de la serie la plata

Forum cu de toate despre Kia cee'd
mihai.ciornei
Posts: 114
Joined: 11 Jul 2007, 21:12
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Post by mihai.ciornei »

Legat de FIFO sau LIFO. Logic si normal ar fi sa fie FIFO. Dar sa ne gandim ce funny se aglomereaza si se elibereaza parcarea lor. Imi imaginez un dreptungi. Se umple la urma si se goleste la inceput. Insa cand nu mai au unde baga la urma le baga la inceput. Iar ei iau tot de la inceput unde sunt bagate masini mai noi produse decat altele de la mijloc. Uite o explicatie de unde apar diferente de termeni de livrare.
*****
Cee'd 1.4 BEST Piston grey
this is it: http://mishmages.blogspot.com/2007/11/my-ceed.html
*****

cmg_george

Post by cmg_george »

=)) Eu cred ca exista cate un dreptunghi pentru fiecare tara... la Germania de exemplu, dreptunghiul este pe banda rulanda si FIFO functioneaza perfect (ca doar nu sta neamtu 3 luni dupa masina) la dreptunghiul de la Romania stau putin altfel lucrurile: nici eu nu mai stiu in ce oridine sunt masinile acolo ... dar ce conteaza!!! romana asteapta :(

Andrey
Posts: 93
Joined: 02 Nov 2007, 18:54
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Andrey »

Pe mine azi m-a sunat delerul si mi-a spus ca masina e deja in Romania, am mai scris detalii la topicul de comanda octombrie. Cica s-ar mai fi imbunatatit timpul de livrare...
Acum sunt in dilema dc sa platesc cat mai repede sau nu...
Kia Ceed 1.4 LX + optionale, Kompass Blue, cumparata ianuarie 2008

cmg_george

Post by cmg_george »

Andrey asa mi-au facut si mie, nu am primit serie inainte m-au sunat ca masina este in Bucuresti. Eu am platit pe 28 Noiembrie si azi ridic masina...

Post Reply

Return to “Generalităţi”