cee'd

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
geodad
Posts: 53
Joined: 15 May 2007, 14:25
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by geodad »

catalin2804 wrote:da nu poti lua numai cheia pliabaila, cea la 26 euro? sau e aia la 78 + cea la 26?
Exact!
Ai un site ? Promoveaza-l gratuit: http://www.promovare-site.ro

geodad
Posts: 53
Joined: 15 May 2007, 14:25
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by geodad »

Mie sincer mi se pare cam mult 100 de euro pe o cheie de masina atata vreme cat proiectoarele sunt numai 65.
Ai un site ? Promoveaza-l gratuit: http://www.promovare-site.ro

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Sfinxul wrote:Salutare!
Am reusit sa scanez in dimineata asta articolele din QTR. Le gasiti in link-urile de mai jos:
Lectura placuta.

Am RECOMANDAT si eu mai devreme revista in cauza dar nu stiu cat este de bine DPV al drepturilor de autor. La urma urmei nu costa decat 6 lei.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Post by tipitip »

Pt. base nu este disponibil? cheia pliabil? cu 3 butoane (de 78+26)!
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Sfinxul wrote:Salutare!

Vad ca va trecut entuziasmul ca nu mai scrie nimic nou pe aici.
Uitati ce va propun.
Hai sa incercam sa facem ceva constructiv: Sa-i mutam pe toti cei care discuta pe garajul.ro aici.
Din pacate in comentariul de pe promotor apare kiaclub.ro
AICI suntem la clubkia.ro, e o oarecare diferenta.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Post by tipitip »

?i mut?m ?i pe cei de pe garajul.ro, dar s? mai a?tept?m pu?in ca s? avem unde s? ?i mut?m, c? la cum arat? acum situl nostru...
M? gr?besc :D !
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

Gerula wrote: Am RECOMANDAT si eu mai devreme revista in cauza dar nu stiu cat este de bine DPV al drepturilor de autor. La urma urmei nu costa decat 6 lei.
Gerula, ai dreptate. Nu e tocmai corect ceea ce am facut asa ca, rog administratorul forumului sa stearga link-urile daca poate.

Multumesc anticipat.

geodad
Posts: 53
Joined: 15 May 2007, 14:25
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by geodad »

tipitip wrote:Pt. base nu este disponibil? cheia pliabil? cu 3 butoane (de 78+26)!
Dar macar e disponibila cea cu 78 ?
Ai un site ? Promoveaza-l gratuit: http://www.promovare-site.ro

Andrei Burcea
Posts: 79
Joined: 18 May 2007, 11:50
Auto:

Post by Andrei Burcea »

da este disponibila ,
Sper sa va fiu de ajutor si pe acest forum

gcristi
Posts: 140
Joined: 15 May 2007, 14:48
Auto:

Post by gcristi »

Varza cu optionalele astea, eu am platit (incheiat contract) pt. cheie de 26E- cred ca o sa-mi dea un breloc cu emblema KIA

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

@Andrei Burcea

Bun venit si pe forumul asta unde incercam sa strangem toate discutiile despre Kia in general si despre noul Cee'd in special.
Multi stim cum e cu lucrurile noi si cate probleme apar din cauze de care de cele mai multe ori nu putem fi facuti raspunzatori..
Un raspuns autorizat este intotdeauna binevenit tot asa cum o problema ridicata in mod constructiv nu face decat sa genereze lucruri benefice pt. toata lumea.

Asteptam sa va faceti timp si pentru discutiile de aici chiar daca unele dintre ele se poarta de ceva vreme si pe celelalte forumuri si sa incercam sa aducem masina asta (pt. ca e noua) la nivelul asteptarilor fiecaruia.

Multumim
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

adimot
Posts: 233
Joined: 18 May 2007, 13:47
Auto:
Location: Satu Mare

Post by adimot »

Si eu tot asa am comandat cheie pliabila cu 26 E, pt. versiunea base, sunt curios ce va urma.

Andrei Burcea
Posts: 79
Joined: 18 May 2007, 11:50
Auto:

Post by Andrei Burcea »

Deci haideti sa incerc sa va lamuresc care este problema cu cheia pliabila " cu 3 butoante", pentru versiunea de Base ( este disponibila pretul acesteia find de 104 eruo), adica sa fiu mai explicit . Daca doriti sa achizitionati varianta cu cheie pliabila trebuie sa o calculati la pret si pe cea anterioara si anume cheia cu deschidere la distanta care valoarea 78 euro fara TVa, sincer va spun nu credeam ca acest lucru o sa ridice o problema atat de mare.
Iarasi o sa aud aceiasi poveste ca si pe un alt forum ( nu doresc sa ii dau numele pentru a nu ii face reclama ) ca de ce x dealer nu a stiut , si ca de ce nu m-a informat. Imi pare foarte rau sa va spun dar este gresala voastra deoarece nu ar fi trebuit sa semnati precontractul de rezervare ( aici ma refer la cei care au comandat aceasta cheie si au platit o taxa de rezervare), eu daca as fi fost in locu vostru nu semnam.
Dupa cum am spus si in celalalt forum unde majoritatea de aici activeaza si acolo trebuie sa incercati sa fiti un pic mai pragmatici ( totusi sunt bani vostri in joc nu ai dealerului ) care poate nu stie sau nu a fost informat.
Imi este foarte greu a crede ca nu a fost informat deoarece este de ajuns un singur e-mail la persoana care se ocupa cu asa ceva ( adica cu comandarea masini) si primeste imediat un raspuns.
Din ce am discutat eu cu colegul meu din departamentul de Car Control aceea cheie o veti putea comanda numai daca o alegeti si pe cea cu deschidere de la distanta cu 2 butoante.

Inca o data am rugamintea la voi sa nu criticati daca nu cunoasteti toate aspectele asa cred eu ca ar fi normal.

Am sa incerc sa va raspund cat mai repede cu putinta in functie si de timpul pe care il am la dispozitie, credeti-ma ca nu sunt platit pentru asa ceva sunt doar un consultant de vanzari care doreste sa va ajute cat de mult poate si este posibil, si sa inbunatateasca relatia intre Kia RomAuto si clienti, potentiali clienti etc.
Va multumesc!

User avatar
mykep
On Air
Posts: 824
Joined: 15 May 2007, 11:26
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Post by mykep »

legat de faimoasa deja cheie, si mie mi s-a preluat o comada si aceeasi problema cheie de 26 cu 3 butoane, eu i-am explicat dealerului ca vreau cheia cu 3 butoane si el asta a trecut pe factura, va urma sa ma trezesc cu cheie standard? sau cam care ar fi procedura de rezolvare a acestei probleme daca dumneavoastra domnule Burcea v-ati gasi intr-o astfel de situatie? deja modificari asupra comenzii nu cred ca mai sunt posibile din moment ce precomnda este data si factura de avans achitata

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Se pare ca au intervenit ceva modificari si anume ca lansarea Kia Cee'd de la WTC Hotel Sofitel s-a amanat undeva la inceputul lunii iunie.
Am sa incerc sa va tin la curent.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

Post Reply

Return to “Generalităţi”