Lista aşteptare maşina -2008-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Locked
frantic
Posts: 522
Joined: 27 Jul 2008, 12:10
Auto:
Location: Campia Turzii
Contact:

[Comanda masina] Septembrie 2008

Post by frantic »

Daca tot exista topicuri pt. diferite luni, fac si eu unul pt. luna septembrie, chiar daca e pe sfarsite. :D

Deci,
Astazi am semnat, in sfarsit, contractul pt. un Pro_cee'd Best, culoare Piston Grey. Masina va fi livrata, dupa spusele dealer-ului, cel tarziu la sfarsitul lunii noiembrie. :? Va fi o perioada grea, dar sper sa merite asteptarea.


PS: Sper ca nu sunt singurul care a dat comanda in aceasta luna. :D
Pro_cee'd 1.4 GSL (Piston Grey): CJ-77-EGO
Galerie foto
Jurnal de bord

User avatar
Bonzai2
Master Of Puppets
Posts: 811
Joined: 11 Jun 2008, 02:28
Auto: Mazda Cx5
Location: All around the world
Contact:

Re: Comanda Septembrie

Post by Bonzai2 »

Felicitari pentru achizitie si sa stii ca merita.Pana atunci ca sa treaca timpul mai repede poti sa te uiti de cauciucuri de iarna ca o sa ai nevoie cand o sa o ridici de la dealer.
Mazda Cx5 2.2 D AWD 175 CP Revolution - Red Soul
Ex : Kia Cee'd 2.0 GSL Style- Kompass Blue
http://picasaweb.google.com/Bonzai222/ElCid#
Nu conteaza cat de lung ai parul, important e ce si cum gandesti

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Re: Comanda Septembrie

Post by Teddy »

Felicitari si asteptare usoara!!! :smt023
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

boris
Posts: 11
Joined: 07 Jul 2008, 18:56
Auto:
Location: targu mures

Re: Comanda IULIE

Post by boris »

Eu am primit seria pe 18 sept. Am achitat integral masina pe 19 sept. Mi-au spus ca mai dureaza pana la 3 saptamani pana sa soseasca masina. Suna enorm de mult. Ieri am sunat la dealer-i. Cica ar fi intrat masina in tara si poate pe saptamana viitoare o sa o si am. Sper sa merite toata asteptarea asta. Totusi, de ce atat de mult? Ce inseamna pregatirea masinii pentru livrare? Inteleg ca vine "ceruita" si trebuie data ceara jos. Ce alte pregatiri mai trebuie facute? Alarma nu are in dotare, i-am luat eu de pe net una, va trebui sa o duc sa i-o instaleze cei de la service. A propos, cum vi se pare alarma Maat 679 HF i-Key? Huse, de asemenea, dealer-ii zic ca nu stiu de unde s-ar putea lua, am gasit eu insa pe net, am comandat si din alea, par ok. Tot astept, astept, astept. Acum ma tot perpelesc gandindu-ma la o societate de asigurari la care sa fac CASCO, nu prea ma pricep si mi-e sa nu i-ai vreo tzeapa. Care din voi are cateva minute sa raspunda la toate aceste intrebari? Masina mea este o kia ceed 1,4 sw best mars red. Multumesc.
Kia Cee'd sw best 1,4 Mars Red
comanda 6 iulie 2008
seria 18 septembrie 2008, achitata 19 septembrie 2008

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda IULIE

Post by Ogy »

A fost acum cateva zeci de minute reluarea emisiunii promotor ...la prezentarea unui elicopter au filmat si "garajul" unde sunt parcate masinile de MIT Baneasa...nu stiu de cand este filmarea dar erau multe rau acolo....din pacate cei care administreaza site-urile unde sunt puse emisiunile le aranjeaza in asa fel incat sa nu gasesti nimic. (tipic romanesc).
Pregatire masina: cred ca se refera la acea inspectie, spalare etc. (dar nu dureaza mai mult de 2-3 zile ).Cred ca este vorba de faptul ca ei au comandate multe masini si pana nu scapa de un numar din ele nu prea pot aduce altele (urmareste emisiunea respectiva si ai sa vezi de ce).
De alarma poti gasi raspuns in topicul potrivit.
La huse un dealer cu capul pe umeri o sa iti spuna ca nu se mai folosesc husele, doar daca ai tu pitici pe creier (de murdarit/prafuit se murdaresc/prafuiesc oricum).
La casco e o intreaga rubrica pe subiectul asta ...acum depinde ce service vrei tu sa "vizitezi" eu ca si altii iti recomand IMG (cel putin tinichigerie) acolo Generalii sunt baza dar pe aceiasi linie sunt si Allianz...si mai sunt si cei de la BT asigurari (unde am eu si pe care nu ti recomand).

bogdan4ice
Posts: 98
Joined: 20 Apr 2008, 21:32
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda IULIE

Post by bogdan4ice »

Dealer-ul mi-a zis ca o sa fie masini care o sa intarzie, dar asta cred ca nu ne incalzeste pe nici unul dintre noi.
Luni sunt hotarat sa fac mare scandal daca nu iau masina.
De cand e masina in Baneasa ajungea de la fabrica in Romania.
KIA Cee'd 1.6 115CP BASE, ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Pewter Beige.
http://picasaweb.google.ro/bogdan.ionas/4iceCeeD#

boris
Posts: 11
Joined: 07 Jul 2008, 18:56
Auto:
Location: targu mures

Re: Comanda IULIE

Post by boris »

Nici eu nu sunt fanul huselor, dar am un amuzant de catel (Fox Terrier) care cum deschid masina (Matizul dinainte) era primul care urca si nu se mai dadea jos, trebuia sa il duc cu mine peste tot, deci de asta vreau huse.
Kia Cee'd sw best 1,4 Mars Red
comanda 6 iulie 2008
seria 18 septembrie 2008, achitata 19 septembrie 2008

boris
Posts: 11
Joined: 07 Jul 2008, 18:56
Auto:
Location: targu mures

Re: Comanda IULIE

Post by boris »

Tocmai m-a sunat dealer-itza!!!! Luni dupa-amiaza ma duc sa ridic masina!!! URAAAAAAA
Kia Cee'd sw best 1,4 Mars Red
comanda 6 iulie 2008
seria 18 septembrie 2008, achitata 19 septembrie 2008

florin-adrian
Posts: 305
Joined: 16 Jul 2008, 16:04
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Livrare Kia

Post by florin-adrian »

Uita-te in topicul de Jurnale de Bord pentru ceed ca sigur vei gasi poze ale posesorilor cu aceasta culoare. Succes
Kia Ceed varianta BEST, 1.4 109cp, Black Pearl -

patton
Posts: 647
Joined: 28 Sep 2008, 13:25
Auto:

Re: Comanda Septembrie

Post by patton »

joi, 25.09 am gasit masina pe stoc la Alti Motors, dealerul din bacau. erau 2 negre, una alba si una KB. 3 luni de asteptare de care auzisem s-au redus la cateva ore.
KIA Cee`d Best Kompass Blue 1,4

Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda Septembrie

Post by Orlando_LR »

@patton,in mare parte sunt pentru cei care au comandat masina si au ales optionale si culoare diferita fata de cea de pe stoc.
Felicitari ca ai achizitionat-o repede si multi km fara probleme:D
Pro_ceed Classic+optionale.Comandata pe 10 iulie.Primita pe 29 septembrie.Mars red. 1.4 poze: http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red
R.I.P. Micutzu :cry:

bogdan4ice
Posts: 98
Joined: 20 Apr 2008, 21:32
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda IULIE

Post by bogdan4ice »

Am sunat azi la dealer si merg la 14.30 sa ridic masina. Abia astept.
KIA Cee'd 1.6 115CP BASE, ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Pewter Beige.
http://picasaweb.google.ro/bogdan.ionas/4iceCeeD#

konte
Posts: 61
Joined: 05 Jul 2008, 02:04
Auto:

Re: Comanda IULIE

Post by konte »

am trecut de faza [-o<
daca nu vine saptamana asta fac asa :? apoi asa :( apoi asa :oops: si apoi asa :twisted:
Pro Ceed, Silver 1.4 Classic + Jante, volan /schimbator piele, cheie pliabila

Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda IULIE

Post by Orlando_LR »

era astazi un ceed so red parcat langa a mea fix la intrarea de la baneasa...cine este posesorul?:D


Eu am ridicat-o astazi...deja m-am indragostit.
Pro_ceed Classic+optionale.Comandata pe 10 iulie.Primita pe 29 septembrie.Mars red. 1.4 poze: http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red
R.I.P. Micutzu :cry:

danct2005
Posts: 47
Joined: 06 Aug 2008, 22:22
Auto:
Location: La mare

Re: Comanda IULIE

Post by danct2005 »

A venit si a mea, o ridic azi =D> . Asteptare cat mai putina si celorlati si drive safe.
KIA Cee'd 1.4 Start, A/C,ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Machine Silver+maruntisuri.....no long waiting..

Locked

Return to “Generalităţi”