she's the ONE !

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Post Reply
catt
Posts: 200
Joined: 07 Jul 2008, 00:04
Auto: KIA
Location: Iasi
Contact:

she's the ONE !

Post by catt »

Mi-am luat astazi jucaria , se cheama ca e prima promotie de cee'd livrate de catre Mit Motors Iasi - multumit de serviciile lor :
fara barbi , au respectat termenul si mi-au livrat masina chiar mai repede , recte 16 zile , presuri cauciuc incluse
(daca nu intarziau numerele rosii de la buc. o ridicam in 14 zile , asa am trait doua zile de dat in fiert ..)
oricum , diferenta de termen fata de un alt dealer iesean e mai mult decat notabila

asa cum lumea vorbeste pe aici - subscriu : cee'd -ul e o masina clar reusita care schimba perceptia asupra marcii !

pe de alta parte , personal imi plac toate culorile din paleta cee'd , dar piston grey se lipeste perfect pe masina mea , chestie absolut subiectiva , recunosc

:D

p.s. montat alarma la YV Iasi - m-as fi mirat sa fie o treaba altfel decat romaneasca , adica maine la prima ora merg sa-i calaresc pana rezolva toate bubele ivite , cea mai grava culminand cu aprindere martor usi deschise ..
*%#!$ !!

to be continued
cee'd 2008 piston grey
CEED 2019 1.4 t-gdi Star Dark Pentametal

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Post by spdblue »

Welcome! Felicitari si drum bun.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Felicitari, sa o stapinesti sanatos fara probleme.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

Felicitari pentru alegerea facuta,drum bun si multi km fara incidente :smt023
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

webdevst
_webstar_
Posts: 332
Joined: 06 Feb 2008, 10:04
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Post by webdevst »

Felicitari pentru alegere! Mai avem la Iasi inca un membru ClubKIA, nu mai spun ca e si piston gray! :) Sa ne vedem la intilnirile locale/nationale!

Drumuri bune!
Image
KIA Cee'd 1.4 GSL MT BEST Piston Grey ***

shtirlitz
pictoru
Posts: 572
Joined: 02 Jun 2007, 09:00
Auto: kia cee'd 1,4
Location: iasi
Contact:

Post by shtirlitz »

felicitari! sa ai grija de ea, si ea de tine. Drmuri bune! :D
Image

Johnny27

Post by Johnny27 »

Sa o stapanesti inspe mii de km... :lol: :P

catt
Posts: 200
Joined: 07 Jul 2008, 00:04
Auto: KIA
Location: Iasi
Contact:

Post by catt »

multumesc tuturor ! va doresc drumuri line si sa va bucurati si voi de masinile voastre
ma simt f confortabil in comunitatea asta prietenoasa :)
@web - data viitoare tu aduci berea :D
cee'd 2008 piston grey
CEED 2019 1.4 t-gdi Star Dark Pentametal

webdevst
_webstar_
Posts: 332
Joined: 06 Feb 2008, 10:04
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Post by webdevst »

Bere? Cu placere!
Image
KIA Cee'd 1.4 GSL MT BEST Piston Grey ***

stef
Preafericitul
Posts: 73
Joined: 26 Mar 2008, 16:40
Auto:
Location: Bucuresti

Post by stef »

S-o stapanesti sanatos.
P.S: Marfa culoarea ;)
Kia Cee`d 1.4 Best Griu`ca Pistonu`

kcastor
Posts: 43
Joined: 18 Sep 2007, 10:35
Auto:
Location: Iasi

Post by kcastor »

Felicitari si mult noroc,tin minte cat de nerabdator erai la intalnirea de la Palat sa-ti vina masinuta.
Kia Cee'd 1,4 GSL BEST Silver

catt
Posts: 200
Joined: 07 Jul 2008, 00:04
Auto: KIA
Location: Iasi
Contact:

Re: she's the ONE !

Post by catt »

Long time no .. posts
In trei ani de "uzaj" nimic teribil de semnalat , doar un greieras in oglinda retro , unul prin zona torpedo-ului si parca o usoara scadere in intensitate a aerului conditionat , acum vara , cand toata lumea are nevoie de "aer" , adica mi l-as dori mai rece si mai muult .
Chiar sunt foarte multumit de cum se manifesta ceed'ul , atat la drum cat si in mediul nostru pseudo-urban .
Sa nu uit , am schimbat pe garantie doua bielete anti-ruliu , gratie perfectiunii si daruirii cu care-si fac treaba cei care au in grija strazile noastre dragi , mirificile bulevarde ale Iasilor , cale pe care nu pot rata ocazia de a le ura acelor .. sa zicem domni , multa .. chiar muuuult colesterol in frigiderele personale si-apoi sa le si ia curentul fo 2-3 zile .
S-auzim totusi de bine !
cee'd 2008 piston grey
CEED 2019 1.4 t-gdi Star Dark Pentametal

catt
Posts: 200
Joined: 07 Jul 2008, 00:04
Auto: KIA
Location: Iasi
Contact:

Re: she's the ONE !

Post by catt »

Dupa o comanda ce a durat cinci luni, a ajuns, de cateva zile pentametalu' : ceed 2019 1.4 t-gdi star, cu ceva optionale, din care as mai fi bifat cateva, dar initial n-am avut de gand sa sar de 15k, mai apoi am hotarat macar sa nu ating 20k. N-am cazut de nerabdare pentru ca intre timp m-am folosit de vechea mea din 2008, ce inca trage foarte bine.
Partea buna la kia e ca iti poti alege aceste optionale, partea mai putin buna e ca acest configurator online ar putea fi mai bun, mai exact, mai clar, atat scriptic cat si vizual.
Impresia mea e ca pare c-au redus putin din lungimea habitaclului, simti f putin sezand pe locurile din spate, insa, certitudinea pe care mi-o ofera e ca acum e mai spatioasa la interior, pe latime, te simti foarte confortabil mai ales pe locurile din fata. E mult mai comoda, mai bine insonorizata, iar chestia care ma fericeste foarte tare e, sincer, prezenta pe display a android auto, e facil sa asculti muzica pe spotify, sa te folosesti de comenzile vocale pt sms sau apeluri.
Mie-mi place foarte tare noul ceed.
Cred ca sunt mai incantat acum de noua achizitie decat am fost acum aproape 11 ani. Trecand peste micile neajunsuri, zic tare Bravo KIA ! =D>
IMG_20190307_131444.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
cee'd 2008 piston grey
CEED 2019 1.4 t-gdi Star Dark Pentametal

shtirlitz
pictoru
Posts: 572
Joined: 02 Jun 2007, 09:00
Auto: kia cee'd 1,4
Location: iasi
Contact:

Re: she's the ONE !

Post by shtirlitz »

Salut! S-o stăpânești sănătos! Sa te poarte fără incidente peste tot. Mai postează impresii, păreri.
Image

catt
Posts: 200
Joined: 07 Jul 2008, 00:04
Auto: KIA
Location: Iasi
Contact:

Re: she's the ONE !

Post by catt »

Merci, la fel @shtirlitz, voi mai detalia. Salutam si pe membrii loco ai clubului !
cee'd 2008 piston grey
CEED 2019 1.4 t-gdi Star Dark Pentametal

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”