Cee'd Sport Wagon

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

d_razvan wrote:.deja ma gandesc sa reziliez contractul..
Si sa pierzi avansul. :?:
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

cmg_george

Post by cmg_george »

Despre motorul de 1.4 nu iti pot spune nimic ca nu am mers... dar intrebarea mea este: si dacia ajunge la 6000 de ture ca sa iti permita si o viteza de 180km/h?Sau alta: ce consum cu dacia la 100?

d_razvan
Posts: 55
Joined: 11 Dec 2007, 12:51
Auto:
Location: Bucuresti

Post by d_razvan »

Se opreste avansul...eu am dat 532 euro avans si la ceva timp am mai adugat 2000 de euro...banuiesc ca pierd doar avansul :)...sau pot gasi pe altcineva care vrea mai repede :P

Dennis
Ghost
Posts: 690
Joined: 30 May 2007, 11:51
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Dennis »

@d_razvan chiar daca pierzi avansul ramai cu satisfactia conducerii daciutei tale! :twisted:
LX Best 1.4 + GPL, machine silver, IF-07-SBI

d_razvan
Posts: 55
Joined: 11 Dec 2007, 12:51
Auto:
Location: Bucuresti

Post by d_razvan »

Bai frattilor...eu nu am spus pe nicaieri ca dacia e masina mai buna sau mai stiu eu ce...cititi mai cu atentie...mie mi s-a parut f ciudat sa ai 3000/rpm la 100km/h cu SW de 1,4... dar poate ma insel eu, si asa trebuie sa fie....Ati sarit toti pe mine cu texte ironice :P...Masina de serviciu este un Ford Focus de 1,4 cu 85CP si are aceeasi greutate cu SW-ul iar la 100 Km/h in treapta 5a am 2800rpm...ma gandeam ca daca am 24CP in plus la SW se vor simti si atat ...

etienne
POSEDAT
Posts: 122
Joined: 22 Jul 2007, 12:38
Auto:
Location: Cluj Napoca

Post by etienne »

La 3000ture ai 100km/h dar nu le simti si consumul e undeva la 6% poate sub, la 4000 ai 140km/h iar la 5000 ai 170km/h si mai este loc...masina e de turatie mare avand in vedere ca la 5200 ai cuplu maxim.... si 3000 la 100km/h nu e deloc supraturata
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Piston Gray comanda 24 august ..ridicat 8 noiembrie..2007...in curs de dezvoltare a puterii.... http://picasaweb.google.com/mehedinti.st/AlbumFRTitlu#

d_razvan
Posts: 55
Joined: 11 Dec 2007, 12:51
Auto:
Location: Bucuresti

Post by d_razvan »

Ok...multam de precizari ...cred ca mi-am facut eu o impresie gresita...dar abia acum incepe sa ma roada faptul ca nu am facut un test drive :)iar curiozitatea si asteptatul te fac sa fi suspicios chiar si cand nu ai motive :D

Danicko
Posts: 213
Joined: 15 Nov 2007, 19:37
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Danicko »

si la 1.4 hatchback tot de la minim 3000rpm e suta de km/h.

BlackVyper
Posts: 5
Joined: 17 Jan 2008, 23:34
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by BlackVyper »

In primul rand salut toti posesorii de ceed! Am parcurs toate paginile topicului Ceed SW, am avut rabdare si m-am cam dezumflat deoarece tot la un 1,4 ma gandeam si eu, am crezut ca acei cai isi spun cuvantul dar vad ca ei vorbesc cand sunt biciuiti rau! La 3000 de ture doar 100 de km, o fi el consumul bun dar prefer fratilor al meu Cielo pe GPL care consuma 8, 4 litri de gaz in regim de 140 si mai este si pedala si acul nu ajunge in limita rosie!
Pana la urma la cat se ridica consumul in regim de oras dragi posesori de SW si cat este consumul la drum intins on regim de 120-140? Inca vreau aceasta masina imi place mult! Maine voi face un drive test cu ceed-ul hatch de 1.4! SW nu au baietii in Craiova, dar nu voi face comanda ei fara a o conduce inainte! Voi ce ziceti?
"Viaţa este, în fapt, asemeni unei cutii de conserve. Îţi spune când expiră, nu şi când începe să se strice"

cmg_george

Post by cmg_george »

BlackVyper eu am facut cu masina 1800km ultimi 600 numai oras... si iti pot spune ca, consumul mediu (in oras) acum este 8.8 (motor de 1.6) ... in afara am avut 6.6 dar mers domol cu ea...

Ca sa fi impacat... poate gasesti un dealer mai aproape sa poti merge si cu un SW ca sa vezi ce poate masina.... numai din cuvinte... eu nu cred ca ajunge.Eu cand am comandat, numai in ziua in care am vazut masina am dat comanda...

Am citit aici: viewtopic.php?t=1018&postdays=0&postorder=asc&start=15
cineva care a mers ceva mai tare cu masina... inca nu terminase rodajul .. deci consumul este ceva mai mare.

BlackVyper
Posts: 5
Joined: 17 Jan 2008, 23:34
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by BlackVyper »

Imi retrag cuvintele am facut azi drive test cu hatch-ul de 1,4 si m-a uns pe suflet, trage masina de rupe, si eram doar in treapta 3 si mai putea, am ramas profund impresionat si am avut un consum de 7 l in oras mers sportiv!
Astept sa vina si SW in Craiova sa il fugaresc si pe ala! Masina merita toti banii pe bune!

Gata am bagat Cielo la vanzare, ceed-ul este masinutza mea de acum incolo!
Apropo cine vea un Cielo bun sa ma sune la 0723991252!
"Viaţa este, în fapt, asemeni unei cutii de conserve. Îţi spune când expiră, nu şi când începe să se strice"

cmg_george

Post by cmg_george »

:)

jdmishere
Posts: 7
Joined: 03 Feb 2008, 15:08
Auto:

Post by jdmishere »

Ca sa fi impacat... poate gasesti un dealer mai aproape sa poti merge si cu un SW ca sa vezi ce poate masina....


Salut scuze dc sunt off topic insa vreau si eu sa imi iau un SW 1.6 pe benzina si as vrea ceva impresii

TKS
bau bau bau

BlackVyper
Posts: 5
Joined: 17 Jan 2008, 23:34
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by BlackVyper »

Astept sa fac tura cu SW! n-a venit inca in Craiova! Tot la 1.6 ma indrept si eu desi m-am gandit la 1.4 la care as adauga ESP, tetierele, si ceva design la interior! Sunt in dubii ce motorizare sa aleg, preferand 1.4 cu dotari suplimentare desi 1.6 se preteaza mai mult la caroseria asta!
"Viaţa este, în fapt, asemeni unei cutii de conserve. Îţi spune când expiră, nu şi când începe să se strice"

inu
Posts: 16
Joined: 03 Feb 2008, 18:03
Auto:

Post by inu »

Ce vreau sa va intreb . SW-ul are priza 12V in portbagaj ? sau e optionala ?

Post Reply

Return to “Generalităţi”