`CEED 2.0 GLS 143 HP + Dayline : http://img153.imageshack.us/gal.php?g=p1050384.jpg

SeKAh
Posts: 815
Joined: 03 Jun 2007, 16:37
Auto:
Location: Bucuresti

Re: COMANDA GRESITA

Post by SeKAh »

+ alarma + senzori de parcare + grila Xr!
De la toate astea puse pe tapet incepe negocierea si functie de ce zic magarii, te orientezi!

User avatar
virusvex
Posts: 627
Joined: 29 Jul 2008, 02:03
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: COMANDA GRESITA

Post by virusvex »

@alexandruu
mi-a zis ca sunt 5 masini pe stoc care nu au ink proprietar, negru , alb , 2 rosii parca ( so red ) si un gri ( cum vreau eu ). EI ...la mit baneasa nu e curent cik de 2 zile( ca se luceaza la pod ) si naveau cum sa rezolve sa imi rezerve masina pe sistem.Dar....au trimis la aia precontractul meu ( adik m-au trimis la mit baneasa si aia sa ma rezolve ). Acu stau si ma gandesc.....daca n-au culoarea care o vreau eu si pe care o am in contract am tot dreptul sa imi cer drepturile cum se zice. M-as orienta spre un 2.0 gsl care e cu 1000 de euro in plus si sa imi faca discount 50% la diferenta asta ...adik sa imi ofere 500 de eruo discount. Deci sunt legati de mine daca nu imi gasesc culoarea. Dar....ei pot pur si simplu sa desfaca contractul si sa imi ofere banii inapoi. Intelegi...e cu dus intors....Eu totusi ma rog sa imi vina masina..;)Culoarea aia.....

Plus ca o am programata si la tuning...offf greii astia din industria auto..
Kia Pro Ceed 1.6 GSL CITY- Machine Gray , GL 28 REF , odo 65.500 km . Chestii adaugate/modificate : filtru panel K&n,inlocuit traseu gaze carter>admisie cu 2 mini filtre conice aftermarket de un capat si de altul , magnet MFS, bujii ngk iridium ix ,becuri H7, H1 ( NightGuide= s-au ars dupa juma de an urmeaza kit bixenon cu angeleye si leduri ) si W5W ( blue vision= s-a ars unul chiar inainte sa ma duc la ITP :)) ) , sticker "clubkia.ro" pe luneta si "coastra de est" pe usa sofer ( mai am ink vre-o 3 stikere pe usa la sofer) . Urmeaza METABOND in ulei si benzina, apoi CHIPTUNING la TCM TURBO ,aprox 200euro .
http://picasaweb.google.com/virusvex
sau http://picasaweb.google.com/virusvex6 ->>INTALNIRI CLUBKIA
Filmulet cu masina http://www.youtube.com/watch?v=oRyiiwNmEic

User avatar
virusvex
Posts: 627
Joined: 29 Jul 2008, 02:03
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: COMANDA GRESITA

Post by virusvex »

@SeKAh
Da frate dar e city....ce poate sa imi puna dupa.....??????? Mai astept ...bag ceva.....
Kia Pro Ceed 1.6 GSL CITY- Machine Gray , GL 28 REF , odo 65.500 km . Chestii adaugate/modificate : filtru panel K&n,inlocuit traseu gaze carter>admisie cu 2 mini filtre conice aftermarket de un capat si de altul , magnet MFS, bujii ngk iridium ix ,becuri H7, H1 ( NightGuide= s-au ars dupa juma de an urmeaza kit bixenon cu angeleye si leduri ) si W5W ( blue vision= s-a ars unul chiar inainte sa ma duc la ITP :)) ) , sticker "clubkia.ro" pe luneta si "coastra de est" pe usa sofer ( mai am ink vre-o 3 stikere pe usa la sofer) . Urmeaza METABOND in ulei si benzina, apoi CHIPTUNING la TCM TURBO ,aprox 200euro .
http://picasaweb.google.com/virusvex
sau http://picasaweb.google.com/virusvex6 ->>INTALNIRI CLUBKIA
Filmulet cu masina http://www.youtube.com/watch?v=oRyiiwNmEic

Angelo
Posts: 17
Joined: 23 Oct 2008, 21:05
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda Octombrie

Post by Angelo »

In seara asta m-am intalnit cu cineva in interes de servici si surpriza avea un cee'd 1.6 benzina model configurat asemanator cu city si evident ca l-am rugat sa ma plimbe putin. Ca prima impresie fugea impresionant, nu cred ca a schimbat a IV-a, consumul mediu urban 8,5, in bord 9000 de km rulati, foarte silentios si stabil.

Acum ca s-a scos taxa de mediu parca inclin din ce in ce mai tare spre acest motor...
Pro Cee'd 1.6 GSL - City - So Red

User avatar
Razvan_G
sultan of swing
Posts: 664
Joined: 01 Oct 2008, 20:14
Auto: KIA Cee'd City 1.4 GSL
Location: Oradea

Re: COMANDA GRESITA

Post by Razvan_G »

:evil: Foarte nasol. Eu unul mi-as bag obiectul muncii in ei de nesimtiti. Mi-as lua banii inapoi si m-as reorienta. Sunt atatea oferte/discounturi acuma de cand cu criza economica. Tii neaparat sa-ti iei masina asta? La ce servicii de kkt, plus lipsa de seriozitate, prefer sa-mi dea banii inapoi inainte de Craciun (daca nu imi aduce o data masina!) si sa ma cadorisesc cu un Leon. Fie el si chel. :)
KIA Cee'd City 1.4 GSL, Oil Blue + senzori de parcare, scut motor

-Nicu-
Posts: 73
Joined: 15 Nov 2008, 17:20
Auto:
Location: Bucuresti/Constanta
Contact:

[Comanda masina] Noiembrie 2008

Post by -Nicu- »

Salut!

( inaugurez primul post pe forum cu ocazia asta :) )

Sambata (15.11.2008) am comandat un Pro_Cee'd City, Cassa White, 1.6 GSL, cutie automata. Dupa spusele lor, termenul maxim de livrare este 1-15 februarie.

Aveam de gand sa-mi configurez un Classic, crezand ca n-o sa-mi pot pune cutie automata pe City (neputand fi configurat City). Am avut surpriza sa fie posibil si m-am trezit ca iau (aproape) aceleasi optiuni dar cu 2.000 E mai putin. N-am putut avea si farurile cu interior negru + oglinzile pliabile electric, dar nu-i bai, pentru 2.000 E in minus nu ma supar :D

Noroc,
Nicu
A friend with weed is a friend indeed! :smt033

User avatar
AURELIAN DELIU
Posts: 16
Joined: 15 Oct 2008, 20:51
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda Septembrie

Post by AURELIAN DELIU »

Ceed City SW 1,6 DSL HP ALB a sosit. Vineri ridic masina, are carligul de tractare montat, arata bine. Multumiri lui Alexandru de la IMG Cantemir. Detalii si impresii saptamana viitoare.
Intrebare: presurile sunt optionale?
Kia Ceed SW 1.6 DSL + rulota Beyerland
reludeliu@yahoo.com 0728.899.313

rayman
Posts: 522
Joined: 05 Jan 2008, 03:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: COMANDA GRESITA

Post by rayman »

si sa ma cadorisesc cu un Leon
Hei, hei.. nici chiar asa... radem, glumim dar nu parasim incinta! :P
Cee'd 1.4 Best, Piston Gray, codename BISISICA, ODO: >74 000 KM din 2.04.2008
clic aici sa vezi ce-am mai pozat

dreaded
Posts: 14
Joined: 13 Oct 2008, 04:58
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda Septembrie

Post by dreaded »

in primul rand felicitari si sa o conduci multi km fara incidente ... da presuletele sunt optionale si daca nu ma insel pretul lor este de 2 sau 3 milioane ... sper ca sapt viitoare sa fiu si eu in situatia ta :)
Cee'd City GSL 1.6 Piston Grey.... comanda 01.10.2008, SERII 06.11.2008 ETA 25.11.2008 Livrata 24.11.2008 ODO 24km

bogdan-alin
F.B.I
Posts: 778
Joined: 12 Nov 2008, 22:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda Noiembrie

Post by bogdan-alin »

ai ceva de asteptat pana iti vine masinutza :D ....oricum felicitari pentru alegere am vazut si eu un pro_ceed white si era criminal....si asa am ajuns si eu la kia sa fac comanda de un pro_ceed dar nu aveau white si am ales black pearl care era pe stock....pentru ca nu cred ca as putea sa stau 3 luni cat au zis ei ca dureaza....si spre fericirea mea vineri 21.11.2008 ma duc sa imi ridic masinutza :) sper sa iti vina cat mai repede masina si spor la kilometri fara incidente :wink:

-Nicu-
Posts: 73
Joined: 15 Nov 2008, 17:20
Auto:
Location: Bucuresti/Constanta
Contact:

Re: Comanda Noiembrie

Post by -Nicu- »

merci!

Stii cum e, "good things come to those who wait"; puteam sa iau si eu alta culoare, dar:
- sanse mici sa fie vreuna pe stoc automata (si am nevoie neaparat - probleme la genunchiul stang)
- m-am indragostit de pro_cee'd vazand una alba, alta culoare n-as fi luat :D
A friend with weed is a friend indeed! :smt033

mikey_VS
Posts: 200
Joined: 22 Apr 2008, 19:13
Auto:
Location: in principiu din BN

Re: COMANDA GRESITA

Post by mikey_VS »

@virusvex - nu stiu ce ar putea sa-ti mai puna pe un city...nici nu stiu daca e configurabil un city, s-au trebuie sa-l iei la nivelul de dotari oferit. Cred ca trebuie sa-ti autoevaluezi paguba produsa prin intarzierea lor, sa nu iei alta masina decat cea solicitata de tine, si eventual sa ceri chestii care se pot pune aftermarket : cum zicea un alt coleg mai devreme, senzori de parcare, grila xr, alarma - desi eu am un ghimpe impotriva montatului alarmei, niste huse mai smechere, sau, chiar un set de roti de iarna (poate cu tot cu jenti de tabla :cry: ). Sau, poate iti vor schimba jentile originale cu altele care iti plac mai mult, sau... cine stie. Vezi si tu ce se mai poate pune pe un cee'd. Cam greu, daca comandai best, stiam clar ce sa-ti spun: esp, climatronic, cheie tip briceag, geamuri el. spate, rabatere oglinzi,... dar tu le ai pe astea in nivelul city. A, da, s-au poate un motor mai mare, cum zicea-i chiar tu, sau un diesel, daca te tenteaza :wink: .
Oricum, in concluzie, NU ceda nimic, fii politicos dar dur (in fond, alti producatori dau discounturi de pana la 25% din cauza crizei), e dreptul tau (pastreaza totusi o limita, de aia am zis sa autoevaluezi paguba, ca nici sa sari calul nu-i corect [-X ).Succes!
@Razvan_G - ok, ok, dar te-ntreb, daca te cadoriseai cu un Leon, eventual chel, crezi tu ca nu ti-ar fi stat capul deloc la kia? Nu te-ai fi gandit "oare cum era daca acuma conduceam un cee'd, in locul leonului?" Nu vreau sa starnesc un versus aici, leonul este o masina mai spectaculoasa, e adevarat, dar dupa ce o conduci timp de o luna crezi ca o vei privi cu aceeasi ochi? [-X
cee'd 1.4 sw, best in pearl black!

User avatar
Razvan_G
sultan of swing
Posts: 664
Joined: 01 Oct 2008, 20:14
Auto: KIA Cee'd City 1.4 GSL
Location: Oradea

Re: COMANDA GRESITA

Post by Razvan_G »

mikey_VS: Leon-ul era a doua optiune a mea. Dar din motive financiare si un plus de confort si siguranta am ales Ceed-ul. Am facut test drive cu amandoua. Leon-ul e peste Ceed si la stabilitate si la pozitia de condus. Si nu cred ca le putem compara, target-ul de la Kia Ceed nu se adreseaza aceluiasi segment de piata. Ramane un low-cost. Deja am doua luni de cand am comandat-o si l-am sunat zilele trecute pe dealer ca sa aflu doar ca "masina e in proces de fabricatie". Si mai tot citesc pe forum cum se mai plang altii de service, lipsa de interes etc. Oricum, mi-am asumat "riscul", acumm astept, banii i-am blocat la ei in cont, ei sunt miserupisti. Asta ii reteau KIA. :lol:
KIA Cee'd City 1.4 GSL, Oil Blue + senzori de parcare, scut motor

Locked

Return to “Generalităţi”