Jante Exotice oferta!!!

Forum rules
1. Postarea în regim „bazar” (bunuri personale: "vând 4 capace", "am 10 pixuri de la mama din America, vând 9 din ele, etc.) este neîngrădită membrilor activi, orice altă situaţie necesitând acordul adminilor.
2. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
3. Offtopicul este interzis
4. „Ridicarea” anunţurilor prin posturi seci gen „up”, „valabil”, „nu vrea nimeni” se interzice.
5. Orice activităţi care aduc atingere legilor în vigoare sunt interzise.

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică ( clubkia@clubkia.ro)
scraachmyback
scraachu'
Posts: 734
Joined: 22 Nov 2008, 21:12
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Jante Exotice oferta!!!

Post by scraachmyback »

Salut colegi...vin cu o noua oferta obtinuta la 4tuning show :P


http://www.luxrims.com este o firma noua de jante foarte interesante si cu un discount pe masura :D

In urma discutiilor cu domnul Byro Zoltan, fondatorul acestei companii, am ajuns la o intelegere pentru colegii din clubkia...

30 % discount pentru orice model de jante...dar inainte trebuie sunat si vorbit despre ce model si tip de janta si neaparat specificat k faceti parte din clubkia ;)

mai revin cu detalii pt k acum sunt la work si nu mai pot sa scriu...:(

Bafta!!!

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by ady85btz »

suna bine,sa mai revii cu detalii
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by ady85btz »

m-am uitat pe oferta si am vazut unele marfa in lista la PDW (Prestige Sport) si pentru 15" am vazut 3 preturi : 54,25 ; 55,8 si 78,12 ! am 2 intrebari : la preturile astea se adauga discountul de 30%? pentru cee'd care sunt bune 6X15, 6.5X15, 7X15?
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

scraachmyback
scraachu'
Posts: 734
Joined: 22 Nov 2008, 21:12
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by scraachmyback »

salut adi....man in legatura cu preturile....trebuie cel mai bine sa suni acolo...k nici eu nu stiu prea multe...si in legatura cu discountul ... mai am de clarificat una alta...dupa paste o sa va dau toate informatiile in legatura cu discountul pentru toate preturile...el mi-a zis 30% pt orice produs dar nu am avut timp sa punem in discutie si daca bucata costa 50 euro o sa avem tot 30%....oricum eu zic k la 50euro bucata e ieftinache....dar sa vedem ce obtin ....raspuns final saptamana viitoare...

multumesc si sa pastetzi fericiti :D

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by ady85btz »

ok mister, roger :D
te rog saptamana viitoare sa vi cu mai multe detalii ca ma intereseaza :oops:
danche :D
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

titisor
Posts: 144
Joined: 02 May 2008, 00:24
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by titisor »

Foarte interesant . Chiar eram in cautare de niste jante mai low buget ( e criza ) .Cred ca o sa ii dau un mail domnului Zoltan zilele astea .Poate lucreaza si lunea ca la el au trecut sarbatorile. :D
KIA CEE`D 1.4 LX BEST KOMPASS BLUE
ODO 15000+ Km
BV 29 TCC

Kellz

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by Kellz »

mmmm sunt curios, ce inseamna garantie pe viata la jante ? sau garantia aia de 2 ani.
ce acopera ? ca banuiesc ca pe gropile din romanica ti se deformeaza janta foarte usor....

ciprian75

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by ciprian75 »

Ce atitudine de *******,****** cei drept....eu i-as face astuia plangere pt inselaciune!toate modelele jantelor (M)OZ-a se vedea denumirea sunt facke-uri ordinare!!!modele consacrate de la BORBET,BBC,OZ.......

avem dreptul de a ne selecta clientii! zau?? ,noi de ce nu am avea dreptul sa-i facem plangere penala pt inselatorie?

la 2 milioane de euro are cristale zvarovski de 60 euro bucata(ca alea pt toata lumea)???BLING,BLING, dar cat de prost poti sa fii sa crezi tot ce are nesimtitul ala postat pe site-ul ala facut cu 20 de euro....ca e penal si ala!

ptiu,chiar e romania tara tuturor posibilitatilor....

tipitip: warn pentru insultă şi calomnie

bumblebee
Posts: 720
Joined: 03 Dec 2008, 17:28
Auto:

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by bumblebee »

Haha!
Ce kitchuri fake.
MOZ. Lol! Scris cu acelasi font ca originalul OZ.

Au certificari TUV o laie! Cine isi monteaza asa ceva o face pe riscul lui.

Ne rezervam dreptul de a selecta clientela - a BIG LOL!

Oricum, modul de comanda (paypal) si siteul mi se par o teapa ordinara.

LUXRIMS TEAPA

tipiptip: warn pentru calomnie
Kia Cee'd 1.4 best

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by ady85btz »

o sa vb cu el patron :lol: saptamana viitoare sa vad cum se procedeaza cu livrarea,comanda,garantia,plata,etc
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

bumblebee
Posts: 720
Joined: 03 Dec 2008, 17:28
Auto:

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by bumblebee »

Pai scrie la 'contact' :D

Comezile individuale se achita in avans doar 50% din valoarea setului cu Ordin de Plata.

Detalii firma :
S.C IoliMex.S.R.L.
537027 Bradesti, sat Tarnovita nr. 1/C jud. Harghita - RO
NRCJ19/1458/1992 CUI : RO3129701

Cod IBAN : RO85 BRMA 0211 0269 5150 0000
BANCA ROMANEASCA
Swift : BRMAROBU

Daca are cineva posibilitatea sa verificele datele astea.
Mie imi miroase a mare teapa.
Kia Cee'd 1.4 best

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by ady85btz »

daca e serioasa firma trebuie sa dea o garantie pentru banii trimisi in avans,altfel....
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

catalin1984

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by catalin1984 »

Conform RECOM (baza de date pe internet a registrului comertului) zice urmatoarele:

Image

Deci firma este functionala.

Daca produsele sunt contrafacute, puteti merge cu factura finala la OPC si faceti reclamatie. O vor luat in serios, va garantez asta pentru ca legile s-au mai inasprit in domeniul protectiei consumatorului in ultima vreme.

Mare grija, orice proforma contine urmatoarele:

Data, Stampila, Numar de factura proforma. Mare grija in momentul livrarii marfii sa aveti factura in original, nu copie, nu pe mail, nu scanata nu nimic! Factura in original e singura valabila in cazul in care vreti sa dati firma in judecata sau o reclamati la OPC.

Sper ca v-am lamurit

scraachmyback
scraachu'
Posts: 734
Joined: 22 Nov 2008, 21:12
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by scraachmyback »

ciprian75 - nu inteleg kre e treaba(ai grija cum vorbesti)...daca nu-ti convine fa reclamatie...nu jigni o persoana pe care nu o cunosti eu am vorbit personal cu fundatorul firmei si mi sa parut un om foarte de treaba...ti-a facut el ceva? te-a suparat cu ceva?...nu mai arunca cuvinte inainte sa stii despre ce e vorba...fake sau nu, o sa vedem saptamana viitoare, o sa ajung in Harghita sa vbim face to face toate conditiile si atunci o sa discutam toate lucrurile astea.

P.S. - valabil si pt bumblebee...nu mai arunca cuvinte inainte ...am fost la 4 tuning ..i-am vazut acolo cu unele din modelele de pe site...si cu o masina de 260mii de euro cu jante de la ei...masina nu e importanta cat sunt jantele ...

daca stiti sigur k SUNT TZEAPA...vreau sa-mi demonstrati k sa nu ma mai zbat atat sa ajung la ei si sa pierd timpul de pomana
Pe mine personal ma incanta idea de CUSTOM MADE pentru jante...asa k sunt interesat...as vrea sa am niste jante unice in lume.

ciprian75

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by ciprian75 »

Poate am fost un pic prea "dur" in limbaj dar in esenta am avut dreptate.
Incepand de la site care seamana cu unul xxx ieftin (cu afroamericanca aia despuiata, sa nu zic negresa :p) continuand cu "garantia pe viata" la jante de 100 euro bucata !!!! hahaha cei mai tari in domeniu nu sunt nici pe jumatate atat de infatuati si ajungand si la acel "drept de a selecta clientela" toate astea suna extrem de bizar ca sa nu spun suspect.
Daca sunt atat de originali si fac unicate, de ce nu le-au dat nume italiene de ex. si au adoptat solutii clasice de a insela masele de ex. jante (M)OZ, mai clar decat asta ce mai vrei ?????
Iar ************** cu cravata lui galbena are te rog sa ma ierti "**********" nu seamana nici pe departe cu un profesionist in domeniu.
Fiecare din voi a intrat cred pe un site profesionist in domeniu si a avut posibiliatea sa constate cum abordeaza altii problema.
Ca sa nu mai spun ca nici nu stim unde sunt produse(de ex China ???) precum si alte detalii.
Din cate am vazut pe site certificarea exista doar pentru Asanti adica jantele de 1 mil sau nu mai stiu cat bucata ......
Trageti voi concluziile .......

PS
Si din cate stiu, limbajul gen mirc e interzis

tipitip: warn pentru insultă

Locked

Return to “Bazar”