Premium Cars - Cluj-Napoca

frantic
Posts: 522
Joined: 27 Jul 2008, 12:10
Auto:
Location: Campia Turzii
Contact:

Premium Cars - Cluj-Napoca

Post by frantic »

Vesti bune pt. cei din Cluj sau imprejurimi: se pare ca avem un nou service la care putem apela. E vorba de Premium Cars (Volvo), situat la iesirea din Cluj spre Oradea. Sper ca serviciile oferite sa fie mai bune ca cele de la Willy&Co, desi eu nu ma pot plange nici de acestia din urma.
Peste 2 zile sunt programat pt. o diagnosticare a servodirectiei, asa ca voi reveni cu impresii.
Pro_cee'd 1.4 GSL (Piston Grey): CJ-77-EGO
Galerie foto
Jurnal de bord

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Premium Cars - Cluj-Napoca

Post by Vincze Szilard »

de data asta te duci la cei de la volov ma gandesc, abia astept sa vad cum sunt si aia.
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

frantic
Posts: 522
Joined: 27 Jul 2008, 12:10
Auto:
Location: Campia Turzii
Contact:

Re: Premium Cars - Cluj-Napoca

Post by frantic »

Cei de la Willy m-au sunat ieri sa-mi spuna ca mai dureaza 1-2 saptamani pana primesc aparatul de diagnoza, asa ca astazi am mi-am facut programare la Volvo, dupa ce, in prealabil, mi-a fost confirmat ca sunt autorizati sa efectueze reparatii in garantie pt. Kia.
Pro_cee'd 1.4 GSL (Piston Grey): CJ-77-EGO
Galerie foto
Jurnal de bord

User avatar
apachioara
nicicum
Posts: 421
Joined: 24 May 2007, 22:11
Auto:
Location: Cluj Napoca
Contact:

Re: Premium Cars - Cluj-Napoca

Post by apachioara »

Doamne-ajuta sa fie macar precum cei din Targu Mures la promptitudine si eficienta
cee'd 1.4gsl Ltd. Ed. Pewter Beige CJ-56-GUG
http://picasaweb.google.com/apachioara2/CeedU

frantic
Posts: 522
Joined: 27 Jul 2008, 12:10
Auto:
Location: Campia Turzii
Contact:

Re: Premium Cars - Cluj-Napoca

Post by frantic »

Am fost ieri in service-ul Volvo din Cluj pt. rezolvarea problemei cu servodirectia si am ramasa placut surprins de calitatea serviciilor oferite, atat de rezolvarea in sine a problemei semnalate, cat si de modul in care am fost primit si tratat. Singurul minus, ar fi faptul ca nu ai acces langa masina in timpul interventiei (e drept ca nici nu am solicitat asta) insa exista o sala de asteptare unde poti urmari pe un monitor toata operatiunea.
La final am primit masina spalata si cu problema rezolvata. :)
Mai ramane de vazut cam ce preturi vor adopta pt. revizii si daca vor accepta consumabile aduse de client.
In rest, nu pot decat sa ma declar multumit ca s-a gasit o solutie si pt. Cluj in ce priveste asigurarea serviciilor post vanzare. In plus, din discutiile purtate, am inteles ca Premium Cars va avea ca obiect si vanzarea de autoturisme noi Kia.
Pro_cee'd 1.4 GSL (Piston Grey): CJ-77-EGO
Galerie foto
Jurnal de bord

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Premium Cars - Cluj-Napoca

Post by Vincze Szilard »

interesant, oare astia de la willi nu mor de ciuda? ce e drept ca mai mult ca sigur si ei au o vina in toata treaba asta.
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

dozzila
Posts: 2
Joined: 07 Aug 2012, 18:22
Auto:

Re: Premium Cars - Cluj-Napoca

Post by dozzila »

Buna ziua,

as dori si eu sa stiu daca exista o reprezentanta kia in cluj, sau unde ar fi cea mai apropiata? Ma intereseaza pt un test drive/vazut noul kia ceed. La ei pe site Cluju nu este prezent.

Multumesc

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5221
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: Premium Cars - Cluj-Napoca

Post by Nesta3 »

Eu nu cred ca pana in noiembrie va aparea noul ceed prin Romanica...Dealerii inca au batai de cap cu Optima, Venga, Rio etc....Cred ca va mai dura ceva pana sa devina "tangibila" treaba.
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

Mihai-Alexandru
Posts: 245
Joined: 17 May 2011, 12:11
Auto:
Location: Baia Mare

Re: Premium Cars - Cluj-Napoca

Post by Mihai-Alexandru »

@ dozzila

Noul Kia Cee'd va fi disponibil in Romania din luna septembrie 2012 ; la Baia Mare il vom avea curand ; momentan se asteapta producerea autoturismelor dupa cum unii cunoasteti fabrica din Slovacia este in concediu.
[b]KIA Cee'd FL. 1.4 90 CP Infra Red [/b]

dozzila
Posts: 2
Joined: 07 Aug 2012, 18:22
Auto:

Re: Premium Cars - Cluj-Napoca

Post by dozzila »

Multumesc,

Deja am vazut modelul nou pe strada in Cluj.
In alta ordine de idei, de programul rabla se stie ceva? In Cluj tichetele se vand cu 27-30 de mils bucata.
Mihai-Alexandru wrote:@ dozzila

Noul Kia Cee'd va fi disponibil in Romania din luna septembrie 2012 ; la Baia Mare il vom avea curand ; momentan se asteapta producerea autoturismelor dupa cum unii cunoasteti fabrica din Slovacia este in concediu.

Mihai-Alexandru
Posts: 245
Joined: 17 May 2011, 12:11
Auto:
Location: Baia Mare

Re: Premium Cars - Cluj-Napoca

Post by Mihai-Alexandru »

In Baia Mare se vindeau acum 3 luni cu aceeasi suma si chiar si asa nu sunt de gasit . Dupa cum poate ai aflat se mai acorda 15.000 tichete la nivel national incepand de saptamna asta, insa asta inseamna iarasi foarte putin; sunt 41 judete si sa imparti echitabil tichetele ar rezulta 365 / judet iar in MM sunt deja inscrisi pe liste cca 500 persoane care asteapta sa duca rablele la casare.
Sigur ca nu va primi MM tichetele respective, poate Cluj are sanse la un nr de cca 250 ; oricum rezultatul va fi acelasi : tichete rare si scumpe ( intre 2500 - 3000 Ron )
[b]KIA Cee'd FL. 1.4 90 CP Infra Red [/b]

frantic
Posts: 522
Joined: 27 Jul 2008, 12:10
Auto:
Location: Campia Turzii
Contact:

Re: Premium Cars - Cluj-Napoca

Post by frantic »

Pe cat de mult m-am bucurat ca in Cluj a aparut un nou dealer/service Kia, pe atat de dezamagit sunt in momentul de fata. Am cerut o oferta de pret pt. revizia a 4-a si doar manopera se situeaza undeva la 270 lei, ceea ce e enorm fata de 100-130 lei cat se plateste la alte service-uri din tara. Partea buna e ca accepta totusi sa vii cu materialele tale.
Pro_cee'd 1.4 GSL (Piston Grey): CJ-77-EGO
Galerie foto
Jurnal de bord

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Premium Cars - Cluj-Napoca

Post by Vincze Szilard »

sa stii ca orice service accepta consumabilele tale, doar ca o sa treaca in cartea masinii ca toate consumabilele sunt aduse de client, in acest caz daca o sa ai o problema la masina, o sa spuna ca, uleiu ce ai adus nu a fost de calitate (si acum tu dovedeste contrariul), ba ca nustiuce filtru nu era de calitate si etc...., totul e bine pana nu incep sa ai probleme cu masina, daca o sa te uiti pe forum o sa vezi ca altii au mai patit-o.
fa un drum pana in BM de diferenta de pret, e drept ca ti se duce o zi de concediu.
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

Bicgatepc02
Posts: 3
Joined: 19 Feb 2013, 13:45
Auto: SDFGSDFG

Re: Premium Cars - Cluj-Napoca

Post by Bicgatepc02 »

Tocmai ce-am aflat, in urma unei convorbiri telefonicie cu cei de la Willy&Co, ca e posibil ca dealer-ul Volvo din Cluj sa preia si partea de service pt Kia, lucru confirmat si de site-ul oficial Kia.











__________________________________________________________
PIPO Android Tablet PC PIPO U1Pro Android Dual-core Tablet pc PIPO M8 Dual-core Tablet PC

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Premium Cars - Cluj-Napoca

Post by Vincze Szilard »

deja de multa vreme service-ul s-a mutat la volvo, cred ca cam din vara sau din toamna, dar oricum preturile sunt de volvo, o revizie o sa te coste pe la 8-9 bulioane, iar daca faci un drum pana la BM o sa te coste cam 6,5 bulioane. pe langa faptu ca astia de la volvo nu au sau nu tin unele piese pe stoc, si poate si pt o bieleta sau ceva va trebui sa faca comanda care si ala va dura vreo 2 saptamani.
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

Post Reply

Return to “Service şi Dealer autorizat Kia”