Daily Motors Suceava

Suceava
lus
din umbra...
Posts: 351
Joined: 11 Sep 2007, 12:29
Auto: cee'd
Location: Piatra Neamt

Re: Daily Motors Suceava

Post by lus »

salut!

stiti vreun numar de telefon de la Daily?

eu am doar un fix 0230.520807 la care nu raspunde nimeni...

Kornel
Posts: 24
Joined: 04 Apr 2008, 14:14
Auto:
Location: Botosani

Re: Daily Motors Suceava

Post by Kornel »

Service-ul e inchis si la numarul acela nu mai raspunde nimeni ,am incercat si eu.
Kia Cee'd 1,4 SW Machine Silver

phantomaz
Posts: 7
Joined: 09 Nov 2008, 19:33
Auto:

Re: Daily Motors Suceava

Post by phantomaz »

Am vorbit astazi cu cineva de la ei si mi-au spus ca ar mai fi nevoie de semnatura de la Bucuresti si ca in 2-3 saptamani va intra treaba in normal nemaifiind nevoie de deplasari la Iasi sau Bacau. Sper sa fie asa. Acum ramane de vazut.

User avatar
mihaiolimpiu
Posts: 205
Joined: 12 May 2008, 12:46
Auto: Kia Cee'd SW 1.4 2008
Location: Suceava
Contact:

Re: Daily Motors Suceava

Post by mihaiolimpiu »

Din ce in ce mai slabe sperante ca Daily sa mai vanda KIA sau sa faca SERVICE-ul!
Imi venise si mie randul la revizie, la reprezentanta era un numar in geam (nimeni inauntru), am sunat si a intrat casuta vocala... M-am dus in Itcani, acolo am vb cu portaru (nu mi-a dat voie sa intru) ca cica service-ul nu mai e...

Acu om trai si om vedea, masina merge bine sper sa nu ma frec toata viata la Iasi (brr) sau la VASLUI (RODAV).

Apropo, nevoit de circumstante m-am dus tot la IASI la Klado (de data asta nu au fost probleme, foarte operativi mai ales ca nu mi-am facut programare - nu stiam daca ajung in timp util - deci macar acum sunt multumit!!!), dar data viitoare merg macar sa vad care e treaba la VASLUI! Am vorbit cu o doamna foaaaarte de treaba, ar fi costat doar 400 RON si ceva... iar diferenta de bani face sa merite drumul mai departe, mai ales ca muuulti spun ca sunt foarte seriosi si operativi!

NU MAI ZIC NIMIC DE KLADO SAU RODAV PANA NU LE INCERC PE AMBELE!!!
Kia Cee'd Sporty Wagon 1.4 GSL BEST Pewter Beige SV 81 MOC
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2114

lus
din umbra...
Posts: 351
Joined: 11 Sep 2007, 12:29
Auto: cee'd
Location: Piatra Neamt

Re: Daily Motors Suceava

Post by lus »

incearca la rodav! nu sunt perfecti nici ei, dar per ansamblu eu sunt multumit de ei, in primul rand ca ai cu cine sa stai de vorba; vineri mi-au rezolvat pe garantie fara comentarii cuplajul elastic de la coloana de directie, o bieleta si zgomotele din bord.

danycxxx
Posts: 300
Joined: 21 Mar 2008, 14:09
Auto:

Re: Daily Motors Suceava

Post by danycxxx »

Se mai stie ceva de service-ul din SV? S-a redeschis???

User avatar
mihaiolimpiu
Posts: 205
Joined: 12 May 2008, 12:46
Auto: Kia Cee'd SW 1.4 2008
Location: Suceava
Contact:

Re: Daily Motors Suceava

Post by mihaiolimpiu »

S-a inchis de tot, nici showroom-ul nu l-am mai vazutr deschis de mult... mare pacat cu criza asta!!
Kia Cee'd Sporty Wagon 1.4 GSL BEST Pewter Beige SV 81 MOC
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2114

phantomaz
Posts: 7
Joined: 09 Nov 2008, 19:33
Auto:

Re: Daily Motors Suceava

Post by phantomaz »

am auzit ca va deveni autobitti service autorizat kia. sa speram cas asa va fi. mai stie cineva ceva legat de asta?

danycxxx
Posts: 300
Joined: 21 Mar 2008, 14:09
Auto:

Re: Daily Motors Suceava

Post by danycxxx »

Acum am sunat la ei. Cam de luni intr-o saptamana se va deschide. =D>

danycxxx
Posts: 300
Joined: 21 Mar 2008, 14:09
Auto:

Re: Daily Motors Suceava

Post by danycxxx »

Am facut revizia (60.000 km) la Autobitti Suceava.

filtru aer,
filtru polen,
filtru ulei,
ulei mobil 1 formula 1, 5w30 (3 L)
manopera
----------
Total: 435

Ambele bilelete antirului fata trebuie schimbate. Urmeaza sa vad daca se accepta pe garantie.

P.S.: Foarte multumit.

Kornel
Posts: 24
Joined: 04 Apr 2008, 14:14
Auto:
Location: Botosani

Re: Daily Motors Suceava

Post by Kornel »

Sunt autorizati de Kia?
Si inca o intrebare ai putut sta langa masina cand au facut revizia?
Kia Cee'd 1,4 SW Machine Silver

danycxxx
Posts: 300
Joined: 21 Mar 2008, 14:09
Auto:

Re: Daily Motors Suceava

Post by danycxxx »

Abia au semnat contractul cu Kia Romauto. M-a intrebat daca vreau sa stau langa masina, nu au fost pb, desi nu am stat tare mult acolo.

Autobitti
Posts: 4
Joined: 10 Mar 2011, 11:46
Auto:

Re:

Post by Autobitti »

gcitron wrote:Ce se mai aude cu service-ul din Suceava? Vreau sa-mi instalez senzorii de parcare, dar nu m-as duce pentru atata lucru pana in Iasi sau Bacau.
Service KIA Suceava - Autobitti, Sos Suceava - Falticeni, km. 3
tel: 0230550106, kia@autobitti.ro

Autobitti
Posts: 4
Joined: 10 Mar 2011, 11:46
Auto:

Re: Daily Motors Suceava

Post by Autobitti »

phantomaz wrote:am auzit ca va deveni autobitti service autorizat kia. sa speram cas asa va fi. mai stie cineva ceva legat de asta?
Autobitti Suceava este Service autorizat KIA. Tel 0230 550106, program 08-12; 13-17

User avatar
mihaiolimpiu
Posts: 205
Joined: 12 May 2008, 12:46
Auto: Kia Cee'd SW 1.4 2008
Location: Suceava
Contact:

Re: Daily Motors Suceava

Post by mihaiolimpiu »

Pot sa vin in ajutorul celor de la Autobitti, au un service chiar OK, oamenii inca invata, este un tip Cezar pe acolo, cretulica si slabutz, care se pare ca e specializat KIA (am fost luat de el in primire de fiecare data cand am mers), restul e CanCan.

Ma dispera birourile de pririmire service, au niste bare metalice ce fac parte din structura de rezistenta, si ca client de fiecare data dai cu capul de ele :), si mici, mici a dracului!

In rest e Ok, cu acceptul celor din service poti sta langa masina, daca nu deranjezi, a fost chiar ok, am stat cumintel intr-un colt pana cand mecanicul m-a chemat sa apas ambreiajul (scartaia in draci), revizia 3 parca costa vreo 7 mil (putintel cam scump)... nu mai stiu exact insa , nu o luati ca atare... Oricum decat sa faci drumul Iasi (Klado) sau Vaslui (Rodav) mai bine ramanem la noi...
Kia Cee'd Sporty Wagon 1.4 GSL BEST Pewter Beige SV 81 MOC
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2114

Post Reply

Return to “Daily Motors”