Premium Cars - Cluj-Napoca

frantic
Posts: 522
Joined: 27 Jul 2008, 12:10
Auto:
Location: Campia Turzii
Contact:

Re: Premium Cars - Cluj-Napoca

Post by frantic »

Din primavara anului trecut au preluat si partea de service, de fapt cu asta au inceput. Cred ca am fost printre primii posesori de Kia care a apelat la ei pt. o problema ce implica garantia. Nu zic, serviciile au fost ireprosabile si problema mi-a fost rezolvata fara nicio obiectie, insa pt. revizii, cum zicea si Vincze Szilard, au preturi mult prea mari. Poate ca ar trebui sa diferentieze tarifele intre cele doua marci de care se ocupa, in fond Kia nu este premium.
Ar fi un mare avantaj pt. noi sa nu mai trebuiasca sa cautam alte service-uri, prin alte judete, si probabil si pentru ei; sunt sigur ca ar avea mai multi clienti daca ar scadea putin preturile.
Pro_cee'd 1.4 GSL (Piston Grey): CJ-77-EGO
Galerie foto
Jurnal de bord

frantic
Posts: 522
Joined: 27 Jul 2008, 12:10
Auto:
Location: Campia Turzii
Contact:

Re: Premium Cars - Cluj-Napoca

Post by frantic »

Legat de ce afirmam in postul anterior, referitor la tarifele practicate, ma vad nevoit sa revin asupra acestui aspect. In urma ultimei vizite in service am aflat ca exista tarife diferentiate pt. Kia, ceea ce nu poate decat sa ma bucure.
Pro_cee'd 1.4 GSL (Piston Grey): CJ-77-EGO
Galerie foto
Jurnal de bord

razvan.cosma.rtc
Posts: 1
Joined: 10 Nov 2021, 14:19
Auto: KIA Sportage
Location: Cluj-Napoca

Re: Premium Cars - Cluj-Napoca

Post by razvan.cosma.rtc »

Salutari,
tocmai am cumparat un Kia Sportage si as avea nevoie de un service-verificare-diagnoza,
merita sa ma duc la Premium Cars in Cluj? pentru a face service-ul si verificarea masinii(nu ITP), sunt buni pe service?
sau imi recomandati pe altcineva?
multumesc
Razvan

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Premium Cars - Cluj-Napoca

Post by Vincze Szilard »

@razvan.cosma.rtc - nu stiu din ce zona esti, dar eu am pana acuma 1 revizie la baia mare si 2 la cluj pe sportage; la ceed am avut o gramada la baia mare, dar si la cluj, poti merge linistit la ei.
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

Post Reply

Return to “Service şi Dealer autorizat Kia”