traffic sign recognition

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
alkool
Posts: 28
Joined: 26 Sep 2017, 21:57
Auto: 1.6 T-GDI 6MT AWD Style Infra
Location: Bucuresti

traffic sign recognition

Post by alkool »

Salut,

Stie cineva daca se poate hack-ui unitatea centrala de pe masina astfel incat sa poti viziona imaginea de la camera TSR? Eventual sa si stochezi video pe un USB stick? Am tot cautat pe net si pe XDA-developers dar nu am gasit.

Mersi.

surfer
Moderator
Posts: 1364
Joined: 27 Oct 2008, 03:43
Auto: Ceed/Sportage
Location: Bucuresti

Re: traffic sign recognition

Post by surfer »

Admiti ca e vorba de "hacking", si totusi pui asta la lucruri care nu iti plac la masina :)
Pe principiul asta, clar nu esti client Apple, dar nici Android nu cred ca ti se potriveste, ca ai ceva limitari si acolo. Ti-ai scris propriul sistem de operare? :)
Ce spui tu ar fi super sa se poata. Chiar si invers: inlocuirea camerei standard cu alta care sa faca si TSR dar si recording pe stick. Intervine problema integrarii cu interfata masinii apoi.

Si totusi, de ce te-ai gandi la asa ceva? :)
Kiutza - Cee'd City, 2008, 1.6 GSL, Kompass Blue - 200000KM+
Grasuna - Sportage GT Line (+), 2016, 2.0 DSL AWD AT HP, Canyon Silver - 125000KM+

alkool
Posts: 28
Joined: 26 Sep 2017, 21:57
Auto: 1.6 T-GDI 6MT AWD Style Infra
Location: Bucuresti

Re: traffic sign recognition

Post by alkool »

Pai, din cate am inteles, unii automakeri ofera optiunea asta contra cost. As fi platit daca ar fi avut. Si clar se poate, doar conducem un calculator cu motor si roti. La Tesla de ce se poate?
In Android nu ai limitari, decat daca vrei sa ai. Lucrezi in IT?
De ce nu? Daca altii pun, Kia de ce sa nu puna? ;)

BV79SMG
Posts: 1
Joined: 22 Dec 2014, 23:17
Auto: Kia sportage

Re: traffic sign recognition

Post by BV79SMG »

Păi teoretic ar trebuii să se poată, insa nu stiu cine s-ar baga la treburi din acestea, plus de asta ca sa se merite ar trebuii sa fie un segment foarte important in nr.de utilizatori Kia cu astfel de dotari! Daca cumva gasesti metoda sau p e cineva care face treaba asta , te rog sa-mi dai si mie de veste, as fi foarte interesat!

Trimis de pe al meu SM-N950F folosind Tapatalk


Post Reply

Return to “Tips & Tricks”