Dimensiuni sticla plafon panoramic

Forum cu de toate despre Kia Sportage
Post Reply
User avatar
Smug
Posts: 74
Joined: 26 Jul 2021, 10:03
Auto: Sportage'16 GTLine 2.0D AWD AT
Location: Bucuresti

Dimensiuni sticla plafon panoramic

Post by Smug »

Salutare, ma ajuta un coleg cu dimensiunile plafonului panoramic? N-am gasit nimic pe alte forumuri sau google si sunt plecat in deplasare.
Am cerut niste oferte pentru folie auto si mi-au cerut detaliul asta desi le-am spus modelul si anul masinii. Alesi din lista de pe site-ul Llumar cu aplicatori autorizati din Bucuresti, ma intereseaza Sectoarele 2-3-4-5.
Iar apropo de folia auto, ati avut experiente cu degivrarea lunetei? Imi fac griji ca poate caldura degajata de benzile acelea sa nu afecteze si sa dezlipeasca folia in timp
Multumesc!

Sent from my moto x4 using Tapatalk


surfer
Moderator
Posts: 1364
Joined: 27 Oct 2008, 03:43
Auto: Ceed/Sportage
Location: Bucuresti

Re: Dimensiuni sticla plafon panoramic

Post by surfer »

Salut,

Voi incerca sa masor diseara plafonul.
Dar pana una alta, de ce ai vrea sa ii pui folie? Acea sticla este deja tratata, si protejeaza de soare mult mai bine decat orice folie.

Eu am pus pe toate geamurile laterale si luneta (maxim legal acceptat ca opacitate, plus protectie UV) si nu am probleme dupa 5 ani de utilizare.
Kiutza - Cee'd City, 2008, 1.6 GSL, Kompass Blue - 200000KM+
Grasuna - Sportage GT Line (+), 2016, 2.0 DSL AWD AT HP, Canyon Silver - 125000KM+

User avatar
Smug
Posts: 74
Joined: 26 Jul 2021, 10:03
Auto: Sportage'16 GTLine 2.0D AWD AT
Location: Bucuresti

Re: Dimensiuni sticla plafon panoramic

Post by Smug »

Nu e un moft, pentru confort. Vara jaluzeaua aia din material se incinge cam tare, iar daca o retrag simt soarele destul de fierbinte in cap. Eram constient dinainte sa o cumpar, dar ma adaptez

Sent from my moto x4 using Tapatalk


Post Reply

Return to “Generalităţi”