Problema

Inclusiv campanii de rechemări.
Post Reply
AndyDrago
Posts: 6
Joined: 02 Sep 2013, 14:21
Auto: Kia Rio

Problema

Post by AndyDrago »

Sunt fericitul posesor al unei KIA Rio 2012 sedan (1.4 benzina). Din pacate, am o problema cu ea si vreau sa va intreb si pe voi daca ati intalnit-o. Dupa un drum mai lung (cca. 370km) am observat ca se incalzeste foarte puternic podeaua portbagajului, in spatele lui pe partea dreapta, deasupra tobei cred. Incalzirea este destul de puternica, in sensul ca atunci cand am scos geanta din zona respectiva, fundul ei frigea la atingere. Acelasi lucru mi s-a intamplat si la intoarcere, deci nu a fost ceva de moment. Azi am fost la revizie, unde nu au avut sa-mi dea un raspuns. Doar ca nu au mai intalnit problema asta, iar dpdv. tehnic totul este cum ar trebui sa fie (nici o avarie, nici o piesa lipsa, etc.). Am facut o sesizare scrisa, sa vedem ce o sa iasa.
Mai am un coleg la munca, tot cu un Kia Rio 1.4 benzina (doar ca in 5 usi), si a observat si el incalzirea, tot dupa un drum mai lung. Masina mea are un an si 4200km, a lui are 2 luni.

User avatar
MihaiKia
Posts: 70
Joined: 19 Jun 2012, 20:37
Auto: Kia Cee`d
Location: Bucuresti

Re: Problema

Post by MihaiKia »

Teoretic ii trebuie o protectie termica sub masina pe zona care se incalzeste. Daca o are deja inseamna ca nu este suficient de buna.
Kia ceed 1,4 best + tuning :D

AndyDrago
Posts: 6
Joined: 02 Sep 2013, 14:21
Auto: Kia Rio

Re: Problema

Post by AndyDrago »

Cei de la service mi-au spus ca are tot ce-i trebuie. Mi-au si aratat ca izolarea e la locul ei si nu e deteriorata. De aici si mirarea mea. Nu mi se pare normal sa se incalzeasca asa.

Post Reply

Return to “Garanţie, revizii”