[Sfat achizitie] ProCee'd sau altceva ?

Forum cu de toate despre Kia cee'd
User avatar
misuspita
cantaretzu'
Posts: 1039
Joined: 07 Oct 2007, 12:31
Auto: Proceed
Location: Bucuresti

Re: ProCee'd sau altceva ?

Post by misuspita »

Felicitari pentru achizitie. Sa stii ca nici la 6200 nu crapa motorul :D, asa ca dupa rodaj o sa iti dai seama ce poate mititica de la 3000rpm in sus
Ex-Pro Cee'd 1,4 Best
Actual Ford Focus mk4 1.0 125CP

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: ProCee'd sau altceva ?

Post by radu84 »

Iar la 6.500rpm iti taie elanul, pardon alimentarea. :lol:
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Re: ProCee'd sau altceva ?

Post by mr_wizard »

Cum e posibil asa ceva? Dupa ce abia ai reusit s-o iei, e posibil sa ai un asemenea ghinion? Imi pare tare rau de ce-ai patit.... :(
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

singlecrys
fidelu'
Posts: 649
Joined: 01 Sep 2008, 14:48
Auto: Kia Ceed 2018 si Sportage 2019
Location: Tulcea

Re: ProCee'd sau altceva ?

Post by singlecrys »

Imi pare rau, apucasei sa-i faci casco?
Dentist pasionat de mountainbike
JURNAL BORD:TL 08 SRS
*INSCRIE-TE AICI ...pentru Harta posesorilor de cee`d/ceed din Romania
,,La noi, dintii fac diferenta"

cmg_george

Re: ProCee'd sau altceva ?

Post by cmg_george »

:( nu-i posibil asa ceva :(... eu direct la politie ma opream cu el... din cauza la toti betivii se intampla atatea acidente la noi!

User avatar
Radoo
as himself
Posts: 271
Joined: 15 Sep 2008, 22:06
Auto:
Location: Baia Mare
Contact:

Re: ProCee'd sau altceva ?

Post by Radoo »

Felicitari pt alegerea facuta. masinuta isi merita fiecare banut.
misuspita wrote:Felicitari pentru achizitie. Sa stii ca nici la 6200 nu crapa motorul :D, asa ca dupa rodaj o sa iti dai seama ce poate mititica de la 3000rpm in sus
Intr-adevar senzatia este extraordinara, sunetul motorului si clikc-ul schimbatorului de la o treapta la alta iti dau ceva fiori, cel putin la mine asa e.
Imi pare rau de treaba cu accidentul. Eu in locul tau cred ca-l nenoroceam pa ala.

frantic
Posts: 522
Joined: 27 Jul 2008, 12:10
Auto:
Location: Campia Turzii
Contact:

Re: ProCee'd sau altceva ?

Post by frantic »

Doamne cat ghinion ai putut avea! :(
Sa speram ca ai noroc si cei de la service iti vor face rapid reparatiile pt. a te putea bucura din nou de masina.
Pro_cee'd 1.4 GSL (Piston Grey): CJ-77-EGO
Galerie foto
Jurnal de bord

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Re: ProCee'd sau altceva ?

Post by mr_wizard »

Bravo! Se pare ca iar esti baftos! =D> =D>
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

costelo
Posts: 396
Joined: 09 Apr 2008, 00:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ProCee'd sau altceva ?

Post by costelo »

bamb0ocha wrote: ......ca RCA nu despagubeste accidente din cauza condusului sub influenta alcoolului. Trebuia sa ma judec cu el.
.
Scuze dar nu inteleg fraza asta, stiam ca nu te despagubeste Casco daca esti baut si acidentul se produce din cauza ta .Daca te loveste un sofer beat , in cazul asta reperatiile se fac pe RCA-ul lui. :?:
PS.ce dracu-i chinionul asta sa-ti loveasca masina in prima zi :smt021 , pacat
C`EED 1.4 GSL Red Mars- B 85 KTT
comandata 04.04.08- livrata 22.04.08
http://picasaweb.google.com/floreacostel76

AlinC.
Posts: 399
Joined: 24 Jun 2008, 02:50
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: ProCee'd sau altceva ?

Post by AlinC. »

Razvan_G wrote:salut, si eu eram in aceeasi situatie.. dar pt. o masina in 3 usi, ProCeed este excelenta..! lasand brand-ul la o parte (te va afecta la valoarea de revanzare mult, fiindca se "devalorizeaza" brand-ul KIA) este o masina cu un raport calitate pret excelent.
Atentie! Cand vorbiti de devalorizare luati in calcul perceptia pietei despre o marca Kia de dinainte de Cee'd.

Cee'd e un model revolutionar pentru felul Kia de a-si gandi produsele. Mai mult, e un produs dedicat pietei europene. Dupa cum arata curba vanzarilor in momentul asta, cumulat cu problemele tehnice minore raportate pana acum s-ar putea sa fiti surprinsi de cat de putin va scadea valoarea masinii la revanzare, peste 2-3 ani. Mai ales pentru diesel-uri.
Pro_Cee'd 1.6 DSL HP Classic, Piston Gray
+ESP +alte optionale
ODO: ~40.000 km
B 92 AXF
Jurnal de bord
Need 4 Sticker:: magazin online de stickere auto

shpid3r
The One
Posts: 569
Joined: 02 Aug 2008, 21:14
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ProCee'd sau altceva ?

Post by shpid3r »

haha bamb0ocha ai un optimism debordant :)
S-o stapanesti sanatos si sa zicem ca "ti s-au spart ghinioanele" cu incidentul acesta :)

E de studiat daca e adevarat ca RCAul celui beat nu iti despagubeste, pentru ca nu cred sa fie asa. Singurul caz in care nu iti despagubeste RCAul celuilalt (exceptand intarzierile de plata) este culpa comuna, cand si tu ai vina in accident. Atunci primesti doar jumatate de bani.

Buna mutare sa faci casco dinainte s-o iei (asa am facut si eu). Nu se stie niciodata peste cine dai.
Bucura-te de aerul de nou, nu il masca prea tare cu odorizante ... n-o sa mai miroasa asa niciodata (eu am 2k km si nu mai are mirosul de nou ca la inceput :) ). Bucura-te de portierele in aceeasi culoare... din pacate lumea deschide usa la masina ca la garaj si vei avea insemne ale acestora pe usile tale (eu am deja 2 :( )

Numai de bine!
KIA Cee`d 1.4 GSL BEST - Kompass Blue. B - 04 - YEH (Oh Yeah!). || 20.000 km
---- [LINK - jurnal de bord]

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Re: ProCee'd sau altceva ?

Post by mr_wizard »

bamb0ocha wrote:Cred ca ar trebui sa inchei topicul acesta si sa ma apuc de un jurnal de bord. Asa ar fi corect.
O idee excelenta! =D>
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: ProCee'd sau altceva ?

Post by LeCCa »

ei nu vb singur, cred ca sunt multi care citesc, dar ce sa spuna nah :P eu unul n-am ce sa zic, decat sa salivez pana imi ajunge si mie proceedul, la inceputul lui decembrie... :roll: pana atunci, ma delectez cu istorisirile de aici :D multa bafta la condus!
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

Post Reply

Return to “Generalităţi”