Cee'd 1.4 base + optionle

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Bog1_7
Posts: 142
Joined: 03 Mar 2008, 17:16
Auto: Kia Cee'd 1.4 2008
Location: Iasi

Cee'd 1.4 base + optionle

Post by Bog1_7 »

Mi-a sosit masina cea mult asteptata(3 luni) si sunt la fel de bucuros ca am reusit sa o vand si pe cea veche! Masina pare destul de ok, imi place si cum arata, zic eu ca a meritat banii. Optionalele ar fi: tot ce are bestul + ESP , volan piele, scaune reglabil pe inaltime, tetiere active, jante 16 aliaj tip A, scaune incalzite, dezgetare stergatoatre(parca stergatoare anti gheata se chema pachetul), cheie pliabila,suport ochelari si poate o mai fi ceva da nu mai retin. Imi place foarte mult cum arata masina(mai ales alba), motorul e putin cam lenes la prima impresie da poate si pentru ca e in rodaj si vin si de pe masina diesel cu cuplu mult mai mare, consumul e ok pentru o masina pe benzina(mi-a consumat intre 7.2 si 9 in oras depinde de aglomeratie iar afara 6.5-6.8 dar mers incet 80-110). Ce nu prea imi place e comportamentul masinii la schimbari bruste de directie, la viteze de 80-100 daca faci stanga dreapta repede se clatina foarte tare caroseria dar poate sunt subiectiv din cauza masinii vechi care era cu pachet sport, in schimb in curbe sta cat de cat ok! Am niste zgomote deja in porbagaj si am doar 380 de km in bord, dar cred ca sunt de la placa care acopera roata de rezerva su de la trusa aia de scule. Daca a patit cineva ceva de genul asta si stie de unde e sunetul rog sa-mi spuna si mie ca ma deranjeaza.Cred ca se mai aude din cand in cand si numarul de inmatriculare. Cam astea sunt primele impresii, o sa revin dupa mai multi km.
Cee'd 1.4 White + esp,jante16(tip A),scaune incalzite+reglaj lombar si inaltime, proiectoare, cheie pliabila, tetiere active, volan piele, suport ochelari

Galerie foto http://profile.imageshack.us/user/bog17/
Jurnal de bord viewtopic.php?t=1847

webdevst
_webstar_
Posts: 332
Joined: 06 Feb 2008, 10:04
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Post by webdevst »

Felicitari pentru alegere, s-o stapinesti sanatos, fara evenimente rutiere neplacute si sa nu calci prin service curind!

Ai luat-o de la Klado din Iasi?
Image
KIA Cee'd 1.4 GSL MT BEST Piston Grey ***

expeditor
Posts: 160
Joined: 30 Dec 2007, 15:47
Auto:
Location: iasi
Contact:

Post by expeditor »

Felicitari pentru alegere, s-o stapinesti sanatos, fara evenimente rutiere neplacute si sa nu calci prin service curind!Multi kilometrii fara probleme.
kia ceed sw 1.6 crdi hp + optionale,Pewter Beige.Merge!
http://picasaweb.google.com/ghe2ghe2000/Dolly
B-80-ABW

SeKAh
Posts: 815
Joined: 03 Jun 2007, 16:37
Auto:
Location: Bucuresti

Post by SeKAh »

S-o stapanesti sanatos si fara evenimente!

Da, pot sa-ti confirm ca e de la numarul de inmatriculare si de la trusa de scula.
Vrem poze!

liviu_sk8
Posts: 37
Joined: 04 Jul 2007, 21:47
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by liviu_sk8 »

Sa o conduci sanatos!
Ai parcat-o cumva in Tudor in fata la T15? :lol:
cee'd 1.4 cvvt , best , kompass blue

Bog1_7
Posts: 142
Joined: 03 Mar 2008, 17:16
Auto: Kia Cee'd 1.4 2008
Location: Iasi

Post by Bog1_7 »

Da masina este luata de la Klado, si da e parcata in fata la T15!
Multumesc pentru urari! Am cumparat huse pentru scaune ieri din Carrfour si se potrivesc foarte bine! Umbrella se cheama cine e interesat si sunt 1070000.Materialul e ok si se potrivesc si la dimensiunile scaunelor.O sa pun si fotorafii curand
Cee'd 1.4 White + esp,jante16(tip A),scaune incalzite+reglaj lombar si inaltime, proiectoare, cheie pliabila, tetiere active, volan piele, suport ochelari

Galerie foto http://profile.imageshack.us/user/bog17/
Jurnal de bord viewtopic.php?t=1847

alex_inel2
Posts: 12
Joined: 27 Mar 2008, 21:04
Auto:

Re: Cee'd 1.4 base + optionle

Post by alex_inel2 »

Bog1_7 wrote:Mi-a sosit masina cea mult asteptata(3 luni) si sunt la fel de bucuros ca am reusit sa o vand si pe cea veche! Masina pare destul de ok, imi place si cum arata, zic eu ca a meritat banii. Optionalele ar fi: tot ce are bestul + ESP , volan piele, scaune reglabil pe inaltime, tetiere active, jante 16 aliaj tip A, scaune incalzite, dezgetare stergatoatre(parca stergatoare anti gheata se chema pachetul), cheie pliabila,suport ochelari si poate o mai fi ceva da nu mai retin. Imi place foarte mult cum arata masina(mai ales alba), motorul e putin cam lenes la prima impresie da poate si pentru ca e in rodaj si vin si de pe masina diesel cu cuplu mult mai mare, consumul e ok pentru o masina pe benzina(mi-a consumat intre 7.2 si 9 in oras depinde de aglomeratie iar afara 6.5-6.8 dar mers incet 80-110). Ce nu prea imi place e comportamentul masinii la schimbari bruste de directie, la viteze de 80-100 daca faci stanga dreapta repede se clatina foarte tare caroseria dar poate sunt subiectiv din cauza masinii vechi care era cu pachet sport, in schimb in curbe sta cat de cat ok! Am niste zgomote deja in porbagaj si am doar 380 de km in bord, dar cred ca sunt de la placa care acopera roata de rezerva su de la trusa aia de scule. Daca a patit cineva ceva de genul asta si stie de unde e sunetul rog sa-mi spuna si mie ca ma deranjeaza.Cred ca se mai aude din cand in cand si numarul de inmatriculare. Cam astea sunt primele impresii, o sa revin dupa mai multi km.

Cate modele sunt BASE CLASIC shi mai care?
viitor propietar...inca ma mai documentez :D

Bog1_7
Posts: 142
Joined: 03 Mar 2008, 17:16
Auto: Kia Cee'd 1.4 2008
Location: Iasi

Post by Bog1_7 »

Nu stiu sa-ti raspund ca nu m-au interesat celelalte ca sareau la pret destul, vezi pe site la kia sau poate stiu ceilalti sa-ti raspunda
Cee'd 1.4 White + esp,jante16(tip A),scaune incalzite+reglaj lombar si inaltime, proiectoare, cheie pliabila, tetiere active, volan piele, suport ochelari

Galerie foto http://profile.imageshack.us/user/bog17/
Jurnal de bord viewtopic.php?t=1847

alex_inel2
Posts: 12
Joined: 27 Mar 2008, 21:04
Auto:

Re: Cee'd 1.4 base + optionle

Post by alex_inel2 »

Bog1_7 wrote:Mi-a sosit masina cea mult asteptata(3 luni) si sunt la fel de bucuros ca am reusit sa o vand si pe cea veche! Masina pare destul de ok, imi place si cum arata, zic eu ca a meritat banii. Optionalele ar fi: tot ce are bestul + ESP , volan piele, scaune reglabil pe inaltime, tetiere active, jante 16 aliaj tip A, scaune incalzite, dezgetare stergatoatre(parca stergatoare anti gheata se chema pachetul), cheie pliabila,suport ochelari si poate o mai fi ceva da nu mai retin. Imi place foarte mult cum arata masina(mai ales alba), motorul e putin cam lenes la prima impresie da poate si pentru ca e in rodaj si vin si de pe masina diesel cu cuplu mult mai mare, consumul e ok pentru o masina pe benzina(mi-a consumat intre 7.2 si 9 in oras depinde de aglomeratie iar afara 6.5-6.8 dar mers incet 80-110). Ce nu prea imi place e comportamentul masinii la schimbari bruste de directie, la viteze de 80-100 daca faci stanga dreapta repede se clatina foarte tare caroseria dar poate sunt subiectiv din cauza masinii vechi care era cu pachet sport, in schimb in curbe sta cat de cat ok! Am niste zgomote deja in porbagaj si am doar 380 de km in bord, dar cred ca sunt de la placa care acopera roata de rezerva su de la trusa aia de scule. Daca a patit cineva ceva de genul asta si stie de unde e sunetul rog sa-mi spuna si mie ca ma deranjeaza.Cred ca se mai aude din cand in cand si numarul de inmatriculare. Cam astea sunt primele impresii, o sa revin dupa mai multi km.

La ce pretz ai ajuns cu toate dotariile spuse de u ....
viitor propietar...inca ma mai documentez :D

Bog1_7
Posts: 142
Joined: 03 Mar 2008, 17:16
Auto: Kia Cee'd 1.4 2008
Location: Iasi

Post by Bog1_7 »

13900 si ceva nu mai stiu exact
Cee'd 1.4 White + esp,jante16(tip A),scaune incalzite+reglaj lombar si inaltime, proiectoare, cheie pliabila, tetiere active, volan piele, suport ochelari

Galerie foto http://profile.imageshack.us/user/bog17/
Jurnal de bord viewtopic.php?t=1847

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Post by Malte »

Poti sa pui niste poze cu husele ? Tks.
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

Bog1_7
Posts: 142
Joined: 03 Mar 2008, 17:16
Auto: Kia Cee'd 1.4 2008
Location: Iasi

Post by Bog1_7 »

Am facut poze, numai ca nu mi-au trimis astea de la imageshack mailul pentru confirmare ca sa ma pot loga!Cred ca am sa fac cont in alta parte!Promit ca incerc sa le pun in noaptea asta ca acu am niste treaba
Cee'd 1.4 White + esp,jante16(tip A),scaune incalzite+reglaj lombar si inaltime, proiectoare, cheie pliabila, tetiere active, volan piele, suport ochelari

Galerie foto http://profile.imageshack.us/user/bog17/
Jurnal de bord viewtopic.php?t=1847

Bog1_7
Posts: 142
Joined: 03 Mar 2008, 17:16
Auto: Kia Cee'd 1.4 2008
Location: Iasi

Post by Bog1_7 »

Fac niste teste acu sa vad cum pun foto asa ca scuze
Last edited by Bog1_7 on 31 Mar 2008, 00:47, edited 1 time in total.
Cee'd 1.4 White + esp,jante16(tip A),scaune incalzite+reglaj lombar si inaltime, proiectoare, cheie pliabila, tetiere active, volan piele, suport ochelari

Galerie foto http://profile.imageshack.us/user/bog17/
Jurnal de bord viewtopic.php?t=1847

Bog1_7
Posts: 142
Joined: 03 Mar 2008, 17:16
Auto: Kia Cee'd 1.4 2008
Location: Iasi

Post by Bog1_7 »

...
Cee'd 1.4 White + esp,jante16(tip A),scaune incalzite+reglaj lombar si inaltime, proiectoare, cheie pliabila, tetiere active, volan piele, suport ochelari

Galerie foto http://profile.imageshack.us/user/bog17/
Jurnal de bord viewtopic.php?t=1847

Bog1_7
Posts: 142
Joined: 03 Mar 2008, 17:16
Auto: Kia Cee'd 1.4 2008
Location: Iasi

Post by Bog1_7 »

Fotografii cu masina fara folie, o sa pun si cu folie da mai dureaza putin ca nu am facut inca foto


Image

Image


Image


Image
Cee'd 1.4 White + esp,jante16(tip A),scaune incalzite+reglaj lombar si inaltime, proiectoare, cheie pliabila, tetiere active, volan piele, suport ochelari

Galerie foto http://profile.imageshack.us/user/bog17/
Jurnal de bord viewtopic.php?t=1847

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”