Lista aşteptare maşina -2008-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Locked
bobilu
Posts: 90
Joined: 28 Jan 2008, 11:39
Auto:

Re: Comanda IULIE

Post by bobilu »

@weeezer

atunci tu primesti cu o luna mai tarziu ca noi...ca intrii in luna august la comenzi ... :) io intreb pt cei ce au comandat pana in 25.

@Orlando_LR : e un credit auto.
Proceed 1.4 Start+ (optionale Best + ESP, scaune fata reglabile vertical si tetiere active, proiectoare, cheie cu 3b ... etc)

Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda IULIE

Post by Orlando_LR »

In situatia asta...suna la dealerul cu care ai incheiat comanda si vezi ce zice de masina...
Eu cred ca seria a venit doar ca nu te-a sunat sa ti-o dea pentru ca nu iti folosea...
Mie asa mi-a zis.."seriile vi le dau...dar nu stiu daca va folosesc la ceva".Motivul pentru care am sunat la dealer a fost sa aflu starea masinii...suna si tu la dealer si intereseaza-te de masina...;) fara jena ca totusi sunt banii tai ;)
Pro_ceed Classic+optionale.Comandata pe 10 iulie.Primita pe 29 septembrie.Mars red. 1.4 poze: http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red
R.I.P. Micutzu :cry:

weeezer
Posts: 234
Joined: 02 Feb 2008, 01:05
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda IULIE

Post by weeezer »

@bobilu

Hey hey hey hey heeeeyy... ce vrei sa zici, ca imi vor da masina la sfarsitul lui octombrie? wtf, deja e prea mult, mi-a zia ala clar atunci ca daca veneam cu o zi inainte prindeam cu livrare la sf lui august, dar ca am ajuns prea tarziu si ca intru la luna septembrie... acuma da-i incolo, ca daca ma pun sa astept pana la sf lui octombrie ne suparam...
Eu am un contract semnat cu ei, totusi.
Kia Cee'd 1.4 LX BEST, 2008, ODO 60.000 km

Skoda Octavia 3 1.0 TSI 2016, ODO 70.000 km

Waiting: Sportage PHEV GT Line

bogdan4ice
Posts: 98
Joined: 20 Apr 2008, 21:32
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda IULIE

Post by bogdan4ice »

Daca a venit seria masina e fabricata in cel mai rau caz poate dura max 14 zile pana ajunge daca masina a fost platita integral.

Eu am achitat masian integral si acu mastept sa vina poate ajunge cat mai rapid.
KIA Cee'd 1.6 115CP BASE, ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Pewter Beige.
http://picasaweb.google.ro/bogdan.ionas/4iceCeeD#

marius007
Posts: 15
Joined: 05 Sep 2008, 13:02
Auto:
Location: Rm.Valcea
Contact:

Re: Salutari tuturor

Post by marius007 »

Alegere buna.
Aceeasi masinutza a fost si alegerea mea.... mai putin alarma.... dar in max o luna o sa apara si aceasta.


Asteptare usoara.
E dificil rau de tot sa astepti dupa ceea ce iti doresti... pot sa spun ca am fost inspirat cand am ales culoarea machine silver cu livrare in 7 zile in locul compass blue cu livrare in 60-70 de zile....

E o masina care isi merita pina si ultimul cent din mult prea multe puncte de vedere....

Imi pare rau pt tine. Eu nu am putut sa astept nici 7 zile...
KIA Cee'd 1.4 GSL BEST - Machine Silver.

Achitat avansul pe 04.09.2008, achitat diferenta in 08.09.2008 iar livrarea in 11.09.2008. Dealer PLANET MOTORS - Rm. Valcea - niste hoti
http://picasaweb.google.com/marius.gheb ... W7-NfHJwA#

ODO - 40490KM

aries
Posts: 127
Joined: 10 Sep 2008, 12:03
Auto:
Location: Constanta

Re: Salutari tuturor

Post by aries »

Multumesc inca o data. Ma cam sperie comentariile despre problemele/troncanitul de la coloana de directie. Sper sa fie rezolvabile. Vin de pe un Logan de aproape 4 ani, care, sincer, nu mi-a facut probleme majore. In niciun caz la directie...
cee'd ->1,4 best - machine silver * alarma * scut * CT -- AWE
http://www.sinvlex.blogspot.com - sindicate * învăţământ * lege

danct2005
Posts: 47
Joined: 06 Aug 2008, 22:22
Auto:
Location: La mare

Re: Comanda IULIE

Post by danct2005 »

si la mine aceeasi situatie maxim 14 zile, dar s-ar putea sa vina si mai repede (cica ar prinde primul transport :D )
KIA Cee'd 1.4 Start, A/C,ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Machine Silver+maruntisuri.....no long waiting..

Jucarieee
Posts: 138
Joined: 15 Jun 2008, 16:49
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda IULIE

Post by Jucarieee »

io stiu ca saptamana viitoare vin :)
I`m just a toy so ...don`t play with me !

Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda IULIE

Post by Orlando_LR »

danct2005 wrote:si la mine aceeasi situatie maxim 14 zile, dar s-ar putea sa vina si mai repede (cica ar prinde primul transport :D )
Transportul si implicit masinile se pun pe trailer aleatoriu...deci nu are dealerul cum sa fie cert cand face o asemenea afirmatie.
@Jucarieee si mie mi-au spus ca vine saptamana viitoare,dar acum am vorbit cu dealerul si mi-a dat-o la intors ca pana la sfarsitul lunii poate sa vina...asta insemnand ca deja o dau in barci si nu-mi place...nu vreau sa tai elanu nimanui...dar cand cineva ne duce cu zaharelul trebuie spus adevarul...pe care jenat,dealerul astazi mi l-a expus prin telefon.
Pro_ceed Classic+optionale.Comandata pe 10 iulie.Primita pe 29 septembrie.Mars red. 1.4 poze: http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red
R.I.P. Micutzu :cry:

danct2005
Posts: 47
Joined: 06 Aug 2008, 22:22
Auto:
Location: La mare

Re: Comanda IULIE

Post by danct2005 »

@Orlando_LR: de asta am si pu ssemnul de zambit pentru ca stiam asta. :D
KIA Cee'd 1.4 Start, A/C,ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Machine Silver+maruntisuri.....no long waiting..

bogdan4ice
Posts: 98
Joined: 20 Apr 2008, 21:32
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda IULIE

Post by bogdan4ice »

Sa speram ca masinile vor ajunge saptamana viitoare.
KIA Cee'd 1.6 115CP BASE, ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Pewter Beige.
http://picasaweb.google.ro/bogdan.ionas/4iceCeeD#

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Salutari tuturor

Post by bogdan241 »

salutari si tie si viitoare tale masini :)
te asteptam pe la intalniri!
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

boris
Posts: 11
Joined: 07 Jul 2008, 18:56
Auto:
Location: targu mures

Re: Comanda IULIE

Post by boris »

Pana la urma a sosit si aeria masinii mele, joi, 18 sept. Vinei am platit restul de bani. Si acum cica o noua perioada de asteptare. Dealer-ii spun ca mai dureaza 3 saptamani. Nu imi amintesc sa fi asteptat vreodata atat de mult pentru un obiect...
Kia Cee'd sw best 1,4 Mars Red
comanda 6 iulie 2008
seria 18 septembrie 2008, achitata 19 septembrie 2008

Jucarieee
Posts: 138
Joined: 15 Jun 2008, 16:49
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda IULIE

Post by Jucarieee »

altii au asteptat 3 luni ... unii poate chiar mai mult .... :P
I`m just a toy so ...don`t play with me !

Jucarieee
Posts: 138
Joined: 15 Jun 2008, 16:49
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda IULIE

Post by Jucarieee »

@Orlando_LR

dak trece termenul avem si noi bonus o alarma ceva :P
I`m just a toy so ...don`t play with me !

Locked

Return to “Generalităţi”