termen de livrare depasit

Forum cu de toate despre Kia Sportage
Post Reply
alki
Posts: 3
Joined: 22 Jan 2010, 18:19
Auto:

Re: termen de livrare depasit

Post by alki »

Darksleep, ISG-ul este trecut la optionale si costa 250 de euro. Uneori este enervand, e bine ca are buton de oprire, cand nu vrei sa il folosesti, il opresti de la buton si ai scapat de grija :)
Eu nu am cerut nimic suplimentar pentru ca s-au incadrat in termen totusi in cazul meu.

User avatar
godoroja
Posts: 80
Joined: 31 Oct 2016, 12:37
Auto: 2013 BMW X5 40d

Re: termen de livrare depasit

Post by godoroja »

Scuzati-ma ca va intreb, voi pe ce site configurati masina? Eu nu vad pe configurator niciun Sportage 1.0 T-GDI. :(
2013 BMW X5 40d
2021 Mini Countryman S All4 Facelift

raffy
Posts: 20
Joined: 18 Sep 2016, 22:10
Auto: Ford Focus

Re: termen de livrare depasit

Post by raffy »

Nu exista 1.0 T-GDI, cel putin nu stiu eu de el dar Kia ar avea asa ceva pe Sportage.
Ai doar 1.6 T-GDI
http://www.kia.ro/configurator_step_2/?idCombustibil=5

User avatar
godoroja
Posts: 80
Joined: 31 Oct 2016, 12:37
Auto: 2013 BMW X5 40d

Re: termen de livrare depasit

Post by godoroja »

Am vazut eu gresit, vorbea de Kia Cee'd GT Line 1.0 T-GDI. Scuze.
2013 BMW X5 40d
2021 Mini Countryman S All4 Facelift

User avatar
imkiauser
Posts: 18
Joined: 15 Oct 2016, 10:04
Auto: Sportage 1.6 GDI STYLE B.Pearl
Location: Bucuresti

Re: termen de livrare depasit

Post by imkiauser »

Mai este cineva in situatia mea, sa-i fie estimata sosirea masinii in RO saptamana aceasta? Ma interesa sa stiu daca sunt persoane care sa fie mai bine informate de catre dealer in legatura cu transporturile ce urmeaza sa soseasca. De sapatamana trecuta dealer-ul imi tot spune ca este pe transport...undeva. Imi suna a tragere de timp pentru ceva intarzieri...

Arny
Posts: 35
Joined: 18 Mar 2016, 12:43
Auto: Ford C-Max 2.0 Tdci, 163 CP

Re: termen de livrare depasit

Post by Arny »

Dealerul Kia din Cluj-Napoca ne-a confirmat azi ca a fost un transport mai mare pe cale ferata care ar fi ajuns la Bucucresti pe parcursul zilei de ieri si cu care a ajuns si masina noastra. Mai avem de asteptat cateva zile pana ajunge la Cluj masina (Kia Ceed 1,6 GDI Star) comandata de noi la sfarsitul lui iulie. Sa speram... Pana atunci asteptare usoara tuturor !
Kia Ceed PE Star 2016 MT6 1.6 GDI-135CP TrackRed
Ford C-Max Titanium 2011 MT6 2.0 TDCI-163CP Darkmicastone

Blaul
Posts: 21
Joined: 08 Aug 2016, 01:42
Auto: Kia Sportage 1.6 GDI

Re: termen de livrare depasit

Post by Blaul »

Masina comandata in data de 3 august nu s-a produs nici acum. In contract am 60 de zile lucratoare pana incep penalizarile, dar sunt nedumerit cu o chestie: La rubrica luna de comanda este spatiu liber,,,?????

Sunt sanse sa intoarca povestea in favoarea lor si sa aleaga ce luna vor ei sau contractul e null?

andrei1271984
Posts: 963
Joined: 06 Nov 2016, 15:17
Auto: Sportage 1.6 T-GDI 6MT GT-Line
Location: Bucuresti

Re: termen de livrare depasit

Post by andrei1271984 »

imkiauser wrote:Mai este cineva in situatia mea, sa-i fie estimata sosirea masinii in RO saptamana aceasta? Ma interesa sa stiu daca sunt persoane care sa fie mai bine informate de catre dealer in legatura cu transporturile ce urmeaza sa soseasca. De sapatamana trecuta dealer-ul imi tot spune ca este pe transport...undeva. Imi suna a tragere de timp pentru ceva intarzieri...

Da, si eu am fost in aceeasi situatie, masina a sosit la showroom joi 1 nov.
Au fost probleme mari cu transportul si au venit cu trenul :shock:
Kia Sportage 2021 1.6 T-GDI 6MT GT-LINE

EX : Kia Sportage 2016 1.6 GDI Classic +

Blaul
Posts: 21
Joined: 08 Aug 2016, 01:42
Auto: Kia Sportage 1.6 GDI

Re: termen de livrare depasit

Post by Blaul »

Nici acum nu a sosit masina. Macar a fost produsa din cate zice dealerul acum aproape 3 saptamani.

Pana la urma a reusit careva sa obtina ceva din penalizarile de intarziere?

lush76
Posts: 10
Joined: 28 Apr 2016, 08:50
Auto: Kia Sportage QL 1.6 GDI
Location: IASI

Re: termen de livrare depasit

Post by lush76 »

Ești sigur că e produsă? Ai primit seria de sasiu?
Eu am plătit avansul pe 4 august, am primit seria de sasiu pe 11 noiembrie și am ridicat masina pe 30 noiembrie.

Blaul
Posts: 21
Joined: 08 Aug 2016, 01:42
Auto: Kia Sportage 1.6 GDI

Re: termen de livrare depasit

Post by Blaul »

Da, mi-au zis si seria si ca este cu H adica 2017

adip_nt
Posts: 2
Joined: 07 Dec 2016, 13:03
Auto: Renault

Re: termen de livrare depasit

Post by adip_nt »

lush76 wrote:Ești sigur că e produsă? Ai primit seria de sasiu?
Eu am plătit avansul pe 4 august, am primit seria de sasiu pe 11 noiembrie și am ridicat masina pe 30 noiembrie.
Cu ce cauciucuri a venit masina Vara/ Iarna

lush76
Posts: 10
Joined: 28 Apr 2016, 08:50
Auto: Kia Sportage QL 1.6 GDI
Location: IASI

Re: termen de livrare depasit

Post by lush76 »

De vara, asa vin indiferent de perioada de livrare.

vconstan
Posts: 12
Joined: 17 Aug 2016, 09:43
Auto: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line
Location: Bucuresti

Re: termen de livrare depasit

Post by vconstan »

Salutare,

La mine comanda a fost data la inceputul lui August si a venit la finalul lui Noiembrie. Termenul a fost depasit cu 1 luna si a durat cu inca o luna in plus deaorece luna august este moarta, nu se fabrica nimic. E vecanta.

Masina a venit echipata cu cauciucuri de vara, iar explicatia a fost ca toate vin asa. Eu mi-am luatde la ei si jenti de 17 de tabla si cauciucuri, 5.400 RON, dar au inclus si senzorii TMPS.

Masinile acum vin cu Apple Car si Andoid auto si din cate am inteles, daca nu venea, in ianuarie trebuia sa ma duc in service sa ii faca un upgrade software, doar, nu si HW, asa cum se vehicula pe aici.

adip_nt
Posts: 2
Joined: 07 Dec 2016, 13:03
Auto: Renault

Re: termen de livrare depasit

Post by adip_nt »

vconstan wrote:Salutare,

La mine comanda a fost data la inceputul lui August si a venit la finalul lui Noiembrie. Termenul a fost depasit cu 1 luna si a durat cu inca o luna in plus deaorece luna august este moarta, nu se fabrica nimic. E vecanta.

Masina a venit echipata cu cauciucuri de vara, iar explicatia a fost ca toate vin asa. Eu mi-am luatde la ei si jenti de 17 de tabla si cauciucuri, 5.400 RON, dar au inclus si senzorii TMPS.

Masinile acum vin cu Apple Car si Andoid auto si din cate am inteles, daca nu venea, in ianuarie trebuia sa ma duc in service sa ii faca un upgrade software, doar, nu si HW, asa cum se vehicula pe aici.
Salut
Em am dat comanda in 22.07.2016 si am numarul de comanda 26658. Tu ce numar de comanda ai avut? Am comandat tot GT LINE T-GDI si m-au tot amanat, ultimul termen ar fi 17.12.2016, termen de productie!!!!

Post Reply

Return to “Generalităţi”