Lista asteptare masina -2007-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
Nick3i
Posts: 187
Joined: 09 Oct 2007, 17:40
Auto:
Location: Iasi / Vaslui

Post by Nick3i »

sonic wrote:nu ma da se pare ca bietii aia de la vaslui au fost mai destepti si pot onora acum comenzile mai repede. ce fraier am fost ca am facut comanda la bucuresti ca uite ca nick3e a comandat cu o luna mai tarziu masina si o ia cu o luna inainte
Intradevar daca vreti masina repede ... la Rodav se poate . Eu as fi putut lua si luna asta (noiembrie) Best ... da nu aveau culoarea care o vroiam ... mai aveau pt noiembrie oil blue si inca o culoare. Asa ca daca doriti aveti masina in maxim 1 luna ;).

cristian
Posts: 190
Joined: 21 Aug 2007, 09:51
Auto:
Location: Iasi

Post by cristian »

Comandat pe 1 noiembrie, LX 1.4 Best, Pewter Beige.
Livrarea se asteapta pe 14-15 Noiembrie.

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Ce anume e la Frankfurt - Germania?

Esti sigur ca e cea mai buna solutie sa renunti la masina, dupa ce ca oricum ai asteptat atata ptr ea?
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

diacos
Posts: 219
Joined: 08 Sep 2007, 09:44
Auto:
Location: Piatra-Neamt

Post by diacos »

Nu o iau nici azi, s-au pierdut numerele intre Bucuresti si Bacau :shock: Macar vineri am putut s-o vad !!!! No comment :!:
1.4 GSL EX CLASSIC Oil Blue/Rainbow Blue+ multe altele; comanda 07/07, serie 26/09. plata 27/09, promisa 15-20/10, vazuta in 02/11, ridicata 07/11, asteptata 122 zile. punct .

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Cristian, la ce dealer ai dat comanda?
Completeaza, te rog, localitatea la profilul tau ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

cris_oradea
Posts: 22
Joined: 16 Jul 2007, 16:10
Auto:
Location: oradea

Post by cris_oradea »

Pentru Andrei: la Frankfurt este sediul general Kia Europa
iar cu renuntatul la masina.... daca nu as fi vazut cateva accesorii pt un mic tunning.... cred ca as fi renuntat. Dar e prea superba masina asta pt ca sa pot sa renunt la ea.
Stiti, la o adica mai am varianta de a-mi recupera banii, deplasare in Germania, imi cumpar una cu 0 km, la acelasi pret si la aceleasi dotari, mai cheltui maximum maximorum 1000 de euro pe deplasare etc... si tot o am pe Cee'donia!

Diacos, am impresia ca noi suntem cei mai loviti de soarta.... :cry:
Am deja peste 9200 de km cu masina, si in afara de problemele cu comenzile de pe volan.... e ok.... neagra si cu grila XR!

diacos
Posts: 219
Joined: 08 Sep 2007, 09:44
Auto:
Location: Piatra-Neamt

Post by diacos »

Or mai fi si altii care insa nu scriu pe forum, doar se uita. Oricum toti cei care reprezinta KIA in Romania dau dovada de o lipsa crasa de profesionalism si depasesc orice limita a bunului simt. M-am enervat degeaba si nici sa ma supar nu mai am putere :oops: Tinem aproape :cry:
1.4 GSL EX CLASSIC Oil Blue/Rainbow Blue+ multe altele; comanda 07/07, serie 26/09. plata 27/09, promisa 15-20/10, vazuta in 02/11, ridicata 07/11, asteptata 122 zile. punct .

Johnny27

Post by Johnny27 »

Bai fratilor ce faceti aici???Eu dau comanda pe 2 septembrie, ii trimi dealerului mail astazi si imi spune ca in 2 saptamani vine sria de abia, si voi in 30 zile luati masina????Nu e corect...Ma oftic, ma oftic, ma oftic..Daca stiam faceam comanda acum si nu imi mai toceam cei 3 neuroni imprastiati prin zeama de sub freza.... :P :lol:

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Nu e vorba de cand faci comanda ... ci la cine. Daca ai noroc si te duci la un dealer destept ... si eventual lasi de la tine (adik iei una din culorile disponibile) ... o ai mai repede. Sunt dealeri (cel din VS, de ex ) care si'au lansat propriile comenzi ... care acum urmeaza sa vina cam intr'o luna ... asta e singura explicatie
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

cris_oradea
Posts: 22
Joined: 16 Jul 2007, 16:10
Auto:
Location: oradea

Post by cris_oradea »

Korek Diacos, ai perfecta dreptate, incep si eu sa ma intreb daca mai merita sa ma consum. E inadmisibil sa dai o comanda la o masina in iulie, si inca in noiembrie sa nu o ai, si asta in conditiile in care la sf lui Octombrie trebuia sa apara.
Am o cunostinta, si-a comandat Toyota Corolla, a avut termen de 6 luni.... si i-a intarziat o saptamana. Deci se intampla si la altii, dar asta nu e o consolare pt noi.
Am deja peste 9200 de km cu masina, si in afara de problemele cu comenzile de pe volan.... e ok.... neagra si cu grila XR!

diacos
Posts: 219
Joined: 08 Sep 2007, 09:44
Auto:
Location: Piatra-Neamt

Post by diacos »

Nimeni nu este perfect si trebuie sa fii nerealist sa-ti inchipui ca mai poate cineva astazi sa-ti dea termene de livrare fixe, dar sa stea o masina 5 saptamani la Pitesti ca nu au cu ce s-o transporte si inca 3 zile in curte la dealer ca nu au primit numerele si inca ....... pentru ca s-au ratacit numerele, ei bine asta nu mai este de inteles !!! Si toate astea in conditiile in care au trecut de mult cele 90 de zile initiale si cele 3 saptamani de la plata si toate celelalte minciunele comerciale, totul pe banii si nervii nostri!!! Exista vreo despagubire ..... ?!
1.4 GSL EX CLASSIC Oil Blue/Rainbow Blue+ multe altele; comanda 07/07, serie 26/09. plata 27/09, promisa 15-20/10, vazuta in 02/11, ridicata 07/11, asteptata 122 zile. punct .

Andrey
Posts: 93
Joined: 02 Nov 2007, 18:54
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Andrey »

Salutare.
Am platit avansul pe 24 octombrie, si masina cica o voi avea pe 30 ianuarie cel tarziu.
Dealerul este cel de pe Aviatorilor, din Bucuresti.
Am optat pentru 1.4 LX, pe care am pus o serie de optionale: proiectoare, aer conditionat manual, consola centrala, cheie cu 3 butoane, oglinzi electrice + tweetere, scaun sofer reglabil pe inaltime, cauciucuri de 195....
Culoare kompass blue.
Desi pretul final iese cu aprox 1000 euro mai mult decat BEST, nu-mi placea faptul ca n-aveam inchidere centralizata cu telecomanda si proiectoare ceata.
Sa speram ca scade cursul euro pana la plata totala.... :D

helici_florin
Posts: 314
Joined: 13 Jun 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Post by helici_florin »

si cei de la suceava cica au facut cam la fel, ca au best-uri care tre sa le vina, cica vreo 10 ar fi ... da acuma nush cate s-au dat deja sau nu. Deci cei care le vor repede si nu au pretentii mari la culoare (oricum toate sunt faine) aveti in vedere si dealeru din suceava.
Cee'd Pewter Beige , 1.6 DSL 115 cp BASE + optionale
uneori Vw Passat '02 1.9 TDI 131 CP
Albume

cristian
Posts: 190
Joined: 21 Aug 2007, 09:51
Auto:
Location: Iasi

Post by cristian »

Am dat comanda in Vaslui.
In legatura cu culoarea, am sunat si am intrebat ce culori au disponibile pentru luna Noiembrie, a inceput cu Pewter Beige, i-am spus sa nu mai continuie :)
Cei din Iasi au fost OK dar pacat ca nu si-au asumat niste riscuri.
Acum sper sa fie totul OK si sa se faca livrarea cat mai repede, adica saptamana viitoare, e critic pentru mine sa o livreze luna aceasta, le-am spus ca daca nu o livreaza in Noiembrie sa nu se mai grabeasca, ca eu o ridic dupa Craciun :D

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

O sa fie interesant de urmarit comenzile de'acum incolo. Sper ca dealerii sa'si dea fiecare seama ca trebuie sa'si bata capul mai mult decat o faceau pana acum ... sa lanseze comenzi proprii, sa'si faca stocuri, pentru ca altfel vor pierde o parte din clienti in favoarea dealer'ilor din alte orase/judete, care pot onora comenzile clientilor mai repede
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Post Reply

Return to “Generalităţi”