Cheie foldabila

Forum rules
1. Postarea în regim „bazar” (bunuri personale: "vând 4 capace", "am 10 pixuri de la mama din America, vând 9 din ele, etc.) este neîngrădită membrilor activi, orice altă situaţie necesitând acordul adminilor.
2. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
3. Offtopicul este interzis
4. „Ridicarea” anunţurilor prin posturi seci gen „up”, „valabil”, „nu vrea nimeni” se interzice.
5. Orice activităţi care aduc atingere legilor în vigoare sunt interzise.

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică ( clubkia@clubkia.ro)
ddirectorul
Posts: 226
Joined: 22 Oct 2008, 08:09
Auto:
Location: Husi --> Vaslui
Contact:

Re: Cheie foldabila

Post by ddirectorul »

DA. Aia e ceea ce ma intereseaza. Dupa cum am vazut in link-ul ala pe care l-ai pus u acolo scrie ca sunt universale.
Nu vad de ce nu s-ar potrivi si la cee'd. Daca poti fa o intrebare alora de acolo, daca n u zimi ca fac eu.
Daca as fi singurul cumparator la ce pret ar ajunge? in lei ?
Am vazut ca e alarma cu totul si nu cred ca ar ajunge mai mult decat o alarma mai buna la noi in tara.....
A.R.

Bafta
cee'd sw 1.4 GSL BEST-black pearl + opt + stiker + cheie briceag
ODO 151000 +
VS-04-ASF
http://picasaweb.google.com/ddirectorul ... birx4e6sQE#

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5235
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: Cheie foldabila

Post by Nesta3 »

iti spune fratele tau sigur:NU se potriveste la ceed :( ...si eu m-am "ambalat" la fel k tine si n-a iesit nmk....
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

ddirectorul
Posts: 226
Joined: 22 Oct 2008, 08:09
Auto:
Location: Husi --> Vaslui
Contact:

Re: Cheie foldabila

Post by ddirectorul »

Adik.... Ai cumparat si nu merge? Sau de ce zici ca NU. In prezentarea facuta pe site-ul ala scrie clar ca functioneaza la orice masina care are inchidere centralizata din fabrica.
cee'd sw 1.4 GSL BEST-black pearl + opt + stiker + cheie briceag
ODO 151000 +
VS-04-ASF
http://picasaweb.google.com/ddirectorul ... birx4e6sQE#

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5235
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: Cheie foldabila

Post by Nesta3 »

am vb cu omu la telefon si mi-a zis sigur k nu merge...mi-a explicat ceva in leg cu keile,adk ale noastre sunt mai moderne sau ceva de genul...ai vazut k precizeaza k e facuta in china... #-o
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

ddirectorul
Posts: 226
Joined: 22 Oct 2008, 08:09
Auto:
Location: Husi --> Vaslui
Contact:

Re: Cheie foldabila

Post by ddirectorul »

Man.. nu stiu daca ceea ce zice el e adevarat. Orice model de alarma se monteaza pe orice masina. Eu am montat acelasi model de alarma care l-am avut pe dacie pe loganu lu tata si pe cee'd.
Au functionat perfect. Mai putin asta de pe cee'd la care deja mi s-a bulit o telecomanda.:(
Uita-te si aici : http://shop.ebay.com/items/__Key-Alarm- ... m104.l1198

La nici un model nu specifica ca merge pe aia si pe ailalta nu...
cee'd sw 1.4 GSL BEST-black pearl + opt + stiker + cheie briceag
ODO 151000 +
VS-04-ASF
http://picasaweb.google.com/ddirectorul ... birx4e6sQE#

boty
Posts: 62
Joined: 20 Apr 2008, 10:34
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Cheie foldabila

Post by boty »

Aici este o greseala. Ai vorbit cu mine la telefon despre cheia care este pusa in vanzare iar colegul vorbeste despre o alarma cu cheie foldabila care poate fi adaptata orcarui tip de masina vezi linkul ultimului mesaj al meu.
Alarma este universala sunt deacord cu tine, practic alarma este alarma nu poate diferi de alte alarme dar cheia, lama cheii nu mai este universala, mai mult eu am spus ca este posibil, asa cum cunosc eu coreenii ca alarma sa se monteze cu mufe plug and play si asta pentru ca instalatiile electrice la masinile coreene sunt aproape identice, asta presupune identificarea firelor deoarece ei nu le documenteaza. si am mai spus ca trebuie tradus manualul operatiune care nu costa putin. Daca insisti tie ti-o aduc la pretul de 200 USD (6 mil.) si te ocupi de manual si montaj adica sa deslusesti singur cum se monteaza, altfel lasa-ma sa fac cercetari si sa fac un pret care sa-mi acopere cheltuielile. Oricum tu o sa ai un pret promotional pentru ca esti cu adevarat interesat.
Pentru cei interesati Cee'D nu exista pentru coreeni. Cee'd este o masina exclusiv pentru piata Europeana.
SORENTO 2,5 CRDI EX AT 170CP

ddirectorul
Posts: 226
Joined: 22 Oct 2008, 08:09
Auto:
Location: Husi --> Vaslui
Contact:

Re: Cheie foldabila

Post by ddirectorul »

Fratioare de ce iti trebuie manual de montaj.........? Este imposibil ca acel sistem sa vina fara SCHEMA DE MONTAJ
Am cumparat in viata asta cele mai mari porcarii si tot am gasit scheme de montaj... Eu xcum am montat destul de multe alarme la viata mea :P si nu vad ce ar fi asa greu.. Singura problema de care te poti lovi e sa dai gres cu firele de la inchiderea centralizata, ca in rest o alimentare si o masa...

Xcum...daca ai unde sa te interesezi........ eu mai pot astepta.

Iti multumesc anticipat pentru raspunsurile pe care le voi primi de la tine si astept .........

Sa ne fie bine..
cee'd sw 1.4 GSL BEST-black pearl + opt + stiker + cheie briceag
ODO 151000 +
VS-04-ASF
http://picasaweb.google.com/ddirectorul ... birx4e6sQE#

ddirectorul
Posts: 226
Joined: 22 Oct 2008, 08:09
Auto:
Location: Husi --> Vaslui
Contact:

Re: Cheie foldabila

Post by ddirectorul »

Apropo ... am vazut ca pe site-ul ala apare si cee'd la un capitol ( cam putine accesorii ce'i drept, da apare). Si inca ceva : daca site-ul este in engleza, de ce nu ar fi si instructiunile pentru produse tot in engleza??
cee'd sw 1.4 GSL BEST-black pearl + opt + stiker + cheie briceag
ODO 151000 +
VS-04-ASF
http://picasaweb.google.com/ddirectorul ... birx4e6sQE#

nicolesco
membru geamgiu
Posts: 32
Joined: 29 Apr 2009, 23:53
Auto:

Re: Cheie foldabila

Post by nicolesco »

am vazut ca unii useri au montat pe ceed cheie foldabila....si folosesc si butoanele de pe ea...deoarece au montat un modul care actioneaza inchiderea centralizata.

de ce nu folositi acelasi produs?
ionik's husband

ddirectorul
Posts: 226
Joined: 22 Oct 2008, 08:09
Auto:
Location: Husi --> Vaslui
Contact:

Re: Cheie foldabila

Post by ddirectorul »

@nicolesco : eu as fi vrut no alarma cu cheie briceag ( nu doar inchidere centralizata )
@boty, si altii interesati : raspunsul la emailul care l-am trimis aseara

Hello Cristi,

Thanks for your inquiry. The ESI EDS300 are only compatible with certain
models, unfortunately the Ceed is not one of them.


If you need anything else please let us know.


Have a good day.

--
Best Regards,

James
AutoXclusive.com
KoreanAutoImports.com
SherwoodAutomotive.com
CustomSorento.com
ExoticEmblems.com
SaturnStyling.com
Tel: 1-866-767-3686
Fax: 623-925-5641


Din pacate nu merge si la masinutele noastre :( :(
cee'd sw 1.4 GSL BEST-black pearl + opt + stiker + cheie briceag
ODO 151000 +
VS-04-ASF
http://picasaweb.google.com/ddirectorul ... birx4e6sQE#

nicolesco
membru geamgiu
Posts: 32
Joined: 29 Apr 2009, 23:53
Auto:

Re: Cheie foldabila

Post by nicolesco »

ionik's husband

boty
Posts: 62
Joined: 20 Apr 2008, 10:34
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Cheie foldabila

Post by boty »

Fratioare trebuie sigur manual pentru ca oricat de geniu esti daca alarma se seteaza din taste te uiti la ea ca la un sul de hartie igienica pentru ca sigur nu ai facut coreeana la scoala. Repet daca te risti si crezi ca faci ceva eu te rezolv. Mai ramane sa vedem daca lamele sunt compatibile.
SORENTO 2,5 CRDI EX AT 170CP

boty
Posts: 62
Joined: 20 Apr 2008, 10:34
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Cheie foldabila

Post by boty »

Pai siteul este in engleza pentru ca este American numai ca eu le aduc direct din coreea la un pret mai bun altfel nu mai aveai nevoie de mine le luai direct de la ei.
Linkurile la pocnitorile alea chinezesti nu cred ca trebuiau puse aici parerea mea dar oricum si la acelea tot lama este problema.
SORENTO 2,5 CRDI EX AT 170CP

boty
Posts: 62
Joined: 20 Apr 2008, 10:34
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Cheie foldabila

Post by boty »

Si pentru a opri agonia celor ce cred ca aceste chei se potrivec la CEE'D va spun ca nu se potrivesc chiar deloc motivul fiind lama care la cee'd este de constructie Europeana.
SORENTO 2,5 CRDI EX AT 170CP

Post Reply

Return to “Bazar”