Primele teste ESP Euro NCAP

masterblaster
VOOM.RO
Posts: 1161
Joined: 15 May 2007, 20:34
Auto:
Location: Bucuresti

Primele teste ESP Euro NCAP

Post by masterblaster »

Primele teste ESP Euro NCAP
"Euro NCAP a realizat primele teste ale sistemelor electronice de control al stabilitatii."
Image
www.voom.ro / Kinderu
He who wants too much from life ends up losing everything! But he who wants too little ends up not having anything at all!

User avatar
bubumisu
Posts: 1763
Joined: 16 Jun 2009, 17:55
Auto: Kia cee'd SW
Location: Vaslui

Re: Primele teste ESP Euro NCAP

Post by bubumisu »

masterblaster wrote:Primele teste ESP Euro NCAP
"Euro NCAP a realizat primele teste ale sistemelor electronice de control al stabilitatii."
Image
la mine ESP-ul isi face treaba iarna, vara e prea stabila masinuta (nici macar acvaplanare) :D
dar depinde si de sofer :wink:
ca daca nu stii cum sa iei curbele (chiar si la limita) te....in el esp
in rest ce sa zic, odata pe polei, nici nu apucasem sa simt in pedala ca si clipea esp-ul, erau doi, unu pe o parte (cu jucaria botita) si unu pe partea opusa (in aceeasi situatie) si cica dirijau traficu (adica ne dirijau pe noi, de ma intrebam ce-i cu astia- nu am realizat pe moment, ca nu erau chiar sifonati). si am trecut printre ei si intai am vazut cu clipeste esp-ul, de abia apoi mi-am dat seama (in urmatoarea fractiune de secunda ca e polei nene :o
Ceed SW, 1,4 GSL MT, 109 CP, City, Black Pearl, 2009 ODO:190.000 km
Anvelope iarna 195/65/R15:Diplomat Winter ST (naspa, nu achizitionati gama budget #-o )
Anvelope vara 205/55/R16: HANKOOK Ventus Prime 4 K135 205/55 R16 (midle range cu performante de premium :wink: )
GPL Tomaseto STAG 4 Qbox plus

Post Reply

Return to “Stirile Voom.ro”