termen de livrare depasit

Forum cu de toate despre Kia Sportage
Post Reply
User avatar
b76bgaarh
Posts: 1316
Joined: 02 Dec 2008, 14:40
Auto:

Re: termen de livrare depasit

Post by b76bgaarh »

mai trebuie sa le si caute.

de asemenea sunt informatii despre kit pana, roata de rezerva normala, space saver etc.
masina familie Kia SPORTAGE 2.0 DSL 4wd CITY

surfer
Moderator
Posts: 1364
Joined: 27 Oct 2008, 03:43
Auto: Ceed/Sportage
Location: Bucuresti

Re: termen de livrare depasit

Post by surfer »

Si eu tot fara alarma am optat, tocmai din motive de montaj - se desfac plasticele de pe stalpi, plafon, etc. Ei garanteaza atat un montaj invizibil, cat si o functionare fara cusur - nu suna la pisici/caini, nu da erori cu portbagajul inteligent, etc. Nu m-au convins :)

Pentru iarna sunt topic-uri separate, pe scurt, lumea opteaza pentru Jante pe 17 (originale sau alt brand), cu senzori (de la reprezentanta sau aliexpress), si anvelope mid level.
Kiutza - Cee'd City, 2008, 1.6 GSL, Kompass Blue - 200000KM+
Grasuna - Sportage GT Line (+), 2016, 2.0 DSL AWD AT HP, Canyon Silver - 125000KM+

surfer
Moderator
Posts: 1364
Joined: 27 Oct 2008, 03:43
Auto: Ceed/Sportage
Location: Bucuresti

Re: termen de livrare depasit

Post by surfer »

Si eu tot fara alarma am optat, tocmai din motive de montaj - se desfac plasticele de pe stalpi, plafon, etc. Ei garanteaza atat un montaj invizibil, cat si o functionare fara cusur - nu suna la pisici/caini, nu da erori cu portbagajul inteligent, etc. Nu m-au convins :)

Pentru iarna sunt topic-uri separate, pe scurt, lumea opteaza pentru Jante pe 17 (originale sau alt brand), cu senzori (de la reprezentanta sau aliexpress), si anvelope mid level.
Kiutza - Cee'd City, 2008, 1.6 GSL, Kompass Blue - 200000KM+
Grasuna - Sportage GT Line (+), 2016, 2.0 DSL AWD AT HP, Canyon Silver - 125000KM+

alexandra36
Posts: 16
Joined: 27 Jun 2017, 22:41
Auto: kia sportage

Re: termen de livrare depasit

Post by alexandra36 »

grozav.tocmai am gasit sectiunea search topics :))

ovidiu.anica
Posts: 53
Joined: 26 Aug 2016, 21:01
Auto: Kia Sportage GT Line 1.6 T-GDI

Re: termen de livrare depasit

Post by ovidiu.anica »

@alexandra36: Presupun ca vei vrea sa schimbi si jentile pt iarna. In acel caz daca ai EPB vei putea opta doar pt 17 inch. In afara de chestia asta, exact cum a zis Flavyus, sunt topice si jurnale cu info f utile (de ex: viewtopic.php?f=93&t=23119).

Si btw, felicitari pt achizitie.

alexandra36
Posts: 16
Joined: 27 Jun 2017, 22:41
Auto: kia sportage

Re: termen de livrare depasit

Post by alexandra36 »

@ovidiu.anica: multumesc!!!!m vazut pe forum comentarii despre jante. sincer nu as mai vrea sa schimb jantele ci doar sa cumpar anvelope. am vazut ca aici se da adresa unui site anvelopex.ro parca.i-am sunat si au spus ca dupa ce inmatriculez masina vor fi inscrise 2 variante de dimensiuni si apoi abia sa ii caut din nou. f politicosi.sunt din piatra neamt dar livreaza oriunde in tara.ce e epb? nu cred ca am asa ceva decat daca vine din fabrica...eu sg suplimentari pe care le-am cerut au fost senzori parcare, volan incalzit, parbriz cu degivrare.deci daca e o chestie suplimentara clar nu am

Flavyus
Posts: 1929
Joined: 19 Jan 2017, 11:04
Auto: Sportage2017 2DSL GTL4x4HP 6AT
Location: Bucuresti

Re: termen de livrare depasit

Post by Flavyus »

EPB = electronic parking brake, este optional.
Atunci ai frana de parcare la picior, o pedala micuta in stanga.
Te-a intrebat fiindca, daca ai EPB cele mai mici jante posibile sunt de 17.
Daca nu ai EPB cele mai mici jante posibile sunt de 16.

User avatar
b76bgaarh
Posts: 1316
Joined: 02 Dec 2008, 14:40
Auto:

Re: termen de livrare depasit

Post by b76bgaarh »

ce treaba are cu termenul de livrare?

sunt atatea topice de jante/anvelope.
masina familie Kia SPORTAGE 2.0 DSL 4wd CITY

Flavyus
Posts: 1929
Joined: 19 Jan 2017, 11:04
Auto: Sportage2017 2DSL GTL4x4HP 6AT
Location: Bucuresti

Re: termen de livrare depasit

Post by Flavyus »

Ora 20:20 trailerul cu Sportage intra pe A1 spre Buc. Vazui canyon silver si rosii. Succes

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


baban oana
Posts: 64
Joined: 18 Jan 2017, 15:08
Auto: sportage 1.6 tgdi 7dct 4x4gtli
Location: turnu magurele

Re: termen de livrare depasit

Post by baban oana »

aoleu Flavyus!!!!! ce te joci cu sufletele noastre!!!acum e mai grea asteptarea...doamne,emotii ca la prima bicicleta!!

Flavyus
Posts: 1929
Joined: 19 Jan 2017, 11:04
Auto: Sportage2017 2DSL GTL4x4HP 6AT
Location: Bucuresti

Re: termen de livrare depasit

Post by Flavyus »

Ce sa va fac. Asta e traseul meu in weekend

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


baban oana
Posts: 64
Joined: 18 Jan 2017, 15:08
Auto: sportage 1.6 tgdi 7dct 4x4gtli
Location: turnu magurele

Re: termen de livrare depasit

Post by baban oana »

multumim mult...tu ai trecut prin emotiile astea care te storc pur si simplu si stii cum e sa tot astepti din moment in moment ..hai ca vine,hai !! poate azi ,poate maine...asteptam si noi cum asteapta cineva insetat o cana cu apa...ia sa vedem ceva nou,a mai ridicat o cineva ,a mai vazut cineva vreun trailer.....

Miria
Posts: 296
Joined: 06 May 2017, 14:30
Auto: Sportage2017

Re: termen de livrare depasit

Post by Miria »

Sper sa fie si a mea, are o saptamana si ceva de la productie si tot astept. O sa am treaba la Pitesti in seara aceasta daca vad vreun camion cu Kia anunt, poate fac si poze, spun toate acestea de pe acum pentru ca vreau sa pregatesc pe toata lumea, sa nu creez panica la vizualizarea pozelor 😂😂😂😂

default
Posts: 496
Joined: 06 Jul 2016, 18:52
Auto: Kia Sportage

Re: termen de livrare depasit

Post by default »

Nu cred ca lucreaza in week-end, nici nu au unde sa le descarce, sunt inchise reprezentantele. Asa aiurea, sa stea pe sosea, iar nu tine!

Stai calm...! :lol:
Kia Sportage 2016 4x4 1.6T-GDI GTLine-vandut!
----------------------------------------
Vand bare Thule Sportage 3 sau 4-link in Bazar :!:

Miria
Posts: 296
Joined: 06 May 2017, 14:30
Auto: Sportage2017

Re: termen de livrare depasit

Post by Miria »

Eu am incercat, am vrut să combat deshidratarea așteptării unui Sportage, pesemne este mai periculoasă decât cea provocată de caniculă.Acest topic este super amuzant 😂😂😂😂

Post Reply

Return to “Generalităţi”