Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Forum rules
1. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
2. Offtopicul este interzis

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică
yrandreia
Blue Shadow
Posts: 158
Joined: 31 May 2007, 14:58
Auto:
Location: Bucuresti / Aviatiei
Contact:

Post by yrandreia »

@themircea - ceva noutati legate de comanda mea?
Toata lumea iti vrea binele... nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!
Kia RIO Sedan 1.6 CVVT Dynamic Polar Silver
Album
Image

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

Mr_wizard - Nu inca, dar nu-ti fa griji... Ajung ei... :D Multumesc inca o data!

Arnold12 - Multumesc pentru mesaj! Bine c-a ajuns... :D

Yrandreia - ti-am trimis ieri si PM. Sper ca l-ai primit, ca s-a blocat forum-ul exact cand l-am trimis. Anyway - despre ce a fost vorba (am aflat si eu ieri de parca n-as avea si catolici printre rude...): Au fost Rusaliile Catolice! De vineri pana luni, n-au miscat nimic! Cica si la noi o sa fie Lunea dupa Rusalii libera. Asa o fi? Din cate am inteles, pe la ora 11-12 vor fi aici la descarcat.
Voi ajunge sa stiu sarbatorile legale si religioase din juma' de Europa... Ce sa fac? Depind de transportatori, ca eu n-am asa masina mare.
Te sun cand am paletii in curte. Imi cer mii de scuze si, te rog sa ma crezi, este prima data de un an incoace cand patesc asa ceva! :?

Mircea

PS: uite, si acum cand am dat "trimite" mi-a aparut "this page cannot be displayed". Am intrat inapoi si vad ca l-a trimis, totusi. Ce-o fi prostia asta?

yrandreia
Blue Shadow
Posts: 158
Joined: 31 May 2007, 14:58
Auto:
Location: Bucuresti / Aviatiei
Contact:

Post by yrandreia »

@themircea - multumesc de informatii. nu a ajuns PM-ul, de aceea am intrebat :)
Astept noutati :) si iti dau PM cu ce m-ar interesa, daca vei aduce vreodata!

p.s. si la mine a aparut acelasi lucru... bine ca m-am uitat inainte sa mai postez inca o data!
Toata lumea iti vrea binele... nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!
Kia RIO Sedan 1.6 CVVT Dynamic Polar Silver
Album
Image

yrandreia
Blue Shadow
Posts: 158
Joined: 31 May 2007, 14:58
Auto:
Location: Bucuresti / Aviatiei
Contact:

Post by yrandreia »

A ajuns si tavita mea :D Inca n-am instalat-o pentru ca sunt la sv, dar imediat ce scap, ma si bag cu nasul in portbagaj :D

Multumesc mult @themircea pentru tavita! Am trimis op-ul deja... maine ar trebui sa ai banii ;)

Astept noutati despre celelalte elemente cand le vei contacta ;)

Multa bafta si spor!
Toata lumea iti vrea binele... nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!
Kia RIO Sedan 1.6 CVVT Dynamic Polar Silver
Album
Image

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Post by Rimi Timisoara »

Ceau!

yrandreia - Multumesc pentru mesaje si pentru ca ai cumparat de la mine!
Iti multumesc si pentru rabdare si, inca o data, te rog sa ma scuzi ca am primit marfa in 14, in loc de 8-9, dar a fost efectul combinat al zilelor de 1-3 mai si al Rusaliilor Catolice.

Ai asezat-o in portbagaj? Cum este? :?:

Multumesc,
Mircea

yrandreia
Blue Shadow
Posts: 158
Joined: 31 May 2007, 14:58
Auto:
Location: Bucuresti / Aviatiei
Contact:

Post by yrandreia »

Ieri am reusit sa bag tavita in portbagaj. Vine perfect pe forma masinii. :)

Poze: Image Image

@themircea - nu ma uita cu celelalte :wink:
Toata lumea iti vrea binele... nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!
Kia RIO Sedan 1.6 CVVT Dynamic Polar Silver
Album
Image

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Post by Rimi Timisoara »

Ceau Andreia!

Multumesc pentru poze!

Mircea

cristian
Posts: 190
Joined: 21 Aug 2007, 09:51
Auto:
Location: Iasi

Post by cristian »

Eu am masina zgariata si incepand de saptamana viitoare demarez procedura cu Casco si service-ul ca sa o vopseasca, acum as cumpara si bandouri si le-as vopsi in culoarea masinii, ce spune-ti, ar merge?
Nu prea ma incanta sa le las negre, ar fi doua variante, sa vorbesc cu cei de la service sa le vopseasca, ca tot prepara vopsea pentru aripa sau sa incerc sa cumpar de la ei vopsea si sa le vopsesc eu, dar sincer nu am idee cum se face. (culoare:Pewter Beige).
Kia Ceed 1.4 Best, Pewter Beige

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

Uraaaa! Bine ca s-a rezolvat problema cu forumul! :D
cristian - abia acum reusesc sa raspund la mesajul tau - banuiesc ca ai vazut ca nu s-a putut intra pe forum.

Da, bandourile se pot vopsi, dar trebuie aplicat intai un strat de "baza" - un fel de amorsa - la fel ca la vopsirea barilor si oglinzilor. In rest nici o problema.

Multumesc,
Mircea

User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Post by doringvd »

cristian wrote: Nu prea ma incanta sa le las negre, ar fi doua variante, sa vorbesc cu cei de la service sa le vopseasca, ca tot prepara vopsea pentru aripa sau sa incerc sa cumpar de la ei vopsea si sa le vopsesc eu, dar sincer nu am idee cum se face. (culoare:Pewter Beige).
vopsite (gri deschis)..vezi in jurnalul lui cmg_george (cu tot cu operatiunea de vopsire ) iar negre ...in jurnalul meu.
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

Ladies and Gentlemen, au ajuns in cele din urma presurile de interior cele indelung asteptate si clocite... Ma rog, este doar o livrare "pilot", dar macar am poze.

http://www.flickr.com/photos/25835939@N02/
Sunt nemtesti, cauciuc, fara miros (aproape... :lol: ), margine de protectie de 1 cm, personalizate.
Preturile nu sunt unitar gandite, ca la tavite. Va dau aici exemplu pretul de la Ceed: 48.16 Euro (~178 RON).
Stiu ca nu-s ieftine... Scuze!
Am o varianta mai ieftina : "personalizabila", nu personalizata - aceeasi calitate, acelasi producator - arata foarte bine, dar nu mi-au trimis cu mostrele de azi... asa ca poze urmeaza. Pretul acesteia este 37.06 Euro (~137RON).
Oricum, va asigur ca merg mai departe cu discutiile si cu alti producatori.
Calitate mai slaba nu aduc! Daca gasesc un producator cu aceeasi calitate, dar la pret mai mic ma "reorientez"...


Mircea
0720.699655, 0256/275273

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Post by psystem »

Sunt identice cu cele originale insa mult prea scumpe. La reprezentanta am auzit ca ar costa 140 ron iar in Bucuresti masinile sunt livrate cu ele pe masina.

Bafta
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

catalin1984

Post by catalin1984 »

psystem wrote:Sunt identice cu cele originale insa mult prea scumpe. La reprezentanta am auzit ca ar costa 140 ron iar in Bucuresti masinile sunt livrate cu ele pe masina.

Bafta

poti confirma cele de mai sus, eu am primit odata cu masina. Si mai pot confirma ca toate masinile vin cu presuri doar ca daca esti fraier si nu intrebi de ele, nu le vei primi si uite asa scoate kia cate 140 roni de la noi.

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

psystem wrote:Sunt identice cu cele originale insa mult prea scumpe. La reprezentanta am auzit ca ar costa 140 ron iar in Bucuresti masinile sunt livrate cu ele pe masina.
Probabil ca alea de la reprezentanta nu sunt calitate germana cu 2 ani garantie.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

vlady_b
Posts: 211
Joined: 15 May 2007, 20:09
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by vlady_b »

Vreau si eu pentru RIO :( Poti sa aduci???
Kia RIO 1.4
Image

Post Reply

Return to “Oferte speciale pentru membri”