Lista aşteptare masina -2009-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by Minu »

Totusi,sa lasam topicul asta pt ce e facut,exista alte topicuri pt "probleme" :)
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

razvan_mel
Posts: 24
Joined: 08 Oct 2009, 18:02
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by razvan_mel »

Minu wrote:Pai..ce am scris mai sus,eu i-am sunat acum cateva zile si am vb cu dealerul si a mi-a zis ce am scris eu mai sus,am vb telefonic si cu @callmevaly si lui i-a spus ca pana pe 5 decembrie are sigur masina,dar stii cum e,nu te increzi in vorbele lor,probabil zic asa ca sa ne linisteasca virgula ca vine masina si nu platim taxa de inmatriculare.Incearca sa suni si tu la ei si sa vezi pe tine cu ce te "minte" :D

Oricum asta doream sa fac, si tocmai am vorbit la Mit Baneasa. Termenul de livrare ramane 20-25 nov, asa cum m-a asigurat de prima data, livrare in cateva zile, max 1 saptamana dupa plata integrala. Nu cred ca e cazul sa minta. [-X Iti dai seama ca ii asteapta un an greu, ca pe noi toti ! Vom trai si vom vedea !
Kia Cee'd SW 1.6 DSL City

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by Minu »

Pai daca mie imi spune ca masina o sa o am la inceputul lui decembrie,lui @callmevaly ii spune ca pana pe 5 decembrie are masina,tie iti spune 20-25 nov,e clar ca pe unul din noi ne minte :lol:
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

mdr_mirel
Posts: 251
Joined: 30 Sep 2009, 23:57
Auto: Kia pro ceed fl 1.6 diesel
Location: Bucuresti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by mdr_mirel »

salut.am dat si eu comanda de un pro ceed pe 15 septembrie.zilele astea am sunat la mit baneasa si mi-au spus ca o sa vina masina undeva prin decembrie
Kia pro_ceed Facelift 2010 ,1.6 CRDI 115 cp,6MT,Cassa white,143 000 km.

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by Minu »

mdr_mirel wrote:mi-au spus ca o sa vina masina undeva prin decembrie
Dar in ce zi,nu se stie :)
Din cate am mai citit pe net,cica de la 1 ianuarie incepe sa se plateasca taxa de inmatriculare pt masinile noi,asa e? :D
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

callmevaly
Posts: 95
Joined: 30 Sep 2009, 16:33
Auto:
Location: Bucharest

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by callmevaly »

Udrea anunta taxa auto pentru masinile noi Euro 4Actul normativ prin care plata taxei de prima inmatriculare pentru masinile noi cu norma de poluare Euro 4 fusese suspendata nu va mai putea fi reinnoit, astfel ca, dupa termenul de expirare a suspendarii, ea va fi platita.



"Am purtat discutii intense cu cei de la Comisia Europeana si nu putem prelungi suspendarea de la plata a taxei pentru masinile noi Euro 4, astfel ca, dupa 15 decembrie, termenul pana la care plata a fost suspendata, ea se va plati", a anuntat, marti, ministrul interimar al Mediului, Elena Udrea.
:!: :?: :!:
Pro'ceed 1.6 CRDI(115 ponei), Grey ORIGINAL, Style ORIGINAL, ODO(11k)-cat mai multi fara probleme!
http://picasaweb.google.com/callmevaly

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by Minu »

Ai gasit si data de postare a articolului?Asa am gasit si eu acum o luna ca pe data de 15 decembrie intra in vigoare,iar articolele noi(din noiembrie)scrie ca se va aplica de la 1 ianuarie 2010.Un exemplu:
http://www.mondonews.ro/Taxa-auto-in-20 ... 15188.html
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

mdr_mirel
Posts: 251
Joined: 30 Sep 2009, 23:57
Auto: Kia pro ceed fl 1.6 diesel
Location: Bucuresti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by mdr_mirel »

saut.am sunat la administratia financiara si i-am intrebat cand intra in vigoare taxa,si au spus ca nu stiu sigur data .mai intai trebuie sa se publice in monitorul oficial
Kia pro_ceed Facelift 2010 ,1.6 CRDI 115 cp,6MT,Cassa white,143 000 km.

mdr_mirel
Posts: 251
Joined: 30 Sep 2009, 23:57
Auto: Kia pro ceed fl 1.6 diesel
Location: Bucuresti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by mdr_mirel »

salut.ce se mai aude.a primit cineva seria la caroserie?
Kia pro_ceed Facelift 2010 ,1.6 CRDI 115 cp,6MT,Cassa white,143 000 km.

razvan_mel
Posts: 24
Joined: 08 Oct 2009, 18:02
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by razvan_mel »

Minu wrote:Pai daca mie imi spune ca masina o sa o am la inceputul lui decembrie,lui @callmevaly ii spune ca pana pe 5 decembrie are masina,tie iti spune 20-25 nov,e clar ca pe unul din noi ne minte :lol:
@minu: iti dai seama ca nu trimit zilnic comenzi in afara; le centralizeaza pe perioade, suna naspa sa dai comanda de 1 masina in loc de 10 odata :shock:
mi-a spus ca in 20-25 nov am seria de sasiu, iar dupa plata integrala o pun pe trailer si o trimit in romanica; dupa plata integrala in 10 zile max o pot ridica.
speram ca nu ajungem sa facem vizite la ghiseele finantelor dupa 15.12 !!!

inca o noutate de la brokerul meu de aigurari: incepand cu 01.12.09 se modifica cotele la RCA, din pacate sumele de plata vor fi mai mari decat pana acum. vorba unui om de bine "traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!"
Kia Cee'd SW 1.6 DSL City

flavi_caruntu
Posts: 50
Joined: 01 Jul 2009, 16:56
Auto:
Location: Branesti / Bucuresti
Contact:

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by flavi_caruntu »

am fost ieri la mit baneasa si erau vre o 10 ceed uri atunci le dadeau jos ...sper sa fie cu noroc pt cei kre asteapta :D
cee`d HB 2.0 DSL Style Cassa White IF 16 FFF
http://picasaweb.google.ro/Flavi.Carunt ... directlink#

Image

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by Minu »

Si nu era si pe acolo vreun Proceed Alb? :lol: Ca il astept din septembrie :(
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

Psq
Posts: 11
Joined: 17 Sep 2009, 09:21
Auto:

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by Psq »

razvan_mel wrote:
Minu wrote:Pai daca mie imi spune ca masina o sa o am la inceputul lui decembrie,lui @callmevaly ii spune ca pana pe 5 decembrie are masina,tie iti spune 20-25 nov,e clar ca pe unul din noi ne minte :lol:
@minu: iti dai seama ca nu trimit zilnic comenzi in afara; le centralizeaza pe perioade, suna naspa sa dai comanda de 1 masina in loc de 10 odata :shock:
mi-a spus ca in 20-25 nov am seria de sasiu, iar dupa plata integrala o pun pe trailer si o trimit in romanica; dupa plata integrala in 10 zile max o pot ridica.
speram ca nu ajungem sa facem vizite la ghiseele finantelor dupa 15.12 !!!

inca o noutate de la brokerul meu de aigurari: incepand cu 01.12.09 se modifica cotele la RCA, din pacate sumele de plata vor fi mai mari decat pana acum. vorba unui om de bine "traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!"

La fel si la mine in Constanta, aprox aceleasi lucruri mi-au spus, eu zic ca e de bine. Vine Sf. Nicolae cu cheile in ghetute. Si despre comanda 1 si nu 10 sau 100, ce sa facem e criza si de bani si de oameni competenti.
Image
Image
Image
Image

bodea.silviu
Posts: 10
Joined: 11 Nov 2009, 20:00
Auto:
Location: Petrosani, Cluj-Napoca
Contact:

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by bodea.silviu »

@Minu ...tu astepti masina din septembrie ...da eu ce sa mai zic!! ...comanda a fost data in 24 iunie pt un pro_ceed ...pe 18 septembrie am fost anuntzat ca mi„a sosit seria ....pe 21 septembrie am achitat integral masina ...si nici pana in ziua de astazi nu m„au sunat sa o ridic :( ...de fiecare data cand sun imi zic tot felu de motive ...ultimu telefon care a fost luni, mi„au zis ca au refuzat un lot mare de masini deoarece cei din zilina le„au trimis modelele fara FL ...sper sa nu ai ghinionul meu si sa„ti vina masina cat mai repede ...masina comandata un pro_ceed cassa white 1.4 best plus optionale
Kia Pro_Cee`d FL 1.4 Cassa White Best+Optionale -comanda 24 iunie -serie 18 septembrie -ridicata ...??...

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by Minu »

Imi pare rau pentru tine,sa speram ca noi nu o sa avem "ghinionul" tau,ca daca imi fac asa ceva ma supar si ma duc in Germania si imi iau un Astra GTC 1.9 CDTI sport si termin toata povestea :roll:
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

Post Reply

Return to “Generalităţi”