vreau sa cumpar o kia cee'd

Forum rules
1. Postarea în regim „bazar” (bunuri personale: "vând 4 capace", "am 10 pixuri de la mama din America, vând 9 din ele, etc.) este neîngrădită membrilor activi, orice altă situaţie necesitând acordul adminilor.
2. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
3. Offtopicul este interzis
4. „Ridicarea” anunţurilor prin posturi seci gen „up”, „valabil”, „nu vrea nimeni” se interzice.
5. Orice activităţi care aduc atingere legilor în vigoare sunt interzise.

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică ( clubkia@clubkia.ro)
mrs
JUCATORUL
Posts: 524
Joined: 25 Oct 2008, 15:53
Auto: kia ceed 1.4 benzina+gpl(brc)
Location: bucuresti

Re: vreau sa cumpar o kia cee'd

Post by mrs »

@LIA (am facut nenumarate plecari din rampa, cu frana de mana, dar din panta nicodata.)
Cred ca pleaca singura. :D
kia ceed 1.4 best pewter beige 14oct.2008 GPLodo 230000km +kia ceed gt line 1.6crdi 2017 97000km

Dannyboy
Posts: 974
Joined: 07 Feb 2009, 16:03
Auto: Hyundai i30 1,6 CRDI
Location: Bucuresti
Contact:

Re: vreau sa cumpar o kia cee'd

Post by Dannyboy »

N-ar fi fost mai bine (pentru Lia) sa spui chestia asta dupa ce ia carnetul? Sau ar fi fost mai bine inainte sa-si ia masina? In spiritul ClubKia as fi zis ca trebuie sa ne sustinem colegii. E bine sa ne amintim cum ne-am simtit fiecare in timpul examinarii.
Lia, ramane cum am zis mai sus! Bafta maxima!
Viața e ca un tren. Cel mai bine e la vagonul-restaurant.

bosch
Posts: 621
Joined: 23 Jun 2007, 22:29
Auto: Cee`d, 1.6 GSL, vCity
Location: Iasi
Contact:

Re: vreau sa cumpar o kia cee'd

Post by bosch »

Bafta Lia ! Sigur te vei descurca si vei conduce o minunatie de masina...

Trebuie doar sa iti doresti !
Mult succes !!!!! =D> =D> =D>
KIA CEE'D 1.4 GSL, KOMPASS BLUE -comanda 4.08.2007 / seria 15.10.2007 / LIVRARE 12.11.2007 R.I.P.
KIA CEE`D 1.6 GSL, CASSA WHITE

mrs
JUCATORUL
Posts: 524
Joined: 25 Oct 2008, 15:53
Auto: kia ceed 1.4 benzina+gpl(brc)
Location: bucuresti

Re: vreau sa cumpar o kia cee'd

Post by mrs »

@Dannyboy.
Nu am vrut sa supar pe nimeni :oops: :oops: ...............cer scuze si ii urez mult succes.
kia ceed 1.4 best pewter beige 14oct.2008 GPLodo 230000km +kia ceed gt line 1.6crdi 2017 97000km

Dannyboy
Posts: 974
Joined: 07 Feb 2009, 16:03
Auto: Hyundai i30 1,6 CRDI
Location: Bucuresti
Contact:

Re: vreau sa cumpar o kia cee'd

Post by Dannyboy »

Ideea e sa ne sustinem colegii de forum. Nu am KIA, dar am dorit sa fac parte din acest spatiu pentru ca am cunoscut (si aici) niste oameni deosebiti care au castigat respectul meu. Asa ca: Lia, mergi inainte!
Viața e ca un tren. Cel mai bine e la vagonul-restaurant.

Lia
Posts: 20
Joined: 03 Jun 2011, 20:34
Auto:

Re: vreau sa cumpar o kia cee'd

Post by Lia »

Xtremeboy wrote:
Lia wrote: vreau sa conduc, nu sa tin carnetul auto in dulap...
1. unii dintre oameni ... cand vad o dacie ... li se taie...(de parca n-ar fi si aia tot masina)

## repet, aceasta a fost reactia explicita a politistilor, nu a mea.

2. vrei sa conduci? invata sa conduci dacia si vei sti sa conduci orice masina ... sau mai ai o varianta ... invata sa conduci straina si vei suporta consecintele (si nu detaliez "consecintele" ... fiecare este indreptatit sa inteleaga ce doreste)

## exact in acesti termeni am judecat si eu. nu stiu care sunt consecintele invatatului pe o masina straina, dar nu am avut nicio greata sa invat pe dacia veche.

3. nu ne-am nascut toti in straine ...

## well, asta este o apreciere cu un pic de iz nationalist... nimic rau in asta! vreau sa spun ca, la modul practic, e mai putin relevant in ce te-ai nascut si in ce nu.

4. dacia este masina ideala pentru invatat a conduce ... daca ai putin skill

##eu m-am adaptat foarte bine cu dacia. poate doar virajele mi-au dat ceva transpiratii, caci nu sunt sora lui nicu vlad:) dar nu m-am plans.

si Lia ... eu zic sa te mai gandesti la cum vei vrea sa fii pe viitor (din punct de vedere al condusului unei masini)
##cred ca nu m-am facut bine inteleasa: nu eu am obiectii legate de dacia. ci politistii stramba din nas si se urca enervati la examen, ca n-au aer conditionat, ca daca se rupe rabla sub ei, etc. despre ACEST HANDICAP era vorba!

Lia
Posts: 20
Joined: 03 Jun 2011, 20:34
Auto:

Re: vreau sa cumpar o kia cee'd

Post by Lia »

Nu am vrut sa supar pe nimeni :oops: :oops: ...............cer scuze si ii urez mult succes.[/quote]

nu m-am suparat:)

@dannyboy &
@bosch
Thank u, gentlemen :)

Post Reply

Return to “Bazar”