ADAPTARE TEMPOMAT KIA SPORTAGE

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
doru68
Posts: 1
Joined: 08 Dec 2020, 13:59
Auto: kia sportage
Location: bucuresti

ADAPTARE TEMPOMAT KIA SPORTAGE

Post by doru68 »

Buna ziua , sunt nou pe acest forum , sunt posesor de Kia Sportage din 2012 motor 2,0 AWD ,cutie automata si as dori sa instalez pe masina un tempomat care sa ma ajute sa mentin o viteza constanta , la distante lungi rulate pe autostrazi ma doare glezna de la apasat pedala de acceleratie .Ma poate ajuta cineva cu un sfat unde as putea face aceasta operatiune (in cazul in care aceasta poate fi executata), va multumesc anticipat pentru sfaturi .

BAU
Moderator General
Posts: 3291
Joined: 24 Jan 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: ADAPTARE TEMPOMAT KIA SPORTAGE

Post by BAU »

Compania care se ocupa cu montarea acestor dispozitive este : VIASAT SYSTEMS S.R.L., cu sediul in Str. Dr. Nicolae Turnescu Nr. 11 sect. 5

Nu stiu daca monteaza si pentru persoane fizice , sau vand dispozitive tempomat catre persoane fizice dar ia legatura cu ei si spune-le despre ce ai nevoie . Call Center Viasat (031/620.75.05).
1.6 GSL EX, MT, 122 CP, 225/45 R17W, 133.000 km

User avatar
ionutp
Admin
Posts: 992
Joined: 22 Aug 2019, 12:14
Auto: Sportage 2014 2.0 DSL AT
Location: Bucharest

Re: ADAPTARE TEMPOMAT KIA SPORTAGE

Post by ionutp »

Salut, mie nu mi se pare foarte util, doar l-am incercat o data, in rest nu l-am folosit deloc. Tin piciorul putin apasat pe acceleratie si e in regula. Oricum ma simt foarte ciudat si simt ca nu am control daca nu sunt cu piciorul deasupra unei pedale.
Dar eu conduc doar in Romania unde nu prea exista aceste lucruri numite "autostrazi", daca conduci mult in afara tarii ar fi util.
Kia Sportage 2014 2.0 DSL 136CP AT AWD

User avatar
Axe
Posts: 430
Joined: 07 Aug 2017, 19:28
Auto: Sportage 2007
Location: Bucuresti

Re: ADAPTARE TEMPOMAT KIA SPORTAGE

Post by Axe »

Pe mine m-ar fi interesat pentru Sportage 2007 benzina, dar din pacate, pentru modelul respectiv, s-au facut doar la diesel.

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”