Lista asteptare masina

Nadstrif
Posts: 26
Joined: 27 Apr 2019, 18:47
Auto: Kia Ceed 2019 1.4 T-GDI
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by Nadstrif »

Tot ceed sw ai comandat? Ca observ ca masinile punctuale de acum sunt in versiunea sw...

dumit
Posts: 17
Joined: 29 Jan 2018, 19:03
Auto: Kia ceed
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by dumit »

Nadstrif wrote:Tot ceed sw ai comandat? Ca observ ca masinile punctuale de acum sunt in versiunea sw...
Ceed stile 1.4 GDI cu opționale de 4000 E

Trimis de pe al meu ONEPLUS A5000 folosind Tapatalk


Coroama Daniel
Posts: 41
Joined: 25 Mar 2019, 13:38
Auto: Kia Ceed Sw
Location: Timisoara

Re: Lista asteptare masina

Post by Coroama Daniel »

Da cred ca sw-urile sunt pe val. Azi am primit de la dealer confirmarea de la fabrica ca pe 30 mai intra in productie ceed sw gsl-ul comandat pe 25 martie 2019.

Sent from my TA-1054 using Tapatalk


that.gannicus
Posts: 23
Joined: 15 Jan 2019, 17:30
Auto: Romania
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by that.gannicus »

Ceed-ul comandat de mine este la Curtici si e gata de transport catre Bucuresti, pana la sfarsitul saptamanii ajunge :D. Am comandat-o la inceputul lui martie, 1.4T-GDI Gt-Line.

mbunea
Posts: 26
Joined: 17 Mar 2019, 15:09
Auto: KIA CEED 1.4 T-GDI
Location: Buzau

Re: Lista asteptare masina

Post by mbunea »

Aveti idee daca exista vreo posibilitate de a se scurta timpul de la livrarea masinii la inmanarea CIV? Dealerul mi-a spus ca dureaza 2 saptamani si nu are cum urgenta.

bluemrr
Posts: 12
Joined: 28 May 2019, 11:13
Auto: Kia Proceed GT
Location: Timisoara

Re: Lista asteptare masina

Post by bluemrr »

Salutare,

Sunt in asteptare pentru un proceed GT, comandat in 22 martie de la reprezentanta din Timisoara. Inca nu am informatii despre intrarea in productie. Rabdare, rabdare .. :)

crististn
Posts: 21
Joined: 09 Apr 2019, 23:39
Auto: KIA Ceed GT
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by crististn »

Salut, nu stiu care e diferenta intre ceed si proceed din punct de vedere al timpului de asteptare, dar eu am dat comanda de un ceed GT pe data de 19 februarie cu data estimata de livrare la 1 iunie. Ieri am dat un mail la reprezentanta sa cer un update si au zis ca o sa primeasca de stire despre comanda mea intre 10 si 15 iunie.. acum nu stiu ce o sa imi zica dar ma astept sa ma mai intarzie. Spor la asteptat! :))

Coroama Daniel
Posts: 41
Joined: 25 Mar 2019, 13:38
Auto: Kia Ceed Sw
Location: Timisoara

Re: Lista asteptare masina

Post by Coroama Daniel »

bluemrr wrote:Salutare,

Sunt in asteptare pentru un proceed GT, comandat in 22 martie de la reprezentanta din Timisoara. Inca nu am informatii despre intrarea in productie. Rabdare, rabdare .. :)
Cei de la Autolevanto sunt seriosi mai ales Sorin Dancanet e de incredere , te anunta el cand are stire de la fabrica


Sent from my TA-1054 using Tapatalk


Coroama Daniel
Posts: 41
Joined: 25 Mar 2019, 13:38
Auto: Kia Ceed Sw
Location: Timisoara

Re: Lista asteptare masina

Post by Coroama Daniel »

Coroama Daniel wrote: 28 May 2019, 11:30
bluemrr wrote:Salutare,

Sunt in asteptare pentru un proceed GT, comandat in 22 martie de la reprezentanta din Timisoara. Inca nu am informatii despre intrarea in productie. Rabdare, rabdare .. :)
Cei de la Silver Motors Timisoara sunt seriosi mai ales Sorin Dancanet e de incredere , te anunta el cand are stire de la fabrica


Sent from my TA-1054 using Tapatalk

bluemrr
Posts: 12
Joined: 28 May 2019, 11:13
Auto: Kia Proceed GT
Location: Timisoara

Re: Lista asteptare masina

Post by bluemrr »

Salutare,

Sunt foarte multumit de cei de la Silver Motors. Ca si update, masina urmeaza sa fie produsa pe data de 14 iunie. :D

geo.mircea
Posts: 43
Joined: 08 Jun 2019, 08:53
Auto: Kia ceed 1.4 tgdi star
Location: Reşiţa

Re: Lista asteptare masina

Post by geo.mircea »

Pe bune, la ce văd aici ma cam ia cu "frezoane"
Totuşi as dori sa stiu, daca se poate si stie cineva, cât de serioşi sunt cei de la Silver Motors Timişoara.
Vă multumesc

OmuNegru
Posts: 19
Joined: 20 Feb 2019, 12:26
Auto: Ceed 7DCT GTLine 2019
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by OmuNegru »

Comanda pt KIA Ceed 1.4 T-GDI 7DCT GT-Line facuta pe 15.02.2019, fabricata pe 21.05.2019 (era programata pt. luna aprilie in contract) si ridicata ieri 07.06.2019 de la IMG Jilava. Din ce am inteles s-a marit si timpul de livrare (dupa fabricatie si plata integrala) din cauza unor restrictii de tonaj pe Valea Oltului.

geo.mircea
Posts: 43
Joined: 08 Jun 2019, 08:53
Auto: Kia ceed 1.4 tgdi star
Location: Reşiţa

Re: Lista asteptare masina

Post by geo.mircea »

Pai comanda plasata in 15 aprile ,luna de comanda 01.06.2019 si livrarea oe când? August? Septembrie?
Pai de la zilina până la curtici sunt 574 de km jur ma duc cu trenul după ea

yso
Posts: 236
Joined: 18 Jan 2019, 10:56
Auto: --
Location: --

Re: Lista asteptare masina

Post by yso »

@ geo.mircea Cam 3-4 luni de regula.
Depinde si de noroc. Era un coleg pe aici care facuse comanda in martie si i-a venit masina in mai.
A mea a fost comandata in ianuarie si a fost fabricata abia pe 10 mai.

Comenzile se trimit la fabrica la sfarsitul lunii si apoi depinde de fabrica cand o baga pe banda. Depinde si de optionale.
Dupa ce s-a fabricat, termenul e de 14-20 de zile ca sa ajunga in tara dar poate sa vina si mai repede. Apoi inca o saptamana pana la dealer. Aici depinde de transportator.

flipper
Posts: 8
Joined: 22 Apr 2019, 19:30
Auto: Kia
Location: Cluj-Napoca

Re: Lista asteptare masina

Post by flipper »

Comanda plasata pe 23 aprilie 2019, Kia Ceed SW 1.4 T-GDi 7DCT, Star + optionale, am fost anuntat de dealer ca a primit de la fabrica data estimativa de fabricare pe 20 iunie. Dealerul mi-a spus ca nadajduieste ca masina sa ajunga la Cluj pana in 30 iunie.
De mentionat ca am platit integral (poate influenteaza cu ceva la producere/livrare).

Post Reply

Return to “Generalităţi”