Lista asteptare masina

Tombi200
Posts: 5
Joined: 06 Jul 2019, 01:23
Auto: Kia Ceed, 1.0 T-GDI
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by Tombi200 »

Dintre cei cu comanda in luna mai, a primit cineva vre-o veste?

Sau Nu
Posts: 40
Joined: 24 May 2019, 14:06
Auto: Ceed SW 1.4TGDI
Location: Alba Iulia

Re: Lista asteptare masina

Post by Sau Nu »

Ultima veste am primit-o la sfarsitul lunii iulie prin 29 parca, data probabila de fabricare 16 august cu livrare spre sfarsitul lunii.

User avatar
Filologul
Posts: 23
Joined: 09 Sep 2018, 18:35
Auto: Proceed GT 1.6 T-GDI 7DCT
Location: Bucharest

Re: Lista asteptare masina

Post by Filologul »

Pe mine m-a sunat luni dealerul, mi-a spus că mașina e deja în București, în curtea reprezentanței chiar. Azi am plătit diferența și plăcuțele roșii, mâine merg să o ridic. Comanda dată pe 15 mai, dată începerii producției 1 iulie. A fost o surpriză destul de mare, având în vedere că pe contract scrie că termenul de producție este de 60 de zile de la dată începerii producției. :)

bogdan_cj
Posts: 72
Joined: 08 Jul 2019, 07:05
Auto: Kia Ceed SW
Location: Cluj-Napoca

Re: Lista asteptare masina

Post by bogdan_cj »

E prima mea postare in comunitatea Kia. Dupa multi ani de Dacia am hotarat sa trec in lumea Kia.

Am comandat si eu azi la Premium Cars Cluj, Kia Ceed SW 1,4 t-gdi Star cu ceva optionale (faruri cu led, climatronic, oglinda electrocrom, senzor ploaie, scaune/volan incalzit, radio 8 inch, oglinzi pliabile, camera mers inapoi si senzori de parcare spate).

Termen de livrare luna octombrie.

Nadstrif
Posts: 26
Joined: 27 Apr 2019, 18:47
Auto: Kia Ceed 2019 1.4 T-GDI
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by Nadstrif »

Filologul wrote: 07 Aug 2019, 16:51 Pe mine m-a sunat luni dealerul, mi-a spus că mașina e deja în București, în curtea reprezentanței chiar. Azi am plătit diferența și plăcuțele roșii, mâine merg să o ridic. Comanda dată pe 15 mai, dată începerii producției 1 iulie. A fost o surpriză destul de mare, având în vedere că pe contract scrie că termenul de producție este de 60 de zile de la dată începerii producției. :)
Vrei sa zici ca nu stiai ca a fost fabricata si n-ai primit nici seria de sasiu pana sa afli vestea asta? :))

User avatar
Filologul
Posts: 23
Joined: 09 Sep 2018, 18:35
Auto: Proceed GT 1.6 T-GDI 7DCT
Location: Bucharest

Re: Lista asteptare masina

Post by Filologul »

Nu am știut nimic până lunea asta.

Îl sunasem pe dealer pe data de 5 iulie să îl întreb de noile dotări ale modelelor MY20, iar el mi-a zis atunci (fără să îl întreb eu nimic) că nu are nicio veste despre mașina mea. Vineri (adică pe 2 august) voiam să îl sun, dar am zis să aștept să se facă o lună de la ultimul apel, că oricum venea weekendul. Luni (pe 5 august) trebuia deci să-l sun, dar până să apuc eu, m-a sunat el pe mine cu vestea cea bună. Am rezolvat marți și miercuri cu plata diferenței, cu plata numerelor roșii, iar azi mă duc să iau mașina, în 30 de minute plec spre reprezentanță.

Nadstrif
Posts: 26
Joined: 27 Apr 2019, 18:47
Auto: Kia Ceed 2019 1.4 T-GDI
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by Nadstrif »

Super! Sa o stapanesti sanatos si la cat mai putine incidente :D

raul_alessio
Posts: 51
Joined: 23 Apr 2019, 00:24
Auto: Kia Ceed
Location: Bucharest

Re: Lista asteptare masina

Post by raul_alessio »

bogdan_cj wrote: 07 Aug 2019, 18:03 E prima mea postare in comunitatea Kia. Dupa multi ani de Dacia am hotarat sa trec in lumea Kia.

Am comandat si eu azi la Premium Cars Cluj, Kia Ceed SW 1,4 t-gdi Star cu ceva optionale (faruri cu led, climatronic, oglinda electrocrom, senzor ploaie, scaune/volan incalzit, radio 8 inch, oglinzi pliabile, camera mers inapoi si senzori de parcare spate).

Termen de livrare luna octombrie.
Suna bine! Cat a costat?

bogdan_cj
Posts: 72
Joined: 08 Jul 2019, 07:05
Auto: Kia Ceed SW
Location: Cluj-Napoca

Re: Lista asteptare masina

Post by bogdan_cj »

Masina a costat 20.500 fara rabla. Daca va fi rabla va fi mai ieftin. Nu am reusit sa obtin ceva discout in plus fata de cei 1500 standard, doar oglinzile pliabile, presuri de cauciuc si pachetul legislativ.

andrei1271984
Posts: 963
Joined: 06 Nov 2016, 15:17
Auto: Sportage 1.6 T-GDI 6MT GT-Line
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by andrei1271984 »

tocmai ce am vazut la stiri ca au dat drumul la Rabla, 20000 de romani fericiti :lol: =D>
Kia Sportage 2021 1.6 T-GDI 6MT GT-LINE

EX : Kia Sportage 2016 1.6 GDI Classic +

Nadstrif
Posts: 26
Joined: 27 Apr 2019, 18:47
Auto: Kia Ceed 2019 1.4 T-GDI
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by Nadstrif »

Am vesti noi legate de comanda mea, Kia Ceed GT-LINE 1.4 t-gdi. Semnare contract pe 7 mai, estimare de intrare in productie 29-30 August...si livrarea 21 de zile, dar am presimtirea ca vor fi mai multe (adio voucher rabla). Voi ati mai primit vesti? :(

Tombi200
Posts: 5
Joined: 06 Jul 2019, 01:23
Auto: Kia Ceed, 1.0 T-GDI
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by Tombi200 »

Momentan nu, am vorbit cu dealerul si mi-a zis in jur de 20-25 august posibil sa primim ceva vesti.

User avatar
Cibi
Posts: 126
Joined: 03 Nov 2008, 23:23
Auto: Proceed 1.4 T-GDi 7DCT 2019
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by Cibi »

Comanda data pe 14 mai, am ridicat masina pe 1 august. A doua zi am plecat in concediu si am facut deja 1600km. Incerc sa fac si un jurnal de bord :)
ProCeed 1.4 T-GDi / 7DCT / 2019
Image

Sau Nu
Posts: 40
Joined: 24 May 2019, 14:06
Auto: Ceed SW 1.4TGDI
Location: Alba Iulia

Re: Lista asteptare masina

Post by Sau Nu »

Salutare
Vesti bune, am vorbit cu consilierul in vanzari, masina e fabricata se asteapta un transport pentru Curtici; ulterior vor mai fi intre 5 si 10 zile de asteptare sa ajunga masina la dealer.
Comanda data in 24 mai, Ceed SW 1.4 TGDI.
Sa auzim numai de bine.

User avatar
bzc313
Posts: 48
Joined: 13 Aug 2019, 21:44
Auto: CEED CD 1.4MPI
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by bzc313 »

Salut! Bine v-am găsit!
Astăzi am semnat contractul pentru un CEED 1.4 GSL 6MT Active BEST, care se află în producție și am primit termen de livrare 30-45 zile.
The power to surprise.

Post Reply

Return to “Generalităţi”