Piele pe volan (aftermarket)

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
Post Reply
Dannyboy
Posts: 974
Joined: 07 Feb 2009, 16:03
Auto: Hyundai i30 1,6 CRDI
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Piele pe volan (aftermarket)

Post by Dannyboy »

Eu zic sa va ganditi la niste huse de volan. Am volan imbracat in piele, dar cunoscand patania unui coleg a carui imbracaminte de pe volan s-a deteriorat am achizitionat dintr-un supermarket o husa din piele care la vremea aceea a costat 60 lei. O am de 2 ani si e ca noua, iar senzatia la atingere e la fel de placuta. Sunt tot felul de modele, asa ca aveti si ce alege.
Viața e ca un tren. Cel mai bine e la vagonul-restaurant.

dre_andrei
Posts: 355
Joined: 10 Jun 2007, 23:08
Auto:
Location: Galati / Bucuresti
Contact:

Re: Piele pe volan (aftermarket)

Post by dre_andrei »

Dannyboy wrote:Eu zic sa va ganditi la niste huse de volan. Am volan imbracat in piele, dar cunoscand patania unui coleg a carui imbracaminte de pe volan s-a deteriorat am achizitionat dintr-un supermarket o husa din piele care la vremea aceea a costat 60 lei. O am de 2 ani si e ca noua, iar senzatia la atingere e la fel de placuta. Sunt tot felul de modele, asa ca aveti si ce alege.
salut.
ce coleg, care patanie? poti sa ne dai mai multe detalii?
husa ta de unde e cumparata?
pune o poza cu ea daca poti te rog ca sa ne facem o parere

merci.
ex: Kia cee'd 1.6 CRDi 115 CP Best; Vmax = 205 km/h; machine silver; ODO 212.000 km.

Dannyboy
Posts: 974
Joined: 07 Feb 2009, 16:03
Auto: Hyundai i30 1,6 CRDI
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Piele pe volan (aftermarket)

Post by Dannyboy »

Avalansa frate!
E vorba de un coleg cu Hyundai. In zona in care tine el volanul, pielea s-a ros pana s-a gaurit. Bineinteles, tratative la service in ceea ce priveste garantia, iar solutia era sa demonteze volanul si sa-l trimita la „remaiat” in Korea sau cine stie unde. A rezolvat cu o HUSA.
Cred ca am gasit husa la Carr***** sau Co**, p-astea le incurc. E posibil sa existe in ambele. Am avut noroc, am gasit una cu un accesoriu cromat care se asorteaza cu manere, butoane si ce oi mai avea eu cromat prin masina. Iote poze.

P.S. Uitam, am adaptat si maciulia de la schimbator, tot imbracat in piele il aveam, numai ca al meu a decedat.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Viața e ca un tren. Cel mai bine e la vagonul-restaurant.

dre_andrei
Posts: 355
Joined: 10 Jun 2007, 23:08
Auto:
Location: Galati / Bucuresti
Contact:

Re: Piele pe volan (aftermarket)

Post by dre_andrei »

maciulia de la schimbator nu e cu inel de care ridici ca sa bagi in marsarier? unde ai gasit maciulie de schimb?

PS: multumesc pentru poze.
ex: Kia cee'd 1.6 CRDi 115 CP Best; Vmax = 205 km/h; machine silver; ODO 212.000 km.

Dannyboy
Posts: 974
Joined: 07 Feb 2009, 16:03
Auto: Hyundai i30 1,6 CRDI
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Piele pe volan (aftermarket)

Post by Dannyboy »

E cu inel pentru marsarier. Maciulia am gasit-o in targ in Vitan. Problema e ca ai nevoie de un strung pentru a face o piesa de adaptare. E prea mult de povestit pentru o chestie destul de simpla (simpla daca ai cu ce lucra).
Viața e ca un tren. Cel mai bine e la vagonul-restaurant.

ghebriel
Posts: 2
Joined: 21 Apr 2011, 11:11
Auto:
Location: craiova

Re: Piele pe volan (aftermarket)

Post by ghebriel »

hotshut wrote:Salut.Ma alaturi si eu celor care doresc piele pe volan de la domnul Gabi.ideal ar fi sa stim cam cand se va intampla lucrul acesta.De asteptat mai pot ,dar ar fi ok de stiut macar o data estimativa


Salut, multumesc pt interesul acordat, cred ca in curand - mai precis 26 si 27 apr. voi putea rezolva ceva volane de ceed, O:) in cazul in care mai exista interes pt lucrarile mele . Rog sa fiu contactat telefonic la 0720 049812 sau ghebriel@gmail.com . multumesc.

Jenel
Posts: 173
Joined: 07 Mar 2008, 16:29
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Piele pe volan (aftermarket)

Post by Jenel »

Ce bine ca veniti in Bucuresti...sa ma treceti si pe mine pe lista pentru ziua de 26 :D

ghebriel
Posts: 2
Joined: 21 Apr 2011, 11:11
Auto:
Location: craiova

Re: Piele pe volan (aftermarket)

Post by ghebriel »

suna-ma sau lasa nr tel. pe privat pt ora.

User avatar
catalin
Posts: 495
Joined: 06 Aug 2007, 17:22
Auto:
Location: Oradea

Re: Piele pe volan (aftermarket)

Post by catalin »

Sal.Saptamana trecuta am reusit sa imbrac volanul in piele.Cost 200 ron.
Poze:
http://img803.imageshack.us/img803/3773/90n.mp4
http://img88.imageshack.us/g/13052011029.jpg/
Golf 7 1.5 Tsi

arlionok
Posts: 215
Joined: 14 Oct 2008, 13:57
Auto:
Location: Timisoara

Re: Piele pe volan (aftermarket)

Post by arlionok »

catalin wrote:Sal.Saptamana trecuta am reusit sa imbrac volanul in piele.Cost 200 ron.
Poze:
http://img803.imageshack.us/img803/3773/90n.mp4
http://img88.imageshack.us/g/13052011029.jpg/
unde ai facut operatiunea? Arata foarte bine fata de ce am mai vazut sau mai bine zis nu se compara.
Au desfacut volanul?
Kia Cee'D SW Kompass Blue, 1.4 GSL Best
http://picasaweb.google.com/arlionok/Ma ... MxkVc#[url]
Image

User avatar
catalin
Posts: 495
Joined: 06 Aug 2007, 17:22
Auto:
Location: Oradea

Re: Piele pe volan (aftermarket)

Post by catalin »

Sal. Volanul sa desfacut,foarte usor de,demontat-montat.In Oradea am facut toata operatiunea.Urmeaza sa-mi imbrac schimbatorul si fusta.Ceau.
Golf 7 1.5 Tsi

bosch
Posts: 621
Joined: 23 Jun 2007, 22:29
Auto: Cee`d, 1.6 GSL, vCity
Location: Iasi
Contact:

Re: Piele pe volan (aftermarket)

Post by bosch »

Mai lucreaza meseriasul ? Un numar de telefon imi poti face cunoscut ? Detalii demontare imi pti face cunoscute te rog ? Multumesc.
KIA CEE'D 1.4 GSL, KOMPASS BLUE -comanda 4.08.2007 / seria 15.10.2007 / LIVRARE 12.11.2007 R.I.P.
KIA CEE`D 1.6 GSL, CASSA WHITE

User avatar
catalin
Posts: 495
Joined: 06 Aug 2007, 17:22
Auto:
Location: Oradea

Re: Piele pe volan (aftermarket)

Post by catalin »

Sal.Da sigur nr.tel:0771355131,Ionci il cheama, insa sotia lui imbraca,el se ocupa doar de, montat demonta care este relativ simpla.Se desfac cele 2 suruburi din spatele volanului dupa care se scoate airbagul se desface piulita care are un semn deci,nu-l poti pune stramb dupa operatiune,si se ia jos,mai departe se procede la masuratori,model si rabdare, ca dureaza 6 ore,Ceau.
Golf 7 1.5 Tsi

ionel72
Posts: 1
Joined: 31 Dec 2012, 10:12
Auto: Kia

Re: Piele pe volan (aftermarket)

Post by ionel72 »

Pentru Bucuresti incercati aici :www.extaauto.ro

User avatar
DDI
Posts: 148
Joined: 30 Jun 2013, 14:17
Auto: Cee'd 1.4 / 2007 / Mars Red

Re: Piele pe volan (aftermarket)

Post by DDI »

Vad ca ultimul mesaj este din 2012, cei care v-ati montat piele, cum se mai prezinta acum?
Multumesc anticipat,

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”