termen de livrare depasit

Forum cu de toate despre Kia Sportage
Post Reply
cristinasebi
Posts: 19
Joined: 27 Apr 2017, 23:12
Auto: Kia 1.6 GDI-Style

Re: termen de livrare depasit

Post by cristinasebi »

salutare,cam 2 sapt

takapaka
Posts: 10
Joined: 21 Apr 2017, 22:23
Auto: sportage

Re: termen de livrare depasit

Post by takapaka »

multumesc ptr raspuns,plata finala am facut-o pe 15 -06 !!!...daca ar veni pana la 1 iulie ar fi super,as vrea sa dau o fuga pana in Slovacia si nu vreau sa fie decat cu Sportage-ul,daca nu o sa vina,din pacate o sa ratez aceasta iesire !!!

User avatar
AdiDan
Posts: 83
Joined: 14 Feb 2017, 18:26
Auto: Sportage 2017 Style 1.6 Canyon
Location: Galati

Re: termen de livrare depasit

Post by AdiDan »

Pai chiar dacă vine cum faci cu numerele roșii ca mie dealerul mi.a spus ca nu pot ieși din ţara cu ele....
GRABESTE-TE INCET......CU 1.6 GDI !

takapaka
Posts: 10
Joined: 21 Apr 2017, 22:23
Auto: sportage

Re: termen de livrare depasit

Post by takapaka »

Intai sa vina ,apoi probabil o sa facem ca in Romania...apelam la relatii !!!

User avatar
AdiDan
Posts: 83
Joined: 14 Feb 2017, 18:26
Auto: Sportage 2017 Style 1.6 Canyon
Location: Galati

Re: termen de livrare depasit

Post by AdiDan »

Atunci sa vina!
Si mai repede......
GRABESTE-TE INCET......CU 1.6 GDI !

cristinasebi
Posts: 19
Joined: 27 Apr 2017, 23:12
Auto: Kia 1.6 GDI-Style

Re: termen de livrare depasit

Post by cristinasebi »

si noi suntem in asteptarea CIV pt a iesi din tara cu 1 iulie.Am dat din coate peste tot, insa de carti se ocupa acum transportatorul.eu am ridicat masina sapt trecuta..te tin la curent cand intru in posesia CIV.

sato123
Posts: 116
Joined: 04 May 2017, 12:32
Auto: Sportage 1.6 T-GDI AWD Style
Location: Brasov

Re: termen de livrare depasit

Post by sato123 »

Azi am ridicat masina, o sa incep un jurnal de bord. Nu m-am rabdat si am dat o tura pe drumu de poiana bv. prima impresie e ca e super confortabila sta bine pe sosea insa trebuie sa ma obisnuiesc cu masina si mai ales cu dimensiunile. Curbele nu le pot lua la fel ca si cu focusu pe care trebuie sa-l vand insa stiam asta de la inceput.

takapaka
Posts: 10
Joined: 21 Apr 2017, 22:23
Auto: sportage

Re: termen de livrare depasit

Post by takapaka »

cica a ajuns la Curtici !!!.... joi-vineri este a mea :D

baban oana
Posts: 64
Joined: 18 Jan 2017, 15:08
Auto: sportage 1.6 tgdi 7dct 4x4gtli
Location: turnu magurele

Re: termen de livrare depasit

Post by baban oana »

bravoo takapaka!!!! ce ma bucur pentru tine......noi nu avem nici un semn....noi suntem la 2 sapt dupa voi.....offfff

Miria
Posts: 296
Joined: 06 May 2017, 14:30
Auto: Sportage2017

Re: termen de livrare depasit

Post by Miria »

Oana, scuze dar n am vazut persoana virtuala mai pesimista si negativista decat tine.Scuze dar in cea mai mare parte oftezi.Nu e bine, sa nu atragi raul, pana la urma e o masina si nici macar nu e cine stie ce masina e o Kia, daca era vreun Rolls mai ziceam..... Si eu astept o Kia Sportage Gt line dar sunt sincer cu mine, asta este n am avut bani de ceva englezesc 4x4 sau nemtesc.Poate data viitoare....

User avatar
Qalex21
Moderator
Posts: 535
Joined: 13 Feb 2014, 09:41
Auto: XCeed 1.5 T-GDi 48V 7DCT
Location: Voluntari

Re: termen de livrare depasit

Post by Qalex21 »

E irelevant ce marca de masina ti-ai comandat .... Asteptarea este dificila din diverse motive : ai nevoie de vehicul (esti/ramai pieton), vrei sa intri odata in posesia lucrului pe care ti-l doresti si l-ai platit, despasirea termenului agraveaza senzatia etc. In decurs de 2 ani am asteptat livrarea a 2 Ceed-uri si am fost nerabdator de fiecare data. La ultima masina chiar s-a depasit termenul si am simtit ca o iau razna pe final :))

sato123
Posts: 116
Joined: 04 May 2017, 12:32
Auto: Sportage 1.6 T-GDI AWD Style
Location: Brasov

Re: termen de livrare depasit

Post by sato123 »

Mi-a venit si CIV-ul, maine trec sa-l iau. Se pare ca dealer-ul a respectat toate termenele promise. Ramane sa rezolv cu inmatricularea si e gata de vacanta masina.

Bitzu
Posts: 3
Joined: 26 Jun 2017, 22:38
Auto: Kia sportage 1.7 style

Re: termen de livrare depasit

Post by Bitzu »

Buna seara! Sunt nou in club Kia si in viitorul cat mai apropiat sper sa ajunga si masina mea Sportage style 1.7.Eu am platit avansul pe 24 mai iar cei de la Mit Motors au spus ca o au in stoc dar se va fabrica in iunie(pe asta nu prea am inteles-o)dar vad ca este deja sfarsitul luni si nu primesc vesti.Voiam sa stiu daca mai este sau daca a mai fost cineva in situatia asta si care a fost finalul.Multumesc mult!

takapaka
Posts: 10
Joined: 21 Apr 2017, 22:23
Auto: sportage

Re: termen de livrare depasit

Post by takapaka »

baban oana wrote: 26 Jun 2017, 18:08 bravoo takapaka!!!! ce ma bucur pentru tine......noi nu avem nici un semn....noi suntem la 2 sapt dupa voi.....offfff

Stai asa putin , imi spune azi dealer-ul ca masina apare ca este fabricata si plecata pe 12-06, si era pe la Curtici cand a verificat el ultima data(atunci chiar el m-a sunat sa-mi spuna ca masina este la Curtici)dar acum nu stie de ce nu a a juns inca,cica trimite email-uri !!!...incepe sa puta,mie nu-mi plac schemele astea de doi lei,cu motive de rahat...mai bine imi spui ca vine peste un an,dar in a 365-a zi sa fie la mine in parcare ...din pacate eu am mai vazut si la alte marci aceeasi abureala ...a fost o greseala ,greva,nu au mers calculatoarele etc etc etc !!!

surfer
Moderator
Posts: 1364
Joined: 27 Oct 2008, 03:43
Auto: Ceed/Sportage
Location: Bucuresti

Re: termen de livrare depasit

Post by surfer »

Dar ce te faci daca de data asta (ca sa nu zic de fiecare data), chiar a fost ceva neasteptat? Chiar crezi ca el nu ar vrea sa livreze masinile ca pe paine, pe loc? Te-ar fi sunat sa iti spuna ca e la Curtici daca stia ca se intarzie?
Am asteptat si eu dupa Ceed si Sportage (mai putin, caci era pe stoc, dar tot a fost dureros), asa ca stiu cum e. Dar nu inteleg pesimismul si negativismul unora :(. #gluma: Ia cu ROM (#reclamaciocolataROM:"asta-i Romania")

Hai ca mai e putin! Rabdare si bucurie pana atunci si dupa!
Kiutza - Cee'd City, 2008, 1.6 GSL, Kompass Blue - 200000KM+
Grasuna - Sportage GT Line (+), 2016, 2.0 DSL AWD AT HP, Canyon Silver - 125000KM+

Post Reply

Return to “Generalităţi”