Ce-i mai trebuie Cee'd sa fie complet

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
Sylver
Posts: 127
Joined: 20 May 2007, 01:43
Auto:

Post by Sylver »

hmm Pasha cred ca totusi pana acum masina are un succes nescontat si nu au fost pregatiti pt asta. Erau obisnuiti cu interesul din trecut pt KIA. Adica imaginea kia la romani nu era de masina slaba, ci de masina ok. Nu erau putine cereri dar totusi nici multe. Ii lasam pe oameni sa invete presupun. Pana la urma imi iau si eu un ceed dar mai astept motorizarea de 122 cai, plus ca un dealer i-a zis unui amic cum ca ar exista faimosul kit de 400 de care am tot intrebat eu:)

Pasha
Posts: 181
Joined: 18 May 2007, 23:11
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Pasha »

faimosul kit nu-mi place. spatele arata ok, pragurile... acceptabil, dar spoilerul ala din fatza e horror. priza aia de aer din mijlocul spoilerului e interesanta, dar proiectoarele de ceatza stau ca nuca in perete shi cind priveshti mashina din laterala pare taiata cu toporul. se duce naibi toata linia mashinii. unde mai pui ca inseamna citziva centimetri pierdutzi din garda la sol shi eu imi iau mashina pe care trebuie sa o parchez in bucuresti. ash lasa spoilerul ala pe prima bordura probabil.

Sylver
Posts: 127
Joined: 20 May 2007, 01:43
Auto:

Post by Sylver »

asta asa e...spoilerul fata...e cam complicat cu el. Poate praguri, eleron ar fi trebuit puse separat in oferta de optionale, fara kit complet. Asa e la vw golf sau fiat sau opel...ar fi fost mai simplu.
hmm ce mi-as dori de la ceed...heh sa fie fiabila:) Pt ca o sa comand una, insa astept versiunile de 1.6 si 2.0 benzina.

tynix
Posts: 3
Joined: 18 May 2007, 21:14
Auto:
Location: Craiova

cee'd LPG

Post by tynix »

Cee'd LPG ! Coreenii chiar vor sa rupa gura la totzi! vezi link-ul http://www.autobild.de/aktuell/meldunge ... l_id=13878

tynix
Posts: 3
Joined: 18 May 2007, 21:14
Auto:
Location: Craiova

Post by tynix »

un kit dragutz, de vanzare, la http://www.ath-hinsberger.de :D

tynix
Posts: 3
Joined: 18 May 2007, 21:14
Auto:
Location: Craiova

Post by tynix »

au si jenti de vanzare pt cee'd! Sapand in site, deshi nu stiu o boaba de germana, am gasit reprezenta lor im Ro, in Bucuresti :


Factor Group SRL

B-dul 1Mai (fost Compozitorilor),
Nr. 43 BI C17
Bucuresti, Sector 6,
Romania

[E RECLAMA !? SCOATETZI NUMELE FIRMEI !]

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Sylver wrote:asta asa e...spoilerul fata...e cam complicat cu el. Poate praguri, eleron ar fi trebuit puse separat in oferta de optionale, fara kit complet.
Fara spoiler'ul fata s'ar vedea cel putin ciudat doar cu cel spate si praguri montate ;)

Ajax26
Posts: 481
Joined: 15 May 2007, 10:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ajax26 »

Mie mi-ar place eleron spate. Si bandourile negre sunt marfa. La fel si pragurile din aluminiu. Nu stiu de spoilere- mi-e frica sa nu fie prea joase si sa risti sa le lovesti

Sylver
Posts: 127
Joined: 20 May 2007, 01:43
Auto:

Post by Sylver »

"Buna ziua,

Kit-urile de accesorii pentru cee'd vor fi disponibile la dealeri incepand cu 1 Iunie a.c.
Pretul unui kit extern, ce cuprinde: spoiler fata, spoiler spate,eleron, praguri cu bandouri si jenti de Al pe 17" este de 1512,49 EUR + TVA .Acelasi kit dar cu jenti de 16" are pretul de 1393,89 EUR + TVA
Dealerii vor primi noile cataloage pentru cee'd cu toate accesoriile pana-n 1 Iunie, de accea va rog sa mai asteptati putin.
Multumesc pentru intelegere.Cu stima.

Gabriel VLAICU

aftersales mgr.
KIA ROMAUTO "

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

@andrei0241

Cred ca ai postat un link pe "celalalt forum" despre accesorii Cee'd dintre care mi-au atras atentia cateva gadgeturi interesante cum ar fi spre ex. ornamentele pt. praguri, cele inscriptionate Cee'd.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Pai daca te uiti mai sus ... este si aici link catre site'ul respectiv, insa doar ca nu e direct ptr pagina de Cee'd. Intra aici ... cred ca la asta te referi. Pun mai jos si poza direct

Image

Astea mi se par si mie interesante. Si pretul e acceptabil. As fi curios, daca e vreun vorbitor de limba germana p'aici, sa ne traduca si noua ce anume fac arcurile alea :D Micsoreaza garda la somn cu 35mm?

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

Eu as vrea sa stiu cand o sa puna in vanzare KIA micile accesorii vor infrumuseta viata conducatorilor de 1.4 Base ( actual LX Best) cum ar fi fascia centrala argintie, schimbatorul de viteze cromat, imbracaminte piele volan, praguri inscriptionate CEED, poate un potentiometru extern pentru reglarea intensitatii luminii la bord, bandouri laterale, huse pentru scaune , si nu in ultimul rand brelouri , brichete, pixuri +blocnotes inscriptionate CEEd etc etc
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

un macrame ceva de pus pe bord? sau nishte catei care li se mishca capul, pusi la luneta, aaa si niehte zaruri la oglinda

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

eu nu mi-as mai dori decat sa fie fiabila. in rest are cam tot ce trebuie

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

Zaruri? Nuuuuuuu, acu se poarta CD-uri sau DVD ca "reflecta" undele radar :P

Da' o "rapirea din serai" pus pe geamurile din spate nu se poate pune, unde in loc de cal ala sa fuga cu femeia intr-un CEED? :twisted:
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

Post Reply

Return to “Generalităţi”