Jante Exotice oferta!!!

Forum rules
1. Postarea în regim „bazar” (bunuri personale: "vând 4 capace", "am 10 pixuri de la mama din America, vând 9 din ele, etc.) este neîngrădită membrilor activi, orice altă situaţie necesitând acordul adminilor.
2. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
3. Offtopicul este interzis
4. „Ridicarea” anunţurilor prin posturi seci gen „up”, „valabil”, „nu vrea nimeni” se interzice.
5. Orice activităţi care aduc atingere legilor în vigoare sunt interzise.

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică ( clubkia@clubkia.ro)
Club KIA
Posts: 79
Joined: 27 Nov 2008, 15:07
Auto:

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by Club KIA »

Haideti, va rog, sa nu ducem la nesfarsit aceasta polemica. Topicul avea odata alt scop. Poate reusim sa mai postam si ceva legat de jante, macar odata la trei pagini.
Multumesc.
Echipa tehnica Club KIA
--------------------------
Pentru carduri de membru click aici
Pentru oferte pentru membri click aici
Pentru orice informatie legata de forum clubkia@clubkia.ro!

Byro13
Posts: 1
Joined: 19 Apr 2009, 19:00
Auto:

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by Byro13 »

ciprian75 wrote:Poate am fost un pic prea "dur" in limbaj dar in esenta am avut dreptate.
Incepand de la site care seamana cu unul xxx ieftin (cu afroamericanca aia despuiata, sa nu zic negresa :p) continuand cu "garantia pe viata" la jante de 100 euro bucata !!!! hahaha cei mai tari in domeniu nu sunt nici pe jumatate atat de infatuati si ajungand si la acel "drept de a selecta clientela" toate astea suna extrem de bizar ca sa nu spun suspect.
Daca sunt atat de originali si fac unicate, de ce nu le-au dat nume italiene de ex. si au adoptat solutii clasice de a insela masele de ex. jante (M)OZ, mai clar decat asta ce mai vrei ?????
Iar ************** cu cravata lui galbena are te rog sa ma ierti "**********" nu seamana nici pe departe cu un profesionist in domeniu.
Fiecare din voi a intrat cred pe un site profesionist in domeniu si a avut posibiliatea sa constate cum abordeaza altii problema.
Ca sa nu mai spun ca nici nu stim unde sunt produse(de ex China ???) precum si alte detalii.
Din cate am vazut pe site certificarea exista doar pentru Asanti adica jantele de 1 mil sau nu mai stiu cat bucata ......
Trageti voi concluziile .......

PS
Si din cate stiu, limbajul gen mirc e interzis

tipitip: warn pentru insultă

Dl. "Ciprian75"

Sa lamurim cateva lucruri de baza:

Firma IoliMex:

I) Firma fondata in 1992, in Localitatea Odorheiu Secuiesc, de parintii mei, incepand
de la zero, ajungand astazi Lider pe Piata Condimentelor Ardelenesti.
Te invit sa verifici pe MFinante.

II) Jantele mele:
Am 6 branduri de Jante Lux in gama mea:

1) MOZ care NU are nici o legatura cu OZ, chiar daca seamana fontul.
Doar in paranteza, OZ costa in jur de 300 de euro bucuta, iar MOZ-ul meu
in jur de 5000 de euro/set. Deci hai sa nu punem in aceasi categorie.
Provin din Statele Unite, si eu le cumpar de la Partenetii mei Eccentrical
din Elvetia, cei care au fost cu mine si la 4Tuning Days 2009.

2) Lexani provin tot din State, cumpar de la Dealer din Spania. Pret mediu 2000 euro/set.
3) Asanti cumpar tot din Spania. Pret mediu 6500 euro/set.
4) Hipnotic, cumpar din State. Pret mediu 2500 euro/set.
5) PDW Prestige, brandul provinde in Australia, si fabricat in Taiwan. Sunt la preturi
accesibile, adica de la 55 de euro bucata.
6) GMP, provin de la Brescia Italia, pret mediu 500 euro/set.

Garantie pe viata inseamna garantie pe structura/rezistenta jantei,
adica si peste 10 ani daca se crapa cumva o janta PDW, iti comanda alta.
Dar daca mergi cu 300km/ora intrand intro groapa si patesti ceva, faci pe
riscul tau.

Legat de cravata mea, si cat de profesionist sunt, poate ar trebui sa
intrebi clientii mei care cumpara seturi la cateva sute de milioane,
pentru ca au incredere in mine, si credema sunt oameni "with the power."

...dar poti sa ma vezi cu cravata aia si aici la
siteul Iolimex: http://www.iolimex.com/ro/echipa.php

Iti recomand Ciprian sa nu pui in lumina proasta credibilitatea mea si a firmei
mele, construita in 10 ani de zile, pentru ca... anything is possible...you got my point?

Byro Zoltan

P.S. If you insult my Business again Ciprian, I will ***********, no question asked!

Club KIA - Warn!
Indiferent care ar fi situatia si cine ar avea dreptate nu este cazul sa amenintam ! Punctul de vedere se poate expune si intr-un mod pasnic. Avem incredere ca nu se vor mai repeta astfel de incidente!
Multumim!

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by LeCCa »

frumos raspuns, respectabil, nimic de zis =D>

dar... ultima fraza... cam strica farmecul, if u know what i mean? better edit ... :roll:
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

ciprian75

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by ciprian75 »

Sper ca nu am dat in paranoia ci doar m-am enervat pe unii care ne iau de prosti doar pentru ca suntem mai la est, aici unde informatia e mai putina si banii la fel.
Daca tot vorbim de probe Tiptip, in sistemul judiciar alaturi de probe au valoare juridica si prezumtiile adica ceea ce putem deduce dintr-un fapt general cunoscut, un rationament bazat pe anumite informatii certe si aflat la indemana oricui.
Probe: inca nu am gasit certificarea jantelor decat la cele foarte sumpe(Asanti) deci a spune ca toate jantele sunt certificate TUV, etc este o minciuna(cel putin pana la proba contrarie)
Prezumtii : 1.cine investeste cateva milioane bune pentru a face 3, 4 jante exponat cu sau fara aur masiv, diamante, etc are si bani pentru un site profesionist(eventual cu un configurator) pentru promovare adecvata, etc.
2. O firma serioasa nu se foloseste de numele altor produse deja consacrate dar si de modelul produsului in sine.
3. Incercari de a da prestanta firmei/produselor prin atitudini care nu au nici o legatura cu domeniul "ne rezervam dreptul de a ne selecta clientii"
In fine aici nu e vorba numai de banii nostri ci poate si de vietile unor oameni, ganditi-va ce s-ar putea intampla cu o janta din aia in 5 spite(destul de subtiri) pe la 150 km/h daca intalneste o groapa, in conditiile in care nu avem siguranta ca materialele din care este confectionata sunt de calitate si verificate.
Am primit warn si voi primi ban pentru ca am facut afirmatii "neprobate", dar d-ul ala "spilcuit" nu se face vinovat de niste "mici" infractiuni atunci cand lasa de inteles ca toate produsele sale sunt certificate ?
Pofta buna si aveti grija la miel :mrgreen:

ciprian75

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by ciprian75 »

Cred ca v-ati lamurit in legatura cu atitudinea de ..........(asi fi vrut sa scriu "cocalar" :mrgreen: ) citind ultima fraza pe care nici nu a avut curajul sau poate nici nu prea stie sa o scrie in romaneste.
D-ule Zoltan spuneti ca aduceti jantele din Spania, SUA, etc..., da cele de 2000+ euro setul, insa cele ieftine-PDW sunt din Taiwan se pare, care e langa...China iar unii chiar considera ca fiind parte din China, deci am avut dreptate.
Mai bine ramaneati la boiaua de ardei :twisted:
Mult succes in afaceri =D>
Din punctul meu de vedere topic closed, nu vreau flame-uri aiurea. Cine a avut de inteles a inteles.

Bafta

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by ady85btz »

@Byro13 ti-am dat un PM.astept raspuns.mersi
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

bumblebee
Posts: 720
Joined: 03 Dec 2008, 17:28
Auto:

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by bumblebee »

Este izbitor cat de mult seamana postarile lui bumblebee cu acel personaj. Si mai izbitor e faptul ca ambii sunt din Iasi.
Nu stiu de unde ai dedus ca as fi din Iasi.
In fine, nu ma mai implic in discutia asta.
Astept dovezi ale certificarilor TUV&co.
O zi buna.
Kia Cee'd 1.4 best

Kellz

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by Kellz »

si cu tot showul de aici eu inca nu am primit raspuns exact la intrebare:

Ce inseamna garantie pe viata ? La ce se aplica aceasta garantie ?

S-a scris asta:

"Garantie pe viata inseamna garantie pe structura/rezistenta jantei,
adica si peste 10 ani daca se crapa cumva o janta PDW, iti comanda alta.
Dar daca mergi cu 300km/ora intrand intro groapa si patesti ceva, faci pe
riscul tau."

Dar nu se intelege clar daca eu merg si de la gropile din romanica o janta se deformeaza, mi se schimba pe garantie ? sau trebuie doar sa plezneasca si sa nu o mai pot folosti ca sa fie schimbata ?

Edit: si daca se intampla ceva cu janta, trebuie sa o trimitem prin posta la firma ? cine va suporta toate costurile ? si cum isi va da seama domnul patron daca eu rulam cu 300 la ora sau nu cand s-a crapat ?

as dori mai multe detalii va rog legate de GARANTIA PE VIATA

User avatar
cata_ceed
Posts: 108
Joined: 23 Aug 2008, 11:32
Auto: Kia Ceed
Location: Undeva in Romania

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by cata_ceed »

oricum se vede ca nu sunt de noi jentile alea.... nu va prinde aici ... daia au si sarit altii pe aici... cum sa iti pui jenti exotice pe o masina care se vinde pentru segmentu low buget....
Posesor de Kia Ceed

User avatar
mykep
On Air
Posts: 824
Joined: 15 May 2007, 11:26
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by mykep »

sunt pe site si jante pentru low budget, eu chiar am dat un mail si astept un raspuns pentru un set de jante.
Kia Cee'd 1.4 GSL Abyss Blue, Best + Opt
BV 77 MKP
ODO 71.000 KM

bogdan-alin
F.B.I
Posts: 778
Joined: 12 Nov 2008, 22:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by bogdan-alin »

fratioare vreau sa te intreb si eu ceva...adica tu aduci din America jante de 5000 - 7000E .... jante cu diamante .. 1 kilogram de aur pe ele etc....si aduci jante din Taiwan la 55 E??

si la 4tuning intra oricine ca doar nu e Salonul Auto de la Detroid....in fiecare an sunt aceleasi masini..cu mici exceptii( vreo 5-6 noi) ... aceleasi persoane care fac drift cu masinile .. nimic nou... asta nu inseamna ca lumea are incredere in ce vinzi tu...si nu inseamna ca "ii rupi tu capu" lu ciprian ca a cumparat nu stiu cine de la tine janta de 2000 E....asa si?? Nu Cred ca a auzit nimeni de tine deci fii mai calm...

User avatar
cata_ceed
Posts: 108
Joined: 23 Aug 2008, 11:32
Auto: Kia Ceed
Location: Undeva in Romania

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by cata_ceed »

pe mine chiar nu ma coafeaza sa imi pun jenti de nu stiu cate mii de euro... ca sa o personalizez si sa spun ca conduc un kia...
Posesor de Kia Ceed

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by ady85btz »

Daca jantele de 55E vin si cu reducerea de 30% atunci se merita;pe mine ma tenteaza
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

catalin1984

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by catalin1984 »

esti sigur ca ai risca sanatatea ta si a familiei tale pentru niste jante cheap care apropos tot nu ne-am lamurit daca sunt certificate TUV sau altceva care o sa ma faca sa cred ca nu or sa se rupa din inertie si sa ma omoare la prima groapa mai pronuntata?

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Jante Exotice oferta!!!

Post by ady85btz »

faza asta se poate intampla cu orice janta,fie ea bbs,borbet,oz,etc
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

Locked

Return to “Bazar”