planetara kia sephia 1.5, 1995

ddogofwar86
Posts: 3
Joined: 05 Feb 2012, 14:09
Auto:
Location: bacau
Contact:

Re: planetara kia sephia 1.5, 1995

Post by ddogofwar86 »

cu macaraua din dreapta si eu am probleme,mi s-a rupt sufa de la ea si la fel nu gasesc decat macaraua in sine care costa 700 lei!!!am incercat cu un model de sufa de la schimbatorul de viteze pt bicicleta(:)) ) si culmea ca a functionat si functioneaza!!!
o alta problema este debitmetrul de aer la mine,si nu prea gasesc nici asa ceva!!!va multumesc inca odata si astept un raspuns!!!dannyboy daca vezi acest mesaj iti cer ajutorul pt ca am vazut ca esti artist in kia!!!o zi deosebita

User avatar
dydysoft
Posts: 35
Joined: 26 Jan 2010, 08:18
Auto:
Location: sibiu
Contact:

Re: planetara kia sephia 1.5, 1995

Post by dydysoft »

ddogofwar86 wrote:salutare,si eu cam aceleasi probleme cu modelul meu de kia!am o kia sephia 2 LS cu motor 1.6,101 cp si imi bate planetara din dreapta,am dat-o jos de nenumarate ori incercand sa comand un cap nou de planetara insa fara succes!nu se potriveste la numarul de dinti din interior 23cu 26(asa e la mine) si nu gasesc niciunde!!!ma puteti ajuta?daca este nevoie o sa public si o poza cu modelul masinii ca sa va faceti idee pentru ca 80 % nu ati vazut acest model!!!va multumesc si astept o mana de ajutor de la voi
Ehe... cat am cautat si eu, pana al urma am gasit pe okazii pe cineva care dezmembra o kia, am luat ambele planetare dar nu se potriveau numarul de dinti, asa ca am desfacut de la planetarele veci capetele dinspre cutie si le-am montat la planetarele ce le-am luat.
Nu este grea operatia in sine, doar migaloasa si muradara.
S-au potrivit de minune capetele vechi pe planetarele cumparate(au fost 500 ambele cu tot cu macara si motoras geam stanga fata).
Deci se poate.

catalin_dez
Posts: 3
Joined: 11 Jan 2012, 20:10
Auto:

Re: planetara kia sephia 1.5, 1995

Post by catalin_dez »

Pentru cine doreste piese de kia sephia am eu vreo 3 bucati la dezmembrare motoare de 1.5 si 1.6 benzina.
delatii pe forum sau la id: catalin_dez sau la 0742489488

User avatar
dydysoft
Posts: 35
Joined: 26 Jan 2010, 08:18
Auto:
Location: sibiu
Contact:

Re: planetara kia sephia 1.5, 1995

Post by dydysoft »

catalin_dez wrote:Pentru cine doreste piese de kia sephia am eu vreo 3 bucati la dezmembrare motoare de 1.5 si 1.6 benzina.
delatii pe forum sau la id: catalin_dez sau la 0742489488
Mai ai carburator de kia sephia 1.5?
Ma intereseaza doar garnitura de la capacul carburatorului, sau eventual daca merge pusa injectie si daca ai, ar fi interesant un pret, mersic.

Post Reply

Return to “Sephia”