Pareri achizitie Sportage a doua generatie

Forum cu de toate despre Kia Sportage
Post Reply
fanache11
Posts: 1
Joined: 15 Feb 2020, 13:29
Auto: VW Passat
Location: Bucuresti

Pareri achizitie Sportage a doua generatie

Post by fanache11 »

Salut tuturor,

Caut sa cumpar o masina cu care sa imi tractez rulota prin tara si cam atat. De vreo 4 ani folosesc un VW Passat B5, 2004, 1,9 TDI, 131 CP, cutie manuala dar se cam apropie de obstescul sfarsit. La bugetul meu de aproximativ 4500 euro am remarcat a doua generatie de Sportage, 4x4, cutie manuala, motor de 2000cmc CRDI care, din caracteristici, ar trebui sa rezolve problema.
Nu stiu pe absolut nimeni caruia sa ii cer o perere despre fiabilitate, mentenanta si pareri personale asa ca ii rog pe cei care stiu cate ceva si vor sa impartasasca si cum mine, sa o faca. Deasemenea, daca aveti alte recomandari de Kia, variante de motorizare, feel free to...

Cu multumiri,

Stefan.

ingerulol
Posts: 230
Joined: 26 Aug 2018, 18:26
Auto: SPORTAGE Facelift 1.6 136DCT7
Location: București
Contact:

Re: Pareri achizitie Sportage a doua generatie

Post by ingerulol »

Pai indiferent de discutie si despre ce pareri ne ceri tu nou , KIA Sportage a doua generatie , vorbim de o masina din 2003-2007 . Deci fiabilitatea ar exista, dar dupa 13 ani depinde ce asteptari ai tu ? Eu zic ca e o rabla in care vei baga inca pe atat sa o mentii functionala - dar ma rog , parerea mea .

Eu consider ca se va comporta la fel de bine sau de rau ca Passat-ul pe care-l ai . 1.9 TDI fiind PD stiu ca nu prea aveau probleme.

Post Reply

Return to “Generalităţi”