Probleme livrare Kia Sportage

Forum cu de toate despre Kia Sportage
Post Reply
MindruI
Posts: 68
Joined: 20 Mar 2018, 12:48
Auto: Kia Sportage 1.7 DCT Style
Location: Bucuresti

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by MindruI »

Multumesc frumos. Intr-adevar se misca bine. ce-i drept nici nu m-am dat la ea prea tare, astept sa trec de cei 1000 de km pentru asa zisul rodaj
Kia Sportage 1.7 DSL Style Infra Red primita in 29.06.2018.

akeem
Posts: 950
Joined: 08 Oct 2017, 19:28
Auto: Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 GT
Location: Bucuresti

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by akeem »

Vineri si a mea (noroc ca am intrebat). Puteam sa o ridic azi dar am zis sa o lase pe sambata. Pana atunci sa-mi faca RCA, CASCO si ce-o mai trebui.
Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 GT-LINE - Sand Track

crismcl313
Posts: 521
Joined: 11 Jan 2018, 09:34
Auto: Sportage 1,7DSL, Style, 7DCT
Location: BZ

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by crismcl313 »

Salutari tuturor. Pentru cei care s-au trezit mai târziu ca ar vrea sa mai achiziționeze Sportage fără Facelift....
Mai sunt pe la MIT cred, ei aveau obiceiul sa facă stoc. Acum 2 săptămâni parca, m-a căutat cineva sa vadă mașina.....nu ca as fi vândut-o🤣....dar vroia sa cumpere una ca a mea, respectiv 1,7 cu DCT Style. I-am prezentat mașina si l-am trimis direct la MIT ca poate mai găsește ceva pe stoc deoarece știam ca importatorul are obiceiul sa mai aduca ceva mașini pe ultima suta. Spre norocul respectivei persoane a găsit un Sportage 2.0 cu cutie automata Canyon Silver pe stoc si după câteva zile m-a sunat si mi-a mulțumit de informație ca tocmai se ducea sa ridice mașina. Oricum ciudata treaba mai ales la câte persoane așteptau pe aici mașinile. Dar se pare ca mai sunt ceva mașini pe stoc.
Sportage 1,7DSL, 7DCT, 4x2 Style, Canyon Silver, My 2018, primit pe 14.02.2018, 72000+ km.....

AndreiSportage
Posts: 72
Joined: 12 Apr 2018, 07:53
Auto: Kia Sportage
Location: Bucuresti

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by AndreiSportage »

Si autonetul avea in showroom 2 gt line diesel saptamana trecuta
Kia Sportage 1.6 tgdi dct 4x4 GT LINE New Infrared

levix
Posts: 15
Joined: 10 May 2018, 11:25
Auto: Kia Ceed 1.4 2008
Location: Miercurea Ciuc

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by levix »

Salutare,

In final mi-a sosit si mie masina!! Maine pot s-o ridic! Am asteptat aproape 5 luni...

Numai bine!

levix
Posts: 15
Joined: 10 May 2018, 11:25
Auto: Kia Ceed 1.4 2008
Location: Miercurea Ciuc

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by levix »

Am ridicat-o astazi. E fantastica! In primii 100 de km pe care i-am parcurs pe 80% drumuri nationale, 20% oras, mers normal, singur in masina, AC, turatii intre 2000 si 3000, consumul era fix 8% (1.6 T-GDI AWD). Dar acuma incepem sa ne cunoastem :)

O zi frumosa! Eu ma duc la sofat :)

Sergiucid
Posts: 504
Joined: 29 Nov 2017, 10:37
Auto: Sportage 1.6 T-GDI
Location: Timisoara

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by Sergiucid »

Dupa o asteptare atat de lunga eu mi-as lua o saptamana concediu special pentru sofat(recuperare medicala de la atata rabdare si mai ales tutun) :))... Sa le stapaniti sanatos!!!
Sportage 1.6 T-GDI 4X2 6MT Style+
Focus MK2 1.6 TDCI 90CP

User avatar
sergiu007
Posts: 74
Joined: 22 Feb 2018, 23:54
Auto: Kia Sportage 1.6 TGDI AWD - GT
Location: Voluntari

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by sergiu007 »

Salutare tuturor.
Am revenit cu primele impresii dupa 300 de km 80% in Bucuresti si 20% DN. Consum irelevant undeva in jur de 8,7 %. Nici nu stiu cum sa ma exprim , de fiecare data cand sunt la volan parca as fi la SPA , ma relaxeaza la maxim acesata masina si credeti-ma ca am avut ceva masini la viata mea, germane , japoneze, etc. Adevarul ca nici una nu a fost " 0 km " ca asta . Poate o singura nemtoaica ma mai relaxa asa ca asta dar alta clasa seria 5 . Vorba mea " rabdare si tutun " a meritat asteptarea .
Problemele nu se termina aici pentru ca am luat masina pe 27 iunie si nici acum nu am primit cartea ( CIV-ul ) deci nici o sansa sa plec cu ea in concediu.
Asteptare usoara celor care mai asteapta masini de venit si drumuri bune celor care le-au primit.
Sergiu.
PS. O sa deschid un jurnal de bord in care o sa detaliez experienta cu noua masina.
Toate bune.
Kia Sportage GT-Line 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 DARK GUN METAL

CostynNE
Posts: 55
Joined: 03 Sep 2018, 18:19
Auto: Sportage2018 1.6 GDI Plus+
Location: Bucuresti

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by CostynNE »

Salutare. Am comandat si eu la sf lunii o Kia Sportage 1.6GDI Classic +cateva optionale. Am luna de productie Octombrie, scris pe formularul de rezervare/comanda. Cu livrare in 60-90zile lucratoare(dealer-ul imi zisese verbal, calendaristice) si tot verbal mi-a zis ca asa e contractul standard dar ca sa stau linistit ca se livreaza in 60-90zile calendaristice. Cat credeti ca o sa dureze sa ajunga la dealer? Noiembrie, Decembrie? Mersi mult

myKyaS
Posts: 3
Joined: 03 Jun 2018, 14:49
Auto: ford focus
Location: braila

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by myKyaS »

Salut.Eu am dat comanda pe 20 iulie 1.6-T-GDI GT LINE + optionale.Vineri pe 13 septembrie m a anuntat dealer ul ca masina a plecat spre Curtici iar azi 18 septembrie mi a spus ca este la Curtici.Cum platesc suma totala pleaca spre dealer.

crismcl313
Posts: 521
Joined: 11 Jan 2018, 09:34
Auto: Sportage 1,7DSL, Style, 7DCT
Location: BZ

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by crismcl313 »

Felicitari, sa o Primești cât mai repede si sa te bucuri de ea!!!
Sportage 1,7DSL, 7DCT, 4x2 Style, Canyon Silver, My 2018, primit pe 14.02.2018, 72000+ km.....

myKyaS
Posts: 3
Joined: 03 Jun 2018, 14:49
Auto: ford focus
Location: braila

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by myKyaS »

Salut.Mersi pt urare.Azi am dat si restul de bani si mi a zis dealer ul ca in 10 zile masina va ajunge.Abia astept!!!!!!!!!

CostynNE
Posts: 55
Joined: 03 Sep 2018, 18:19
Auto: Sportage2018 1.6 GDI Plus+
Location: Bucuresti

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by CostynNE »

Salut! Detine vreo persoana de aici informatii cu privire la previziunile de productie de pe luna Octombrie? Cineva mai bine informat...:)?

CostynNE
Posts: 55
Joined: 03 Sep 2018, 18:19
Auto: Sportage2018 1.6 GDI Plus+
Location: Bucuresti

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by CostynNE »

Se pare ca nu mai am alti colegi de suferinta:) sa fiu eu singurul care asteapta zilele astea masina!?hmm

Bogdan 2000
Posts: 4
Joined: 22 Aug 2018, 14:52
Auto: Kia Sportage 1,6 T-GDI 6MT 4x4
Location: Romania

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by Bogdan 2000 »

Salut! Am dat si eu comanda pentru o Kia Sportage 1,6 T-GDI la IMG in data de 22.08.2018, cu intrare in productie in Octombrie 2018 si livrarea in Noiembrie 2018. Am inteles de la dealer ca ar fi intrat in ciclul de productie in 15.10 dar nu am primit pana in acest moment confirmare ca s-a produs si sa primesc seria de sasiu. Asa ca CostynNE nu esti singurul care asteapta ca pe ghimpi...Asteptare usoara :x :x :x

Post Reply

Return to “Generalităţi”