Manual / Carte Tehnica Kia Sportage 2011

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
hmmm
Posts: 41
Joined: 02 Aug 2011, 07:53
Auto:
Location: Oradea

Manual / Carte Tehnica Kia Sportage 2011

Post by hmmm »

Gasiti aces manual aici: http://www.4shared.com/folder/OWeZd3WU/_online.html

Sper sa va fie cu folos.

User avatar
b76bgaarh
Posts: 1318
Joined: 02 Dec 2008, 14:40
Auto:

Re: Manual / Carte Tehnica Kia Sportage 2011

Post by b76bgaarh »

ce manual este? cartea pe care o primesti cu masina?
masina familie Kia SPORTAGE 2.0 DSL 4wd CITY

hmmm
Posts: 41
Joined: 02 Aug 2011, 07:53
Auto:
Location: Oradea

Re: Manual / Carte Tehnica Kia Sportage 2011

Post by hmmm »

Am sa confirm peste cateva zile daca este cea care vine cu masina...pentru ca eu am primit-o pe cea in limba engleza pe care nu m-am ,,obosit" sa o desfac din ambalaj :D

hmmm
Posts: 41
Joined: 02 Aug 2011, 07:53
Auto:
Location: Oradea

Re: Manual / Carte Tehnica Kia Sportage 2011

Post by hmmm »

Confirm. Este unul si acelasi lucru cu cartea pe care am primit-o cu masina.

Enjoy :)

annp
Posts: 4
Joined: 24 Oct 2012, 16:26
Auto:

manual Kia

Post by annp »

salut ! ma puteti ajuta va rog cu un manual in limba romana pt Kia sportage 2012 ?!

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: manual Kia

Post by Ogy »


annp
Posts: 4
Joined: 24 Oct 2012, 16:26
Auto:

Re: manual Kia

Post by annp »

Ogica, Gigele...
daca taceai, pardon nu scriai, filozof ramaneai!

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Manual / Carte Tehnica Kia Sportage 2011

Post by Ogy »

Pana apare un manual pentru masina ta fabricatie 2012 incearca-l pe asta:
http://www.scribd.com/doc/80914679/Manu ... Romana-HIM

Dannyboy
Posts: 974
Joined: 07 Feb 2009, 16:03
Auto: Hyundai i30 1,6 CRDI
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Manual / Carte Tehnica Kia Sportage 2011

Post by Dannyboy »

Am un comentariu pe chestia cu filozoful. @annp, ai doua postari, in prima ceri ajutor cu un manual, iar in a doua jignesti. Nu stii cu cine stai de vorba si nimeni nu stie cine esti. Exista niste topicuri de prezentare, dar sunt convins ca nu stii de existenta lor. In fond acest forum exista pentru a te ajuta pe dumneata si pe altii asemenea, dar nici unul dintre voi nu se gandeste ca acest forum exista printr-un efort colectiv, prin contributia fiecaruia. Nu este obligatia vreunui moderator sa verifice valabilitatea vreunui link. Ogy sau oricare admin sau moderator nu e in slujba vreunui user de p-aici, si nu e platit pentru ceea ce face. E doar pasiune.
Daca vrei respect, intai il oferi. Ai intrat intr-o „casa” fara sa te prezinti, fara sa spui daca detii o masina, fara sa pui o locatie. Sunt niste rubrici in profilul fiecaruia care trebuiesc completate. Ai trecut peste ele. Pacat.
Viața e ca un tren. Cel mai bine e la vagonul-restaurant.

annp
Posts: 4
Joined: 24 Oct 2012, 16:26
Auto:

Re: Manual / Carte Tehnica Kia Sportage 2011

Post by annp »

Dannyboy wrote:Am un comentariu pe chestia cu filozoful. @annp, ai doua postari, in prima ceri ajutor cu un manual, iar in a doua jignesti. Nu stii cu cine stai de vorba si nimeni nu stie cine esti. Exista niste topicuri de prezentare, dar sunt convins ca nu stii de existenta lor. In fond acest forum exista pentru a te ajuta pe dumneata si pe altii asemenea, dar nici unul dintre voi nu se gandeste ca acest forum exista printr-un efort colectiv, prin contributia fiecaruia. Nu este obligatia vreunui moderator sa verifice valabilitatea vreunui link. Ogy sau oricare admin sau moderator nu e in slujba vreunui user de p-aici, si nu e platit pentru ceea ce face. E doar pasiune.
Daca vrei respect, intai il oferi. Ai intrat intr-o „casa” fara sa te prezinti, fara sa spui daca detii o masina, fara sa pui o locatie. Sunt niste rubrici in profilul fiecaruia care trebuiesc completate. Ai trecut peste ele. Pacat.
...nu trebuia decat sa dai clik pe link.ul postat...unde am jignit?!...este nevoie sa.ti prezint contractul de cumparare al masini?! KIA Sportage CRdi 1,7 Motion...bla.bla...Safeline...amu mataluta crezi ca sunt interesat de profilul tau?!

Mihai-Alexandru
Posts: 245
Joined: 17 May 2011, 12:11
Auto:
Location: Baia Mare

Re: Manual / Carte Tehnica Kia Sportage 2011

Post by Mihai-Alexandru »

Motion ??? safeline ? despre ce vorbim aici ....
[b]KIA Cee'd FL. 1.4 90 CP Infra Red [/b]

annp
Posts: 4
Joined: 24 Oct 2012, 16:26
Auto:

Re: Manual / Carte Tehnica Kia Sportage 2011

Post by annp »

Mihai-Alexandru wrote:Motion ??? safeline ? despre ce vorbim aici ....
este vorba de pachetul de dotari pt Austria , Safeline este un dispozitiv cu senzori conectat la un gps, la impact masina va anunta militia , moasa din sat si eventual popa! Acest dispozitiv este in proiect de lege..da vaz ca dumnealor (Kia & Asigurare) il monteaza fara sa ma intrebe...pe buzunarul meu!

User avatar
b76bgaarh
Posts: 1318
Joined: 02 Dec 2008, 14:40
Auto:

Re: Manual / Carte Tehnica Kia Sportage 2011

Post by b76bgaarh »

a aparut o noua kia sportage in 2012? cam ce e diferit fata de 2011? da de 2010?

cam irascibil colegu, pe alte forumuri erai deja istorie.
masina familie Kia SPORTAGE 2.0 DSL 4wd CITY

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”