Este normal sa fie asa.....

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
Rapidel
Posts: 229
Joined: 28 Aug 2007, 12:22
Auto:
Location: Ploiesti

Post by Rapidel »

rexpopuli wrote:inca o problema colosala la kia?
Da , e problema colosala man, de te doarte aerul din instalatie.Asa este cand nu ai ce face,dar schimbi stikul,eventual aerul,dai flash-urile cui trebui si..gata.Ba nu,mai apare o problema,cu siguranta !

PUIU
Posts: 20
Joined: 20 Jun 2008, 20:24
Auto:
Location: Iasi

STOPURI SPATE?????

Post by PUIU »

hai sa facem misto de unu care nu stie ! AJUTA-L!!!

nici

Post by nici »

darkman wrote:mtz! man ...pt asta iti trebuie un stick SPECIAL sau nu ai dat flash-urile cui trebuie !! :D
am vre-o 3 stickuri in masina, (nu intrebati de ce :oops: ) si azi chiar m-am pus in parcare si am tooot dat flashuri si nimik ...[/quote]

Era doar o caterinca. Probabil Akbhar nu are de lucru la munca si se tine de prostii. Lasa ca te spun eu sefului :P

Bogdang
Posts: 258
Joined: 27 Oct 2007, 13:02
Auto:
Location: Cluj Napoca
Contact:

Post by Bogdang »

A incercat careva dintre voi sa inlocuiasca becurile din stopuri, respectiv becul din far(cel pt pozitie) cu led-uri? As fi curios sa aflu daca merita si daca efectele sunt cu adevarat vizibile
Cee'd best Pweter Beige - CJ-81-RAK

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

dox
Posts: 286
Joined: 23 Jul 2008, 10:37
Auto: Kia Cee'd 1.4 gsl
Location: Bucuresti

Post by dox »

Si eu am intampinat ambele zgomote de care se vorbeste pe aici. Scartaitul fin am observat ca apare doar cand sunt singur in masina. Atunci cand mai am pe cineva in dreapta nu se mai aude nimic, o fi de la scaun vreun surub ( sa verific).
In schimb, zgomotul acela ca la inchiderea usilor apare cam dupa 60 km/h. Ceva idei?

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Post by ciprianeagu »

Am descoperit azi cum sa scapam de scartaitul scaunului :D (cel putin la mine) : am dat de rozeta care regleaza inclinarea spatrului spre spate un pic...si gata :D ....acum imi loveste ceva prin bord (nu e greieras, ci pocane) :( :(
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Post by ciprianeagu »

La mine se aude un zgomotot de fond destul de intens...cel mai bine il aud pe la 40/h...e ceva in genul frecarii placutelor (nu scartaie) dar mai accentuat....nu prea-mi mai bat capul cu asta....mai zicea cineva intr-un topic de generalitati ca i se pare ca zgomotul de fond este puternic in Cee'd...inca mai sper sa nu fie rulment...
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

klawz
Posts: 160
Joined: 30 Aug 2007, 12:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by klawz »

bai da ce galagie e aici, ba fratilor!!!!

costelo
Posts: 396
Joined: 09 Apr 2008, 00:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by costelo »

Da .... si la mine se aude un tzacanit in dreptul volanului cand conduc :smt119 .De la ce-o fi ? ....
C`EED 1.4 GSL Red Mars- B 85 KTT
comandata 04.04.08- livrata 22.04.08
http://picasaweb.google.com/floreacostel76

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Vorbesti mult? :P
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

UnTip
F&F
Posts: 110
Joined: 08 Apr 2008, 22:28
Auto:
Location: Bucuresti

Post by UnTip »

ca veni vorba de zgomote.... aud ocazional un zgomot gen statia de taxi din bord, la un interval aleatoriu de timp, nu se aude in boxe, pur si simplu un beep electronic care se pare ca vine din bord, un fel de sunet de taste de telefon, nu am nici un aparat in masina care sa produca sunetul asta... wtf?
~47000 Km

dragosgalben
Posts: 9
Joined: 18 Mar 2008, 11:09
Auto:

Zgomot

Post by dragosgalben »

Salutare.. Aviz amatorilor, am auzit si eu de ceva vreme un zgomot intermitent, care e mai pregnant la viteze mici, pentru ca la viteze mari, frecventa e atat de mare ca nu il mai distingi. Am fost la service si acuma imi astept rulmentul fata. Parerea mea e ca nu ar trebui sa asteptati un respuns pe forum, mergeti la service, luati mecanicul intr-un test-drive pe un drum bun, sa eliminati zgomotele damburilor din asfalt, si probabil va va confirma daca e sau nu rulmentul. Cat despre "poc" - urile din mers.. parca am auzit si eu o data.. insa nu sunt sigur, mi s-a parut a fi piatra.. insa altceva nu joaca in masina, am testat suspensiile si sunt perfecte, franele la fel.. Oricum, sunt cam dezamagit, am 6k de km si trebuie sa schimb un rulment... Cam putin.

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

@dragosgalben - ce masina ai si la ce service ai fost?

P.S. - citeste aici
viewtopic.php?t=93
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Re: Zgomot

Post by ciprianeagu »

dragosgalben wrote:Salutare.. Aviz amatorilor, am auzit si eu de ceva vreme un zgomot intermitent, care e mai pregnant la viteze mici, pentru ca la viteze mari, frecventa e atat de mare ca nu il mai distingi. Am fost la service si acuma imi astept rulmentul fata. Parerea mea e ca nu ar trebui sa asteptati un respuns pe forum, mergeti la service, luati mecanicul intr-un test-drive pe un drum bun, sa eliminati zgomotele damburilor din asfalt, si probabil va va confirma daca e sau nu rulmentul. Cat despre "poc" - urile din mers.. parca am auzit si eu o data.. insa nu sunt sigur, mi s-a parut a fi piatra.. insa altceva nu joaca in masina, am testat suspensiile si sunt perfecte, franele la fel.. Oricum, sunt cam dezamagit, am 6k de km si trebuie sa schimb un rulment... Cam putin.
:shock: :shock: :shock:

...dar eu n-am cand sa ajung in service :( :( :(

stie cineva daca la Pitesti lucreaza si sambata?
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

Post Reply

Return to “Generalităţi”