Schimbare claxon Sportage OEM

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
hmmm
Posts: 41
Joined: 02 Aug 2011, 07:53
Auto:
Location: Oradea

Schimbare claxon Sportage OEM

Post by hmmm »

Imi puteti spune unde este pozitionat claxonul la Sportage si cum se poate demonta?
As vrea sa il schimb cu unul mai ,,profi" sa zic asa... dar nu sunt foarte indemanatic in astfel de chestiuni si nici nu as vrea sa afectez cumva garantia masinii.

As vrea sa pun un Stebel Dual Horn si vreau sa stiu cam unde se afla originalul, daca acesta incape in locul celui OEM, etc.

Mersi

User avatar
MeGeNe
Moderator General
Posts: 1390
Joined: 15 Jun 2009, 12:07
Auto: KIA
Location: Bucuresti - Titan

Re: Schimbare claxon Sportage OEM

Post by MeGeNe »

Banuiesc ca se afla in spatele grilei radiatorului. Mai mult ca sigur ca e loc acolo sa pui si patru claxoane.
B-39-MGN cee'd HB yellow dakar 1,6 GSL City

User avatar
MeGeNe
Moderator General
Posts: 1390
Joined: 15 Jun 2009, 12:07
Auto: KIA
Location: Bucuresti - Titan

Re: Schimbare claxon Sportage OEM

Post by MeGeNe »

Apropo, ne dai si noua niste amanunte despre claxonul cel nou? O poza, pret, de unde l-ai luat? Intr-adevar, cel original de pe Sportage e cam penibil. Nici cel de pe Ceed nu e departe....
Multumesc
B-39-MGN cee'd HB yellow dakar 1,6 GSL City

hmmm
Posts: 41
Joined: 02 Aug 2011, 07:53
Auto:
Location: Oradea

Re: Schimbare claxon Sportage OEM

Post by hmmm »

Scuze de intarziere.
Am gasit ceva foarte tare si cred ca ar merge fain pe Sportage urmand sa il comand zilele urmatoare.

Am avut pe fosta masina Octavia RS 1.8T ceva in genul (poate e chiar acest claxon insa nu mai retin exact sunetul) si chiar era de efect in trafic.

Acum nu ma mai pot obisnui cu aceste tentative de ,,zbieraturi" pe care le scot claxoanele masinilor de pretutindeni. :o

Va las aici un exemplu a ceea ce inteleg eu ca ar trebui sa fie un CLAXON.

,,Vi-l prezint pe" Stebel TM 80 MAGNUM :)

http://www.ebay.co.uk/itm/Stebel-12V-TM ... 1227wt_803

Enjoy :)

hmmm
Posts: 41
Joined: 02 Aug 2011, 07:53
Auto:
Location: Oradea

Re: Schimbare claxon Sportage OEM

Post by hmmm »

Daca sunteti interesati sa achizitionati un claxon profi, va pun link-ul cu produsul ce urmeaza sa il achizitionez in vre-o zii, doua. Daca sunteti interesati eu zic ca ar fii o idee buna sa cumparam impreuna, astfel transportul ar fii mai ieftin pentru toata lumea, eu oricum il cumpar. Dati un pm si mai discutam.

STEBEL MAGNUM 2 claxoane:
http://www.ebay.com/itm/High-Power-Steb ... 106wt_1037

E NOU si e cel mai ieftin gasit cu transport cu tot.Vine pe la 200 RON+transport.daca luam mai multi, costul transportului scade.
Puteti asculta cum suna pe pagina de prezentare. Mai sunt 5 zile pentru a comanda.

Va salut :D

hmmm
Posts: 41
Joined: 02 Aug 2011, 07:53
Auto:
Location: Oradea

Re: Schimbare claxon Sportage OEM

Post by hmmm »

Damn...nu gasesc butonul Edit. Costul e 200 ron cu transport cu tot. Scuze daca s-a inteles gresit ;)

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”