Lista aşteptare maşina -2008-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Locked
inczelacc
Posts: 32
Joined: 24 Jul 2008, 11:11
Auto:
Location: m-ciuc
Contact:

Post by inczelacc »

mie mi-a zis saptamana trecuta ca trebuie sa vina seriile..tot saptamana trecuta..dar deocamdata nimic....si am comandat best..cum se vede si in semnatura..
..daca nu ma suna.. dupaamiza i-l sun eu sa intreb,,
1.4 Best, Oil Blue

catalin_ceed
Posts: 79
Joined: 22 Jun 2007, 22:20
Auto:

Post by catalin_ceed »

a aparut seria... am fost sunat de la IMG Tineretului ca in 10 zile vine si masina. Jurnal beton in curand pe clubkia.ro. Fiti pe faza !

moonwalk
Posts: 197
Joined: 14 Jun 2008, 16:54
Auto:
Location: Bucuresti

Post by moonwalk »

A mai primit cineva telefon?
ProCee'd 1.6 GSL Style + optionale, culoare Casa White

weeezer
Posts: 234
Joined: 02 Feb 2008, 01:05
Auto:
Location: Bucuresti

Post by weeezer »

4adrian wrote:Stie cineva daca se poate face casco dupa primirea seriei sau trebuie asteptat pana la livrare?
Se poate face casco, da nu vad rostu sa-ti faci casco inainte, normal se face in momentul ridicarii masinii, sau in ziua aceea, e adevarat ca e bine sa pleci cu ea cu casco facut.[/quote]

Din ce mi-a zis tipul de la IMG, casco se poate face pe seria de sasiu, deci nu este nevoie sa ai masina "in mana" pentru chestia asta. La masinile deja rulate am impresia ca trebuie sa te prezinti cu masina, sa ti-o pozeze, etc, dar asta fiind noua, nu e nevoie. Insa recomandarea lui a fost sa nu o fac cand primesc seria, ci doar cu vreo 2 zile inainte de livrare, ca sa nu pierd zile de calendar platite pentru care nu beneficiez de casco (intre ziua cand primesti seria si pana ridici efectiv masina pot fi 2-3 saptamani).
Kia Cee'd 1.4 LX BEST, 2008, ODO 60.000 km

Skoda Octavia 3 1.0 TSI 2016, ODO 70.000 km

Waiting: Sportage PHEV GT Line

olimat
Posts: 6
Joined: 05 Aug 2008, 10:12
Auto:
Location: Craiova
Contact:

comanda onorata

Post by olimat »

Dupa cu am mai scris am facut comanda pe 01.08.2008 cu plata integrala pe data de 05.08.2008. Dealerul mi-a spus ca masina ajunge in 14 zile de la data platii, dar surpriza azi ma duc sa o iau. Sper sa fie cu noroc :P
Kia Cee'D, 1,4 GSL MT Best, Hike Green

moonwalk
Posts: 197
Joined: 14 Jun 2008, 16:54
Auto:
Location: Bucuresti

Post by moonwalk »

La ce dealer te duci? Curios ca a venit azi
ProCee'd 1.6 GSL Style + optionale, culoare Casa White

Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Orlando_LR »

Am sunat si eu astazi la dealer...
Si surpriza a facut sa aflu ca acele serii de care vorbiti sa fie pentru cei care au scris pe fisa de comanda la data livrari AUGUST si nu SEPTEMBRIE cum majoritatea care am facut comanda in iulie avem scris.
Asa ca mai avem de asteptat baieti :D
Pro_ceed Classic+optionale.Comandata pe 10 iulie.Primita pe 29 septembrie.Mars red. 1.4 poze: http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red
R.I.P. Micutzu :cry:

shpid3r
The One
Posts: 569
Joined: 02 Aug 2008, 21:14
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by shpid3r »

Orlando_LR wrote:A surpriza a facut sa aflu ca acele serii de care vorbiti sa fie pentru cei care au scris pe fisa de comanda la data livrari AUGUST si nu SEPTEMBRIE cum majoritatea care am facut comanda in iulie avem scris.
Asa ca mai avem de asteptat baieti :D
Cred ca e nevoie de reformulare... Eu nu reusesc sa pricep :)

weeezer
Posts: 234
Joined: 02 Feb 2008, 01:05
Auto:
Location: Bucuresti

Post by weeezer »

E din Craiova...

@moonwalk, daca ti-e ca va mai creste euro, de ce nu achiti acum? Ca nu e nevoie sa astepti seria... Eu unul am achitat in doua transe, jumate la un curs de 3.54 si jumate la 3.61. Si la a doua jumatate m-am ofticat ca nu i-am dat pe toti odata, la inceput. Iar seria teoretic imi vine abia peste o luna...
Kia Cee'd 1.4 LX BEST, 2008, ODO 60.000 km

Skoda Octavia 3 1.0 TSI 2016, ODO 70.000 km

Waiting: Sportage PHEV GT Line

weeezer
Posts: 234
Joined: 02 Feb 2008, 01:05
Auto:
Location: Bucuresti

Post by weeezer »

Cica tot n-au venit seriile...
Kia Cee'd 1.4 LX BEST, 2008, ODO 60.000 km

Skoda Octavia 3 1.0 TSI 2016, ODO 70.000 km

Waiting: Sportage PHEV GT Line

boris
Posts: 11
Joined: 07 Jul 2008, 18:56
Auto:
Location: targu mures

Post by boris »

Si eu am facut comanda prin primele zile ale lui iulie. Chiar si asa, comanda tot pe sfarsitul lunii a plecat, ca asa e filmul. Si de atunci ... da-i si asteapta daca te tzin nervii. Mie mi-au spus ca o sa o am cel tarziu pe la finele lui septembrie si ca pe parcurs ma vor suna cand ajunge seria de sasiu. E greu ... fara masina. Deocamdata trece cu tigari, mai incolo nu stiu cum o sa mai fie. Sper totusi sa merite asteptarea si sa vina intreaga si frumoasa cum mi-o doresc.

olimat
Posts: 6
Joined: 05 Aug 2008, 10:12
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Dealer

Post by olimat »

OZ Maraton - Craiova.... pana acum sunt seriosi... ramane de vazut mai departe :lol:
Kia Cee'D, 1,4 GSL MT Best, Hike Green

moonwalk
Posts: 197
Joined: 14 Jun 2008, 16:54
Auto:
Location: Bucuresti

Post by moonwalk »

@weeezer
Dap stiam ca pot face asta...eu am dat comanda in iunie la sfarsit si de atunci a mai scazut cursul...acum cand asteptam sa mai scada a revenit la loc :p
ProCee'd 1.6 GSL Style + optionale, culoare Casa White

inczelacc
Posts: 32
Joined: 24 Jul 2008, 11:11
Auto:
Location: m-ciuc
Contact:

Post by inczelacc »

am sunat si eu la dealer..a venit serii..dar nu ale melee :(( ..le asteapeapta sa vina zilele astea...grhh..
1.4 Best, Oil Blue

oko
Posts: 17
Joined: 11 Aug 2008, 18:06
Auto:

Post by oko »

eu am dat comanda pe 24 iunie pt un best la img si tot nu a venit seria asa k ... baietii sunt cam varza

Locked

Return to “Generalităţi”